6.4 °C, 0.9 m/s, 44.3 %

Sākumlapa JaunumiIII Latvijas Junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā
III Latvijas Junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā
07/05/2019

3.un 4.maijā Rīgā tika aizvadīts III Latvijas Junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā, kuras paralēli bija arī 18.FINA Pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensības peldēšanā. Čempionātā piedalījās 587 sportisti no 4 valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lielbritānijas un Portugāles. Jelgavas pilsētu sacensībās pārstāvēja Jelgavas Specializētā peldēšanas skola (JSPS) ar 76 sportistiem. Sacensību divās dienās JSPS audzēkņi izcīnīja  8 zelta, 6 sudraba un 12 bronzas medaļas.

Junioru grupā startēja meitenes, kuras dzimušas no 2002. līdz 2005.gadam un zēni, kuri dzimuši no 2001. līdz 2004.gadam, bet jauniešu grupā meitenes, kuras dzimušas 2006.gadā vai jaunākas un zēni, kuri dzimuši 2005.gadā vai jaunāki.

Junioru grupā čempiona titulu un 2 zelta godalgas izcīnīja Didzis Rudavs –  50m un 100 m brasā, Maksims Ņikitins izcīnīja zeltu  50 m peldējumā uz muguras, bet komanda nopelnīja zelta medaļu 4x100m kombinētajā  stafetē junioriem (komandas sastāvā: Maksims Ņikitins, Didzis Rudavs, Helmuts  Siliņš, Sergejs Židkovs).

JSPS audzēkņi junioru grupā izcīnīja 3 sudraba godalgas: Kristers Gromovs –50m brasā, Elīza Lagzdiņa – 200m brasā, Jēkabs Audzēvičs –  400m brīvajā stilā.

Elīza Lagzdiņa sacensībās ieguva 2 bronzas medaļas par rezultātiem 50m un 100 m brasā, sudrabs Germanam Golcvartam –  200m brasā un Maksimam Ņikitinam – 100 m uz muguras. Sudraba godalga arī 4x100m brīvā stila stafetē junioriem (komandas sastāvā: Didzis Rudavs, Maksims Ņikitins, Helmuts Siliņš, Sergejs Židkovs).

Jauniešu grupā JSPS audzēknis Matīss Kaktiņš izcīnīja 3 zelta medaļas: 50m, 100m un 200m brasā, Sofija Vanaga-Stūre izcīnīja zelta medaļu 50m brasā.

Vēl zeltu ieguva JSPS komanda 4x100m brīvā stila stafetē. Komandas sastāvā: Tīna Annija Gedrovica, Karīna Garauska, Anastasija Fortele, Nikola Elpe.

2.vietu un sudraba medaļas sacensībās izcīnīja Nikola Elpe –  400m brīvajā stilā, meiteņu komanda 4x100m kombinētajā  stafetē (komandas sastāvā: Zane Markova, Sofija Vanaga-Stūre, Nikola Elpe, Tīna Annija Gedrovica) un puišu komanda 4x100m kombinētajā  stafetē (komandas sastāvā: Kristiāns Brenčs, Matīss Kaktiņš, Ričards Butāns, Artis Jurgens).

Individuālajās sacensībās Artis Jurgens  izcīnīja 3 bronzas godalgas jauniešu grupā –  50m, 100 m un 200 m brasā, Nikola Elpe 2 bronzas medaļas–  50m tauriņstilā un 800 m brīvajā stilā. Tāpat 800 m brīvā stila distancē pie bronzas tika Pauls Audzēvičs. 3.vietu un bronzu sacensībās guva komanda 4x100m brīvā stila stafetē jauniešiem (komandas sastāvā: Matīss Kaktiņš, Artūrs Brasavs, Artis Jurgens, Ričards Butāns).

Divi JSPS sportisti sacensību laikā uzrādīja Sporta Meistara normatīvus:

Jēkabs Audzēvičs – 400m brīvajā stilā  (trenere Astra Ozoliņa).

Maksims Ņikitins – 50m uz muguras (trenere Jeļena Visocka).

Sacensību laikā vairāki Jelgavas SPS sportisti pirmo reizi izpildīja sporta klases normatīvus:

I sporta klase: Ričards Butāns.

II sporta klase: Roberts Lejnieks, Ance Aināre, Rūta Šķirus.

III sporta klase: Juris Kalnietis.

Informācija un foto: Jelgavas Specializētā peldēšanas skola