Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Gustavs, Gusts, Tālrīts
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 27. marts
23:28
Laika ziņas
Gaisa t° 7.94 °C
Vējš ZR 6.67 m/s
Nokrišņi -
Rel. mitrums 72.45 %
Redzamība 2000 m
mērījums 27.03.2017. 23:22
Ūdens temperatūra Lielupē
5 °C
mērījums 27.03.2017.
Gaisa kvalitāte
Hercoga Jēkaba laukums
NO2 2.09 μg/m3
Putekļi 42.69 μg/m3
RAF mikrorajons
NO2 2.04 μg/m3
Putekļi 40.92 μg/m3
Rūpniecības iela 77a
NO2 2.07 μg/m3
Putekļi 33.69 μg/m3
mērījums 10.03.2016.
Pilsētā
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Atklāts vērienīgais Latvijas valsts simtgades koncertuzvedumu cikls drukāt
Klikšķināt, lai atvērtu
Martā atklāts vērienīgais Latvijas valsts simtgades projekts "Latvijas gredzens", kas ietver četrus koncertuzvedums, kuri norisināsies visos Latvijas reģionos, tostarp Jelgavā. Pirmizrāde koncertizrādei "Rakstiem un skaņai" notiks 22. aprīlī Latgales vēstniecībā "Gors". "Kurzemes gredzens" izskanēs lielkoncertā "Pūt, vējiņi", "Vidzemes gredzens" realizēsies muzikālā izstādē "Kalns uz augšu ies", savukārt "Zemgales gredzens" savu identitāti izpaudīs kino koncertā "Vēstures palos".
 
Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas lolotā ideja ir četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos – koncertuzvedumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko – vietējo cilvēku skatupunktu. Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu, Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanās cilvēku ikdienībā, Vidzemes nacionālā stīga un simboliskā patriotisma telpa un Zemgale kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upītes.
 
Ideja divu gadu laikā realizēsies 16 koncertuzvedumos. Katrs no tiem cikliski tiks izrādīts četrās Latvijas koncertzālēs - Latgales vēstniecībā "Gors", koncertzālē "Cēsis", Jelgavas Kultūras namā un Liepājas koncertzālē ''Lielais dzintars". Piedaloties Latvijas Radio korim, katra novada gredzenu veidos cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi.
 
“Zemgales gredzens” ar kino koncertu "Vēstures palos" notiks 2018.gada oktobrī. Zemgale ir arkla un zobena zeme, kur auglība mijas ar nāvi. Tajā skan militāri marši un sēru mūzika, kanonizētas leģendas un pašapzinīgas pūtēju zaļumballes. Plašie tīrumi pārvēršas karalaukos un kapulaukos, kas atkal pārtop tīrumos, un tajos izaug latviešu literārā valoda, pirmie prezidenti un valstsvīri, diži dzejnieki un stipras dzejnieces. Zemgales mērogs ir apvāršņa plašums, un Latvijas valsts tajā ir kā Lielupe, kuras palos atkal satiekas vēstures līdzenumā izkliedētās dvēseļu upītes.
 
No 1. aprīļa ar projekta norisi un aktualitātēm varēs iepazīties latvijasgredzens.lv. Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās, bilesuparadize.lv
 
Projektu "Latvijas gredzens" īsteno VSIA "Latvijas Koncerti", sadarbojoties ar Latvijas Kultūras ministriju un Borisa un Ināras Teterevu fondu, Valsts kultūrkapitāla fondu, Latgales vēstniecību "Gors", Rēzeknes pilsētu, koncertzāli "Cēsis", Jelgavas pilsētu, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi "Kultūra", Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars".

 
Informācija sagatavota
Latvijas Radio korī
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs