Latvija pasaules sieviešu kērlinga čempionātu Dānijā noslēgusi ar vienu uzvaru

02.04.2019. Sporta servisa centrs

22. martā noslēdzās Latvijas sieviešu izlases dalība pasaules kērlinga čempionātā Silkeborgā, aizvadot divas pēdējās pamatturnīra spēles Dānijā. Pirmajā spēlē atzīts pretinieču – Korejas pārākums 7:8, bet otrajā spēlē ar 9:4 pārāka bija Krievija.


Latvijas sieviešu kērlinga izlase tikās ar Koreju, kura pirms šīs spēles bija ierindojusies dalītajā trešajā vietā kopā ar Krieviju. Pirmajā endā izlase spiesta ņemt vienu punktu ar savu pēdējo akmeni (1:0), savukārt otrajā endā veiksmīga Latvijas izlases spēle liek korejietēm nospēlēt tikai uz vienu punktu (1:1). Turpmākajā spēles gaitā pretinieces nozaga pa punktam trešajā un sestajā endā, bet to izdevās kompensēt ar diviem punktiem septītajā, panākot neizšķirtu 4:4. Diemžēl astotajā endā pa stipru izmestais Latvijas izlases skipa metiens ļāva korejietēm atkal atgūt divu punktu vadību (6:4). Devītajā endā pretinieces pieļāva pārāk daudz kļūdu, kā arī nelielās neprecizitātes akmeņu novietošanā mājā deva mūsu izlasei iespēju izcīnīt trīs punktus un pirms pēdējā enda izvirzīties vadībā ar 7:6. Spēles beigās pretiniecēm izdevās pēdējie divi metieni, līdz ar to tiek piedzīvots vēl viens sāpīgs zaudējums Latvijas izlases kontā (7:8).

 

Pēdējā pamatturnīra spēlē Latvijas izlase tikās ar Krieviju, kura pirms šīs spēles jau bija nodrošinājusi sev vietu izslēgšanas kārtā. Tomēr arī šīs spēles iznākums viņām bija svarīgs, kas noteiktu vai komanda tiks pusfinālā, vai arī nāksies spēlēt kvalifikācijas spēlē. Tā pat kā spēlē ar Koreju, tā arī šo Latvijas izlase iesāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, paņemot tikai punktu (1:0). Otrajā Krievijai neizdodas “nonullēt” endu, izlīdzinot rezultātu 1:1. Lai gan pēc trešā enda Latvijas izlase atkal izvirzījās vadībā ar viena punkta pārsvaru (2:1), tomēr jau ceturtajā endā Krievijas izlasei mūsu kļūdas deva iespēju izcīnīt trīs punktus un pirmo reizi šajā spēlē pārņemt vadību (4:2), bet jau pēc sestā enda viņas rezultātu starpību palielināja līdz +3 (6:3). Nākamajos divos endos komandas apmainījās punkta guvumā (4:7), bet devītajā endā Krievijas nozagtie divi punkti (4:9) noslēdz šo spēli.

 

Līdz ar to Latvijai šis sieviešu kērlinga pasaules čempionāts ir beidzies, izcīnot vienu uzvaru un piedzīvojot 11 zaudējumus. Ja neņem vērā zaudējumu sešos endos pret Japānu, kā arī zaudējumus pirmajās divās čempionāta spēlēs pret Vāciju un Zviedriju, kurās komandai nevarēja palīdzēt skips Iveta Staša-Šaršūne, tad pārējie zaudējumi šajā čempionātā bija ļoti tuvi uzvarām. Dalība pasaules čempionātā Dānijā nodrošina garantētu vietu Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

 

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

 

Spēļu rezultāti: http://wwcc2019.worldcurling.org/

Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:
Z 5:10 – Vācija
Z 5:8 – Zviedrija
Z 7:8 – Kanāda /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 5:6 – Ķīna
Z 4:5 – Skotija
U 11:8 – Dānija
Z 5:8 – Šveice
Z 6:9 – ASV /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 3:9 – Japāna /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 8:10 – Somija
Z 7:8 – Koreja
Z 4:9 – Krievija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

 

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēja ar Jelgavas pilsētas pašvaldības, JPPI "Sporta servisa centrs", Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

Informācija: Latvijas Kērlinga asociācija

Foto: WCF/Richard Gray

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies