4.3 °C, 2.1 m/s, 91.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsFK “Jelgava” uzvara! Nākamā cīņa pusfināla kārtā 16.martā!
FK “Jelgava” uzvara! Nākamā cīņa pusfināla kārtā 16.martā!
16/03/2018

Piektdien, 9.martā Skonto hallē futbola klubs “Jelgava” uzsāka cīņu Latvijas futbola pirmssezonas sagatavošanās turnīrā “Virslīgas kauss”, kur startē visi astoņi gaidāmās SynotTip Virslīgas sezonas klubi. Jelgavas meistarlīgas komanda pēcspēles sitienu sērijā ar rezultātu 4:1 pārspēja sīksto futbola kluba “Liepāja/Mogo” komandu, iekļūstot turnīra pusfinālā.

Nākamo spēli, kas būs pusfināla cīņa, FK “Jelgava” aizvadīs piektdien, 16.martā Skonto hallē, kur pulksten 17.30 tiksies ar “RFS” komandu.

Jelgavnieku pamatsastāvā 9.marta vakarā devās septiņi leģionāri – lietuvietis Sigits Olberkis un Krievijas futbolists Ņikita Koļajevs pārbaudāmo statusā, rezervē paliekot Vladislavam Kozlovam, Artim Lazdiņam, Andrim Krušatinam, Markam Kurtišam un Valērijam Redjko. Aizsardzības centru veidoja Olberkis un šonedēļ līgumu ar klubu parakstījušais Maksims Širjajevs. Balsta zonā devās Rjotaro Nakano un Maksims Rafaļskis, kuram tika kapteiņa apsējs. Uzbrukumā sno pirmajām minūtēm spēlēja krievu leģionāri Aleksandrs Ņekrasovs un Ņikita Koļajevs, pa flangiem palīdzot Alanam Siņeļņikovam un Andrejam Kiriļinam.

Spēles ievadā iniciatīva piederēja Kurzemes komandai, kas labi kontrolēja bumbu un centās veidot momentus pie Jāņa Krūmiņa sargātajiem vārtiem. Jau 6.minūtē Jelgavas vārtu vīram nācās glābt komandu, liepājniekiem izpildot stūra sitienu. Pirmā puslaika vidū abas komandas apmainījās asiem uzbrukumiem – vispirms Artūra Karašauska spēcīgo sitienu tvēra Krūmiņš, pie pretējiem vārtiem bīstamu sitienu izpildot Ņekrasovam. Puslaika noslēdzošā daļā vēl vienu labu iespēju neizmantoja Ņekrasovs, kamēr liepājniekiem izdevās izveidot dažus pusmomentus.

Pēc pārtraukuma atkal aktivizējās mūsu pretinieki, 5-7 neizlaižot jelgavniekus no savas laukuma puses. Otrajā puslaikā aktīvāk uzbrukumiem pieslēdzās Vjačeslavs Jemeļjaņenko, kurš spēles 53.minūtē no 14 metru attāluma sita pāri vārtiem. Jāatzīst, ka otrais puslaiks pagāja līdzvērtīgā cīņā, abām komandām tuvāk spēles galotnei izveidojot virkni bīstamu situāciju. Divas iesējas bija uz maiņu nākušajam liepājniekam Kristapam Grebim, kura sitienus uzņēma vārtu stabs un mūsu vārtsargs. “Jelgavai” savukārt uzbrukumā aktīvi spēlēja uz maiņu nākušie Kozlovs un Kurtišs, viņiem piepalīdzot Ņekrasovam. Taču momentiem bagāts puslaiks neiepriecināja “Skonto” hallē sanākušos skatītājus, kas radīja nepieciešamību noskaidrot uzvarētāju pēcspēles sitienu sērijā.

Sigits Olberkis, Andris Krušatins, Mindaugs Grigarāvičs un Marks Kurtišs savus sitienus izpildīja pārliecinoši, neatstājot cerības Liepājas vārtsargam Gļebam Sopotam. Tikmēr Tamaza Pertijas vadītajai komandai izdevās iesist tikai vienu no trim sitieniem, Leonelam Strumijam satricinot pārliktni, bet Karašauskam sitot pāri vārtiem.

FK “Jelgava” – FK “Liepāja/Mogo” 0:0 (4:1)

Jelgava: Krūmiņš – Jemeļjaņenko, Širjajevs, Olberkis, Grigarāvičs – Nakano, Rafaļskis (Krušatins ’66) – Siņeļņikovs (Kurtišs ’58), Koļajevs (Kozlovs ’53), Kiriļins (Lazdiņš ’78) – ŅekrasovsPēcspēles sitienu sērija: Olberkis (1:0), Krušatins (2:0), Grigarāvičs (3:1), Kurtišs (4:1) – Strumija (pārliktnis, 1:0), Maldonado (2:1), Karašausks (pāri vārtiem, 3:1)

“Virslīgas kauss” turnīrs tiks aizvadīts pēc izslēgšanas spēļu principa, sākot ar ceturtdaļfināliem, taču arī katras kārtas zaudētāji turpinās aizvadīt cīņas, līdz ar to katra komanda triju nedēļu laikā aizvadīs trīs mačus. Visas spēles tiks aizvadītas Skonto hallē, plānots, ka turnīra fināls risināsies 25.martā. Skatītājiem ieeja uz turnīra spēlēm būs bez maksas.