Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Gustavs, Gusts, Tālrīts
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 27. marts
23:19
Laika ziņas
Gaisa t° 7.94 °C
Vējš ZRR 6.62 m/s
Nokrišņi -
Rel. mitrums 72.07 %
Redzamība 2000 m
mērījums 27.03.2017. 23:12
Ūdens temperatūra Lielupē
5 °C
mērījums 27.03.2017.
Gaisa kvalitāte
Hercoga Jēkaba laukums
NO2 2.09 μg/m3
Putekļi 42.69 μg/m3
RAF mikrorajons
NO2 2.04 μg/m3
Putekļi 40.92 μg/m3
Rūpniecības iela 77a
NO2 2.07 μg/m3
Putekļi 33.69 μg/m3
mērījums 10.03.2016.
Pašvaldībā
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Pārbūvēs pēdējo nerekonstruēto slimnīcas daļu drukāt
Foto: Jelgavas pilsēta
Ar tehniskā projekta izstrādi noslēgušies sagatavošanās darbi Jelgavas pilsētas slimnīcas C korpusa rekonstrukcijai. Atšķirībā no pārējiem slimnīcas korpusiem šajā nav palātu – tās galvenokārt ir izmeklējumu telpas, kas aprīkotas ar stacionāru aparatūru, tādēļ lielākais izaicinājums gan personālam, gan pacientiem būs slimnīcas Uzņemšanas nodaļas rekonstrukcija.

Kapitālais remonts C korpusā nav piedzīvots kopš ēkas uzcelšanas 1970. gadā.  Līdzīgi kā iepriekš īstenota slimnīcas nodaļu ar palātām rekonstrukcija, būvdarbus vienlaicīgi veicot visā korpusā, arī šoreiz princips būs līdzīgs, apmeklētājiem pilnībā vai daļēji liedzot piekļuvi C korpusā izvietotajām nodaļām. Remontdarbi aptvers korpusa pirmos piecus stāvus – neaizskarts paliks vien operāciju bloks 6. stāvā, kas rekonstruēts jau iepriekš. Darbu laikā ne tikai pārbūvēs un rekonstruēs telpas, bet arī nomainīs visas inženierkomunikācijas – elektrību, ūdensvadu, kanalizāciju, no jauna izbūvēs ventilācijas sistēmu un lietusūdens kanalizāciju, kas aktuāla ir kopš divslīpju jumta izbūves ēkai. Projektā iekļauta arī uzbrauktuves pie Bērnu nodaļas pārbūve – uz nepieciešamību to rekonstruēt norādījis Būvniecības valsts kontroles birojs.

Saistībā ar plānotajiem būvdarbiem šobrīd aktuāls ir jautājums – kā sabalansēt remontdarbus ar ārstniecisko procesu. Viens no variantiem paredz Uzņemšanas nodaļu izvietot ambulatorajā korpusā, tāpat tiek izskatīta iespēja to uz laiku izvietot Bērnu nodaļā, taču galēja risinājuma šajā ziņā vēl nav. Uzņemšanas nodaļā vidēji diennaktī vēršas 85 cilvēki. Jāņem vērā, ka asins sagatavošanas un laboratorijas, kā arī rentgena iekārtas nav pārvietojamas, tādēļ šajās nodaļās darbs ar zināmiem ierobežojumiem notiks paralēli remontam. Turklāt Diagnostiskās radioloģijas nodaļā lielāks akcents būs tieši uz komunikāciju sakārtošanu, jo tur telpas daļēji izremontētas, periodiski mainot aparatūru. Savukārt fizikālās terapijas procedūras varēs nodrošināt, jo ierīces ir mobilas un lielāko daļu procedūru pacientam var veikt jebkurā palātā. 

Bet tā sauktā veļas māja, kas šobrīd atrodas ēkas 1. stāvā, uz remonta laiku vispār tiks slēgta, tādējādi slimnīcas veļas mazgāšanai nāksies izmantot ārpakalpojumu.

Plānojot Uzņemšanas nodaļas pārbūvi, primāri domāts par to, lai nošķirtu slimnieku plūsmas – akūtos pacientus jeb ar ātro palīdzību atvestos no ambulatoriem. Tāpat liels ieguvums medicīniskās palīdzības sniegšanā būs observācijas palāta, lai nepieciešamības gadījumā cilvēku, kurš nogādāts slimnīcā, varētu atstāt uz 24 stundu novērošanu, pirms pieņemt lēmumu par viņa stacionēšanu vai palaišanu mājās. Slimnīcas vadītājs lēš, ka tās varētu būt sešas gultasvietas, kas atvēlētas novērošanai.

Līdz ar Uzņemšanas nodaļas pārbūvi šeit vairs nebūs endoskopijas kabineta un kases, un tas nozīmē papildu telpas tieši Uzņemšanas nodaļas vajadzībām, kas nodrošinās iespēju plašākas medicīniskās manipulācijas veikt uz vietas, nepārvietojot pacientu uz citām slimnīcas nodaļām.

Pēc rekonstrukcijas Uzņemšanas nodaļā būs ne tikai plašas telpas, bet arī mūsdienu prasībām atbilstošs aprīkojums. Piemēram, šobrīd, lai veiktu rentgenu, pacients jāved uz 4. stāvu, taču pēc rekonstrukcijas rentgena aparātu plānojam arī traumpunktā, kas būtiski atvieglos ārstu darbu. Tāpat plānots iegādāties kardiomonitorus un citu aprīkojumu smagiem slimniekiem, kas ievesti Uzņemšanas nodaļā. Būtiski apstākļi uzlabosies arī 5. stāvā – tur ir Fizikālās terapijas nodaļa un funkcionālās diagnostikas kabinets, bet virkne telpu, kas iepriekš tika izmantotas ginekoloģijai, šobrīd stāv tukšas. Mainot telpu izvietojumu, 5. stāvā endoskopijas apskatēm korpusa galā plānots iekārtot divus atsevišķus kabinetus, tiem pa vidu izbūvējot sanitāro mezglu, un tas nozīmē, ka kuņģi un zarnu traktu skatīs atsevišķos kabinetos. Tāpat 5. stāvā tiks modernizētas fizikālās terapijas un funkcionālās diagnostikas procedūru telpas.

Tas, kad slimnīcā varēs sākties reāli būvdarbi, šobrīd ir atkarīgs no iepirkuma procedūras. Būvdarbiem atvēlētais laiks ir deviņi mēneši.

Slimnīcas C korpusa rekonstrukcijas būvprojektu izstrādāja PS “LNK Industries Partnership”, un līdzekļi – ap 70 tūkstoši eiro – tam atvēlēti no slimnīcas budžeta, jau vairāku gadu garumā mērķtiecīgi gatavojoties šiem vērienīgajiem infrastruktūras uzlabošanas darbiem. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem Jelgavas slimnīcas C korpusa rekonstrukcijai šobrīd piešķirti 2,15 miljoni eiro.


Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs