Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Gustavs, Gusts, Tālrīts
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 27. marts
23:22
Laika ziņas
Gaisa t° 7.98 °C
Vējš ZR 7.17 m/s
Nokrišņi -
Rel. mitrums 72.46 %
Redzamība 2000 m
mērījums 27.03.2017. 23:17
Ūdens temperatūra Lielupē
5 °C
mērījums 27.03.2017.
Gaisa kvalitāte
Hercoga Jēkaba laukums
NO2 2.09 μg/m3
Putekļi 42.69 μg/m3
RAF mikrorajons
NO2 2.04 μg/m3
Putekļi 40.92 μg/m3
Rūpniecības iela 77a
NO2 2.07 μg/m3
Putekļi 33.69 μg/m3
mērījums 10.03.2016.
Uzņēmējdarbībā
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
LLU Gada balvu pasniegšana konkursā ‘’Uzņēmējs nākotnei’’ drukāt
Foto: Jelgavas pilsēta
17. februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), Jelgavas pilī, pirmo reizi tiks pasniegtas Gada balvas konkursā ‘’Uzņēmējs nākotnei’’. Šī tradīcija universitātē iedibināta, lai godinātu uzņēmējus Latvijā, kuri sadarbībā ar LLU zinātniekiem inovācijas tautsaimniecības nozaru vajadzībām, snieguši ieguldījumu pētniecībā un studiju procesa nodrošinājumā.

Gada balvas ‘’Uzņēmējs nākotnei’’ mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem. Katru gadu tiks piešķirtas galvenās balvas un goda raksti trīs nominācijās – biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs. Lēmumu par balvas un goda rakstu piešķiršanu pieņēma universitātē izveidota komisija.

Nominācijai ‘’Gada ieguldījumam biozinātnēs’’ izvirzīti:

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība ‘’Latraps’’ – sadarbībā ar Vītolu fondu iedibināja septiņas stipendijas jauniešiem, kuri savu dzīvi ir nolēmuši saistīt ar lauksaimniecību.

Gaļas pārstrādes uzņēmums ‘’Nākotne’’ – uzņēmums kļuvis par plašu pētījuma objektu Veterinārmedicīnas fakultātes studentiem un nodrošina pieeju dzīvniekiem, to kaušanas un pārstrādes produktiem, telpām un iekārtām.

Zemnieku saimniecība ‘’Mežacīruļi’’ – saimniecība augstskolas studentiem uzticējusi savu ganāmpulku. Veterinārmedicīnas fakultātes pēdējo kursu studenti veic slimo dzīvnieku klīnisko izmeklēšanu un ārstēšanu, analizē ēdināšanas kvalitāti, labturību un novērtē ganāmpulka veselību.

Nominācijai ‘’Gada ieguldījumus inženierzinātnēs’’ izvirzīti:

Akciju sabiedrība ‘’Exigen Services Latvia’’ – uzņēmums piešķīris gada stipendiju 1500 eiro vērtībā Informācijas tehnoloģiju fakultātes studentei, iesaistās bakalaura darbu konsultēšanā un vērtēšanā, lasa lekcijas, kā arī atbalsta studentu pasākumus.

SIA ‘’Zekants’’ – jaunās uzņēmējas Kristīne Ozoliņa un Zanda Ozola piešķīrušas jaunu dzīvi cūku pupām. Uzņēmums ražo jaunās paaudzes čipsus jeb pupu kraukšķus ‘’Pupuchi’’, procesos iesaistot LLU zinātniekus, kā arī Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studentus.

SIA ‘’Mežrozītes lv’’ – uzņēmumam pieder Latvijā lielākā C vitamīna plantācija jeb lielākais mežrozīšu lauks. Saimnieki Guntis Gobzems ar sievu sadarbojās ar Dārzkopības institūta zinātniekiem un pētīja mežrozīšu augļus un to pārstrādi.

SIA ‘’TechVitas’’ – uzņēmums finansiāli atbalstīja LLU inženieru aizvadītā gada lielāko projektu – pneimobīļa būvi.

SMC ‘’Pneumatics Latvia’’ – uzņēmums atbalstīja tehniskās fakultātes studenta Mihaila Ivanova bakalaura darba ietvaros izstrādāto unikālo ar pulti vadāmo manipulatoru, kas spēj satvert objektu un pārvietot to uz citu vietu.

SIA ‘’SILJA’’ – uzņēmums nodarbojas ar lauksaimniecības, meža un komunālās tehnikas tirdzniecību un ar lauksaimniecības tehniku ir apgādājis Tehnisko fakultāti, 2016. gadā dāvinot fakultātei dažādus lauksaimniecības mašīnu konstrukcijas elementus 16 tūkstošu eiro vērtībā.

AS ‘’UPB holdings’’ – veicinot jauniešu interesi par tehniskajām zinātnēm, uzņēmums nodrošina prakses vietas un organizē ekskursijas studiju programmas “Būvniecība” studentiem uz savām ražotnēm.

Nominācijai ‘’Gada ieguldījumus sociālajās zinātnēs’’ izvirzīts:

Uzņēmums ‘’TS Rīga’’, kur ieviesta LEAN vadīšanas sistēma, kā rezultātā izdevies samazināt zudumus, laika kavēkļus, un uzlabot produktivitāti un efektivitāti par 15%. Jaunā vadības sistēma ir kļuvusi par pētījuma lauku Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes MBA studentiem.
 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs