Sākumlapa JaunumiSportsJelgava astotdaļfinālu sāk ar uzvaru!
Jelgava astotdaļfinālu sāk ar uzvaru!
23/03/2018

Jelgava astotdaļfinālu sāk ar uzvaru! Nākamā spēle 24.martā!

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) astotdaļfināla pirmajā spēlē Jelgavas Sporta hallē 22.martā basketbola kluba “Jelgava/LLU” vienība ar rezultātu 100:63 sagrāva “Mēmele/Bauskas BJSS” basketbolistus. Rezultatīvākais mājiniekiem šajā spēlē bija Andris Justovičs bija ar 22 gūtiem punktiem.

LBL2 astotdaļfināla otro spēli Jelgavas un Bauskas basketbolisti aizvadīs sestdien, 24.martā pulksten 19.30 Bauskā. Ceturtdaļfinālā, pusfinālā un sērijā par 3.vietu uzvarētājus noskaidros sērijās līdz divām uzvarām, finālā – līdz 3 uzvarām.

LBL2 izslēgšanas turnīrā vietu garantēja 16 komandas. Gata Justoviča vadītā BK “Jelgava/LLU”, lielāko regulārās sezonas turnīra daļu atradās pirmajā vietā, tomēr noslēgumā Ķekavas komanda apsteidza jelgavniekus. Tas nozīmēja, ka astotdaļfinālā jelgavniekiem jātiekas ar 15. spēcīgāko komandu, kas šajā gadījumā bija “Mēmele/Bauskas BJSS”. Skaidrs, ka šajā duelī Jelgavas vienība bija izteikta favorīte, ko vēl atlika pierādīt arī laukumā.

22.marta spēles pirmajā ceturtdaļā jelgavniekiem uzbrukumā sanāca praktiski viss, kā rezultātā izdevās iekrāt astoņu punktu pārsvaru – 26:18. Otrajā spēles ceturtdaļā “Jelgava/LLU” vēl uzlaboja spēli aizsardzībā, lai pirms otrā puslaika iekrātu itin drošu 20 punktu handikapu – 50:30.

Arī atlikušajā spēles daļā Bauskas basketbolistiem nebija nekādu variantu, bet izskaņā mājinieki sanākušos līdzjutējus iepriecināja ar 100 punktu gūšanu – 100:63. Ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Andris Justovičs, 18 punkti, desmit atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles Kalvim Krūmiņam.

LBL 2. divīzija, 22. marts

BK Jelgava/LLU – Mēmele/Bauskas BJSS 100:63 (26:18, 24:12, 29:13, 21:20)

BK Jelgava/LLU: Justovičs 22, Krūmiņš 18, Mētra 17, Feldmanis 15, Rozītis 14, Neimanis 8, Bitītis 3, Kravinskis 3, Atelbauers, Satovskis, Frīdmanis

TURNĪRA TABULA

Uzziņai

Šajā LBL2 sezonā startē astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.

Informācija: K.Upenieks, Sporta servisa centrs