Sākumlapa JaunumiSportsBASKETBOLA KLUBS “JELGAVA/LLU” SEZONA
BASKETBOLA KLUBS “JELGAVA/LLU” SEZONA
16/03/2018

Jelgavniekiem svarīga uzvara! Nākamā spēle 18.martā!

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) regulārās sezonas turnīrā uzvaras prieku atguvusi Jelgavas vīriešu basketbola vienība “Jelgava/LLU”, kas 15.martā viesos ar rezultātu 77:71 pieveica “VEF skola” basketbola komandu. Ar 15 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām labākais šajā spēlē bija Uldis Feldmanis.

Nākamo LBL2 turnīra kārtas spēli BK “Jelgava/LLU” aizvadīs 18.martā, kas būs regulārās sezonas pēdējā kārtas spēle. izbraukumā Rīgā. Jelgavnieki izbraukuma spēlē pulksten 15 uzsākot spēli pret “Latvijas Universitāte/BS Rīga” komandu.

BK “Jelgava/LLU” šajā sezonā kopumā piedzīvojusi tikai četrus zaudējumus un pirms aizvadītās spēles ar bilanci 16-4 ierindojās turnīra tabulas otrajā vietā, bet jāatzīmē, ka jelgavnieki pretinieku pārākumu bija atzinuši pēdējās divās spēlēs, piekāpjoties Ķekavas un Gulbenes basketbolistiem. Īsi pirms izslēgšanas turnīra sākuma “Jelgava/LLU” nopietni pastiprināja sastāvu – piesaistīts pieredzes bagātais Mikus Sokolovs, kuram ir liela LBL 1. divīzijas pieredze.

15.martā Gata Justoviča vadītā komanda pagalam vāji nospēlēja pirmās desmit minūtes, kurās nevedās spēle ne uzbrukumā, ne aizsardzībā, kā rezultātā rīdzinieki ieguva iespaidīgu 17 punktu pārsvaru (11:28), kas noteikti neatbilst komandu spēku samēriem. Uzlabot spēli izdevās jau otrajā ceturtdaļā, taču vienalga līdz puslaika noslēgumam VEF skola saglabāja itin pieklājīgu handikapu – 30:43.

Šī bija viena no tām daudzajām spēlēm sezonā, kurā galvenais treneris G.Justovičs spēja sakārtot komandas spēli lielajā pārtraukumā. Trešajā ceturtdaļā jelgavnieki lieliski strādāja aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem gūt tikai astoņus punktus, un krietni veiksmīgāk klājās arī ar punktu gūšanu, “Jelgava/LLU” pēc 30 minūtēm izvirzoties vadībā ar 54:51. Pēdējās desmit minūtēs viesi spēlēja itin droši un nosargāja uzvaru ar 77:71.

Rezultatīvākais ar 15 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija Uldis Feldmanis. 13 punkti Jēkabam Rozītim, 12+4+3 Kalvim Krūmiņam, bet Mikus Sokolovs Jelgavas kluba sastāvā debitēja ar 12 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

LBL 2. divīzija, 15. marts

VEF skola – Jelgava/LLU 71:77 (28:11, 15:19, 8:24, 20:23)

Jelgava/LLU: Feldmanis 15, Rozītis 13, Krūmiņš 12, Sokolovs 12, Justovičs 9, Mētra 7, Neimanis 4, Bērziņš 3, Atelbauers 2, Bitītis, Satovskis, Kravinskis

TURNĪRA TABULA

Uzziņai

Jaunajai sezonai LBL2 pieteikumus iesniegušas astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.

Informācija: K.Upenieks, Sporta servisa centrs