8.2 °C, 5.6 m/s, 78.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsBasketbola kluba “Jelgava” jaunā sezona
Basketbola kluba “Jelgava” jaunā sezona
13/10/2017

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) turnīru šī gada 3.oktobrī Jelgavas sporta hallē uzsāka galvenā trenera Gata Justoviča vadītā basketbola kluba “Jelgava” komanda, kas ar rezultātu 83:73 pārspēja 2.divīzijas debitanti “Kandava/COMPOR” komandu. Ar 22 punktiem jelgavniekiem izcēlās pieredz;ejušais Salvis Mētra.

Nākamo LBL2 turnīra kārtas spēli BK “Jelgava” komanda aizvadīs 13.oktobrī viesos pret “OC Limbaži” basketbolistiem. Spēles sākums paredzēts pulksten 20.00.

Aizvadītajā sezonā Vara Krūmiņa vadībā “Jelgava/BJSS” komanda, sastāvā miksējot pieredzi ar jaunības maksimālismu, aizcīnījās līdz zelta medaļām, tādējādi izcīnot sev tiesības šosezon startēt Latvijas basketbola spēcīgākajā sabiedrībā. LBL 1.divīzijas turnīrs finansiāli gan būtu krietni dārgāks, tādējādi klubs nolēma šādu soli nespert. Basketbolista karjeru tikmēr noslēdza Gatis Justovičs, kuru starpsezonā apstiprināja par Jelgavas galvenās basketbola komandas galveno treneri.

Jaunās sezonas pirmajā mājas spēl;e jelgavnieki itin ātri ieguva septiņu punktu pārsvaru – 11:4. Ceturtdaļas otrajā pusē BK “Jelgava” nevedās ar metieniem no distances, kā rezultātā punkti klāt nāca krietni lēnāk, un pēc desmit minūtēm Jelgavas spēlētāji bija vadībā ar 15:10, kopumā tomēr kontrolējot notikumus laukumā.

Arī spēles otrajā ceturtdaļā jelgavniekiem piederēja pārsvars, pie tam izdevās demonstrēt arī labāku spēli uzbrukumā, kā rezultātā līdz puslaika pārtraukumam pārsvars uzauga jau līdz padsmit punktiem (37:25). Lai arī trešajā ceturtdaļā G.Justoviča trenētā komanda nodemonstrēja nepārliecinošu sniegumu (25:20), pēdējās desmit minūtēs jelgavnieki visu salika pa savām vietām, noslēgumā svinot drošu panākumu ar rezultātu 83:73.

Rezultatīvākais Jelgavas vienības sastāvā ar 22 punktiem bija pieredzējušais Salvis Mētra. Uldis Feldmanis guva 15 punktus, bet pa desmit Kalvim Krūmiņam un Andrim Justovičam, kuram arī deviņas bumbas zem groziem.

LBL 2. divīzija, 3. oktobris

BK Jelgava – BK Kandava/COMPOR 83:73 (15:10, 22:15, 20:25, 26:23)

BK Jelgava: Mētra 22, Feldmanis 15, K.Krūmiņš 10, A.Justovičs 10, Rozītis 9, Bitītis 8, Bērziņš 5, Husko 4, Frīdmanis, Atelbauers, Neimanis

Uzziņai

Basketbola klubs “Jelgava” šogad komandas sastāvā ieviesis vairākas izmaiņas – komandā turpinās spēlēt septiņi spēlētāji no iepriekšējās sezonas – komandas kapteinis Edgars Krūmiņš, centra spēlētājs Jānis Atelbauers, uzbrucēji Andris Justovičs, Jānis Bērziņš, Toms Bitītis, kā arī saspēles vadītāji Kalvis Krūmiņš un Maksims Husko. Šogad komandai pievienojušies vairāki jaunie sportisti – saldenieki Emīls Kravinskis un Edijs Frīdmanis, kā arī jelgavnieks Kaspars Neimanis. Nozīmīgs ieguvums klubam ir Salvis Mētra, kurš komandā atgriezies no “Olybet” LBL komandas “Barons kvartāls”, kas iepriekšējā sezonā izcīnīja bronzas medaļas. Komanda var lepoties arī ar agrākā spēlētāja Jēkaba Rozīša atgriešanos Jelgavā pēc vairāku sezonu prombūtnes, kā arī ar Uldi Feldmani, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja klubu “Jūrmala/ Fēnikss”. Kopā ar komandu šobrīd treniņu procesu aizvada un pārbaudes spēlēs piedalās arī saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks.

Jaunajai sezonai LBL2 pieteikumus iesniegušas astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK “Jelgava”, “Valmiera Glass/ViA”, BK “Ķekava”, “BA Turība”, “Ogre/Kumho tyre-2”, RSU, BK “Mārupe”, Limbažu OC, RSU, RTU, BK “Saldus”, “Līvāni”, Gulbenes “Buki/BJSS”, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS “Rīga”, BJBS “Rīga/DSN”, Madona/BJSS, “VEF skola” un BJBS “Rīga/Rīdzene”, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC “Mēmele”, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK “Kandava”.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.