Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Gustavs, Gusts, Tālrīts
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 27. marts
23:20
Laika ziņas
Gaisa t° 7.98 °C
Vējš ZR 7.17 m/s
Nokrišņi -
Rel. mitrums 72.46 %
Redzamība 2000 m
mērījums 27.03.2017. 23:17
Ūdens temperatūra Lielupē
5 °C
mērījums 27.03.2017.
Gaisa kvalitāte
Hercoga Jēkaba laukums
NO2 2.09 μg/m3
Putekļi 42.69 μg/m3
RAF mikrorajons
NO2 2.04 μg/m3
Putekļi 40.92 μg/m3
Rūpniecības iela 77a
NO2 2.07 μg/m3
Putekļi 33.69 μg/m3
mērījums 10.03.2016.
Pašvaldībā
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Akceptē būvniecības ieceri ar papildus prasībām un nosacījumiem drukāt
17. februārī, Jelgavas pilsētas Būvvalde izdevusi būvatļauju SIA “Auras centrs” iecerei būvēt tirdzniecības ēku Cukura ielā 2, Jelgavā. Būvatļaujā iestrādātas papildu prasības, kas jāņem vērā, izstrādājot būvprojektu. Būvniecības ieceri pašvaldībā izskatīšanai iesniedza zemes īpašnieks SIA “Auras centrs”. Iesniegtais būvniecības ieceres risinājums tika atzīts par labāko investora un Latvijas arhitektu savienības organizētajā metu konkursā. Konkursam tika pieteikti un izvērtēti seši arhitektu priekšlikumi tirdzniecības ēkas arhitektoniskajam risinājumam, no kuriem par labāko atzīts arhitektu Lauderu priekšlikums.

Ņemot vērā Jelgavas pilsētas nostāju pilsētvides ilgtspējīgā saglabāšanā, lēmumā noteikts, ka būvprojekta izstrādātājam jāievēro izsniegtajā būvatļaujā iestrādāti detalizēti projektēšanas nosacījumi, kas jāizpilda, izstrādājot būvprojektu. Projektēšanas nosacījumos noteikts, ka pirms tirdzniecības ēkas būvprojekta iesniegšanas, projekta attīstītājam jāiesniedz pārbūvējamo ielu būvprojektus ar transporta organizācijas shēmu un jāsaņem pašvaldības saskaņojums. Tāpat papildus prasība būvprojekta sastāvā izstrādāt tirdzniecības ēkas apjoma vizualizācijas no galvenajiem skatu punktiem. Būvprojekta izstrādātājam jāizstrādā teritorijas labiekārtošanas un apstādījumu plāns, saskaņojot to ar pilsētas ainavu arhitektu. Apmeklētāju automašīnu stāvlaukums jāparedz maksimāli apzaļumots, izmantojot koku un krūmu stādījumus, respektējot gājēju promenādes zonas tuvumu. Peldu ielā jāparedz gājēju un velosipēdu celiņus, kas savieno Cukura ielu un promenādi. Tāpat Būvvaldes izsniegtajā dokumentā izteikta prasība, ka dekoratīvos uzrakstus, izkārtnes un reklāmas uz ēkas fasādēm jāplāno, respektējot Jelgavas pils tuvumu un apjomu, izvēloties samērīgus mērogus un krāsu risinājumus. Brīvi stāvošu reklāmas pilonu un reklāmas stendu izvietošana teritorijā nav atļauta.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš norāda: ”Jelgavas pilsētā viena no galvenajām prioritātēm ir sakārtota un attīstīta pilsētvide, kas tiek veidota, saglabājot vēsturisko mantojumu. Promenāde, Čakstes bulvāris, Pasta sala – tā ir tikai daļa no paveiktajiem darbiem, kas apliecina mūsu pietāti pret pilsētas ainavu un pilsētniekiem.

Jelgavas pils vēl pirms 10 gadiem vakaros slīga tumsā un neizcēlās pilsētas vidē. Esam daudz strādājuši, lai pili, kā galveno pilsētas akcentu, izgaismotu. Šogad vēsturiskās ēkas logu un ventilācijas sistēmu nomaiņai tiks ieguldīti 4,5 miljoni eiro.

Respektējot šīs vietas ainavisko vērtību, mūsu mērķis ir  panākt labas arhitektūras ienākšanu Jelgavā. Tāpēc divu gadu garumā pilsēta neatļāva Cukura ielā uzsākt tipveida objekta būvniecību. Ir notikušas ilgstošas pārrunas ar zemes īpašnieku par iespējami labāka projekta izstrādi, kas organiski iekļautos pilsētvidē. Šajā procesā bijām nonākuši pat līdz tiesvedībai, ko ierosināja investors. Visus iespējamos likumā noteiktos pamatojumus neizsniegt būvatļauju esam izsmēluši. Šobrīd juridisku argumentu atteikumam nav. Taču mēs rūpīgi sekosim līdzi visu projektēšanas nosacījumu ievērošanai un to izpildei.”


Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
Komentāri
Pievienoja: Dainis Deigelis @ 17.02.2017. 17:53
Lai dzīvo slavas templis pilsētas ambīciju trūkumam tālāk paskatīties par lētiem ķīniešu podiem un flīzēm, par 120 darba vietām gandrīz par minimālo algu, lai dzīvo naudas un varas uzvara...
Pievienoja: Rihards Rumbenieks @ 17.02.2017. 22:24
Ai ai ai, jelgavas dome, pat būvatļauju bez procesuāliem pārkāpumiem nemākam izdot.
Tiksimies tiesā ar (t.sk. darbības apturešanu)
Ar cieņu,
3persona procesā ;)


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs