VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde

VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES LOGO 
20.02.2019
blog_b_123509.jpg

 

Ir izstrādāts un apstiprināts Latvijas Jaunatnes olimpiādes “Jelgava 2019” logotips un vizuālā identitāte. Galvenie vadmotīvi – sports, jaunība, vasara un tradīcijas.

Logotipa ornamentu veido pieci olimpiskie apļi, kam piešķirta kustība un dinamika. Logotipa kompozīcijā izmantots arī Jelgavas reklāmbaneris pilsētas krāsās. Kopējās vizuālās identitātes autors ir reklāmas un zīmolu speciālists, dizainers Ansis Griķis.

 

Jāatgādina, ka VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks no 5. līdz 7.jūlijam Jelgavā un citās apkārtnes pilsētās. Kopumā olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas, noskaidrojot labākos censoņus Vasaras olimpisko spēļu sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības ar mērķi noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas šovasar, no 20. līdz 28. jūlijam, notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiek ik pēc diviem gadiem.

 

 

Informācija: Jelgavas pilsētas pašvaldības SA pārvalde

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------

JELGAVA RĪKOS VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDI 

23.10.2018
blog_b_453138.jpg

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika izskatītas divu pilsētu kandidatūras, kuras 2019.gadā vēlas organizēt VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi. Pieteikumus par vēlmi organizēt Olimpiādi iesūtīja divas Latvijas pilsētas – Daugavpils un Jelgava.

Abu pilsētu pārstāvji LOK Izpildkomitejas sēdē prezentēja savus pieteikumus, pēc kā LOK Izpildkomitejas locekļi lēma par tiesībām, kurai no pilsētām piešķirt VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes rīkošanu. Par uzvarētāju LOK izsludinātajā konkursā “Par tiesībām rīkot Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādi 2019.gadā” tika nosaukta Jelgavas pilsēta.

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notiks 2019.gadā no 5. – 7.jūlijam Jelgavā un citās apkārtnes pilsētās. Kopumā Latvijas Jaunatnes Olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas nākamā gada vasarā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

2017.gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Cēsīs, 2015.gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados.

 

Informācija un foto: Latvijas Olimpiskā komiteja, Sporta servisa centrs