Ceturtdien notiks civilās aizsardzības mācības

25.04.2017. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

Ceturtdien, 27.aprīlī, pulksten 10 SIA “Baltic Agro” notiks teorētiskās un praktiskās civilās aizsardzības mācības. Šajā laikā operatīvo dienestu transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem.  Tiks iedarbināta SIA “Baltic Agro” trauksmes sirēna un civilās aizsardzības apziņošanas sistēma, kas paredzēta mācību dalībniekiem.

Norises vieta: Akmeņu ceļā 1, Raubēnos, Cenu pagastā, Ozolnieku novadā. Mācībās tiks inscenēta situācija, ka SIA “Baltic Agro” dārzkopības minerālmēslu noliktavā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un izveidojies piedūmojums. Ugunsgrēka rezultātā nepieciešams ierobežot un savākt lietus ūdens kanalizācijas sistēmā nonākušo ūdeni un izšķīdušo minerālmēslu sajaukumu.

 

Mācības notiek ar mērķi pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti SIA “Baltic Agro” civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

 

Civilās aizsardzības mācībās ir iesaistīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Valsts vides dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, SIA “Baltic Agro”, Ozolnieku pašvaldības policija, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada pašvaldība un POIC.

 

Ozolniekos, Raubēnu apkaimē, ir iespējami satiksmes ierobežojumi, jo mācību scenārijs paredz glābšanas darbos iesaistīt vairāku operatīvo dienestu transportlīdzekļus, bloķēt piekļuvi SIA “Baltic Agro” un evakuēt cilvēkus no notikuma vietas.

 

Iedzīvotāji aicināti izturēties ar sapratni pret iespējamajiem satiksmes ierobežojumiem SIA “Baltic Agro” tuvumā un neņemt vērā skanošās sirēnas šajā laikā.

 

 

Informācija sagatavota

POIC

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies