8.2 °C, 6 m/s, 78.9 %

Sākumlapa JaunumiJelgavas Kērlinga kluba komanda pasaules čempionātā Dānijā
Jelgavas Kērlinga kluba komanda pasaules čempionātā Dānijā
19/03/2019

Latvijas sieviešu kērlinga izlase, kuru pārstāv Jelgavas Kērlinga kluba komanda ar Ivetu Stašu – Šaršūni skipa pozīcijā  17.martā aizvadīja spēli pasaules čempionātā Silkeborgā, Dānijā pret pasaules kērlinga lielvalsti Kanādu un atzina tās pārākumu ar 7:8.

Spēli mūsu spēlētājas uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām. Salīdzinoši vienkāršā pirmajā endā kanādietes nokļūdījās pēdējā metienā un paņēma vienu punktu, tā vietā lai nonullētu endu. Turpinājumā mūsu izlase rādīja agresīvu spēli, kas vainagojās panākumiem, jo spējām noturēties spēlē, neatdodot punktus pretiniecēm. Līdzīgā cīņā pēdējā endā bija iespējams panākt neizšķirtu, lai nodrošinātu ekstra endu, diemžēl mūsu skipa metiens izrādījās par spēcīgu un par platu, kas neļāva paņemt divus punktus. Līdz ar to ar 7:8 piedzīvots zaudējums šajā spēlē.

Savukārt, 16.martā, pirmajā pasaules sieviešu kērlinga čempionāta dienā, Latvijas izlasei izspēlētas pirmās divas spēļu kārtas. Abās spēlēs Latvijas izlase atzina pretinieču pārākumu, zaudējot Vācijai ar 5:10 un Zviedrijai ar 5:8.

Pasaules čempionāta atklāšanas spēļu kārtā Latvija tikās ar vienmēr sīkstajām sāncensēm no Vācijas. Lai gan mūsu izlasei izdevās izcīnīt pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl bija nepieciešami vairāki endi, lai to beidzot realizētu. Ceturtajā endā tika gūts pirmais punkts šajā čempionātā, kamēr Vācija līdz tam iespēja nozagt divus (1:2). Pirms lielā pārtraukuma pretinieces vēl palielina pārsvaru līdz +3 (4:1). Mūsu spēlētājām šis pārtraukums nāca par labu, jo jau sestajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un vāciešu kļūda pēdējā metienā ļāva izlīdzināt rezultātu 4:4. Tomēr uz punktu gūšanas viļņa nepalikām ilgi, jo jau septītajā endā Vācijai izdodas atspēlēt četrus punktus (8:4), ko viņas nākamajā endā papildināja ar diviem nozagtiem (10:4). Vēl tiek izspēlēts viens ends, bet tajā Latvijas izlasei neizdodas piespiest pretinieces uz kļūdām, kas noved pie zaudējuma ar 5:10 pirmajā pasaules čempionāta spēlē.

Otro spēli Latvijas sieviešu izlase aizvadīja pret pašreizējo Eiropas un olimpisko spēļu čempioni Zviedriju ar Annu Haselborgu priekšgalā. Spēles sākumā mūsu komandas nelielais kļūdu daudzums pretiniecēm ļāva iegūt pārsvaru, kas pirms došanās pārtraukumā sasniedza četrus punktus (6:2). Pēc pārtraukuma spēle mazliet līdzsvarojās, tomēr titulētā Zviedrijas komanda mūsējām nedeva iespēju atspēlēties. Pirms 10. enda pietuvojāmies līdz -3, bet pēdējā endā tā arī neizdevās starpību samazināt, spēli noslēdzot ar zaudējumu 5:8.

Tā kā izlases skips Iveta Staša-Šaršūne uz pirmajām divām čempionāta spēlēm nevarēja ierasties personīgu apstākļu dēļ, tad viņas vietu ieņēma Santa Blumberga. Neskatoties uz zaudējumu, komanda ir ar pozitīvu noskaņu un mēģinās uzlabot savu sniegumu ar katru nākamo spēli.

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs”, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

Informācija: Latvijas Kērlinga asociācija