Sākumlapa JaunumiSportsFK “JELGAVA” STARTĒ SynotTip VIRSLĪGĀ
FK “JELGAVA” STARTĒ SynotTip VIRSLĪGĀ
15/06/2018

Jelgavnieki bez uzvarām! Nākamā spēle 15.jūnijā!

Svētdien, 27.maijā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) tika aizvadīta SynotTip Virslīgas 10.kārtas spēle, kur savā starpā tikās futbola klubs “Jelgava” un pašreizējā Virslīgas līdervienība “RFS”. Uzvaru ar rezultātu 2:0 svinēja viesu komanda, kurai šis bija jau ceturtais panākums pēc kārtas. Pēc kārtējās zaudētās spēles pašmāju klubs FK “Jelgava” pārtraucis darba attiecības ar komandas galveno treneri Raviļu Sabitovu (plašāka informācija šeit).

Nākamo Synotip Virslīgas kārtas spēli FK “Jelgava” aizvadīs pēc futbola izlašu pārtraukumā, 15.jūnijā izbraukumā tiekoties ar FC “Riga”.

Iepirkiešējās spēles

“RFS” komanda Jelgavā ieradās Virslīgas līderes statusā, rīdziniekiem deviņās spēlēs sakrājot 22 punktus. Jaunajā komandā labi iejutušies bijušie “Jelgavas” futbolisti Kaspars Ikstens un Gļebs Kļuškins, kamēr malējam uzbrucējam Artim Jaudzemam pagaidām neizdodas izcīnīt vietu Rīgas kluba sastāvā.

27.maija spēlē pret RFS jelgavniekiem atkal varēja palīdzēt Alans Siņeļņikovs un Sigits Olberķis, kuri izlaida pirmdienas spēli Ventspilī diskvalifikāciju dēļ. Disciplināras sankcijas skāra 1999.gadā dzimušo Helviju Staļģi, kura vietu aizsardzības centrā ieņēma viņa vienaudzis Ivo Minkevičs. Laukuma vidū no pirmajām minūtēm spēlēja Latvijas U21 izlases rindās izsauktais Andris Krušatins, bet pieredzējušais pussargs Artis Laziņš palika ārpus pieteikuma neliela savainojuma dēļ.

Jau no pirmajām spēles minūtēm iniciatīva piederēja RFS futbolistiem, kuri, īpaši nesteidzoties, centās izspēlēt līdz drošai vārtu gūšanas iespējai. Ar momentu veidošanu rīdziniekiem īsti nesekmējās, taču talkā nāca “Jelgavas” rupjā kļūda aizsardzībā. Pēc centrējuma no kreisās malas agrāk Jelgavā spēlējušais Vladislavs Sorokins nometa bumbu vārtsarga laukumā, kur savā starpā nesapratās Mārcis Melecis un Maksims Širjajevs. “RFS” turpināja turēt bumbu, puslaika vidū pēc labas Bekas Vačiberadze un Uldriķa saspēles tiekot mājinieku vārtu tuvumā, kur šoreiz droši nospēlēja Melecis. Tuvāk pārtraukumam ieslēdzās mājinieki: vispirms Vladislava Kozlova sitienu no metriem 14 ne bez grūtībām atvairīja Kaspars Ikstens, bet vēl pēc brīža labā sitiena pozīcijā nonāca Marks Kurtišs, taču vēl vienam Latvijas U21 izlases rindās izsauktajam futbolistam panākt izlīdzinājumu neizdevās.

Otrā puslaika ievadā jelgavnieki izpildīja divus sitienu pa vārtiem: vispirms Kurtišs no asa leņķa sita garām, bet vēl pēc brīža Siņeļņikovs, atrodoties pretī vārtiem, sita pāri. RFS spēlēja aukstasinīgi, gaidot kļūdas no pretiniekiem. Divreiz viesu uzbrucēji Uldriķis un Maksims Marusičs, nonācot izdevīgā pozīcijā, sita krietni pāri vārtiem. Tāpat jāmin, ka otrajā puslaikā savainojumu guva “Jelgavas” uzbrucējs Marks Kurtišs, kura vietā laukumā devās Aleksandrs Ņekrasovs. Pie divu vārtu deficīta jelgavnieku spēle nedaudz pajuka, kamēr RFS turpināja pilnībā kontrolēt mača ritējumu, novedot spēli līdz likumsakarīgai uzvarai.

Jelgava – RFS 0:2 (0:1)

Vārti: Uldriķis 10’, Marusičs 68′

Jelgava: Melecis – Grigarāvičs, Minkevičs, Olberķis, Širjajevs, Jemeļjaņenko – Siņeļņikovs, Rafaļskis, Krušatins – Kozlovs, Kurtišs (Ņekrasovs)