13.4 °C, 5.7 m/s, 58 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki palīdz Latvijai uzvarēt Baltijas komandu čempionātā
Jelgavnieki palīdz Latvijai uzvarēt Baltijas komandu čempionātā
05/08/2019

Brīvdienās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notika Baltijas U-18 komandu čempionāts vieglatlētikā, kurā mūsu valsts izlase ar jelgavniekiem Māru Annu Zīverti un Ričardu Alanu Kļaviņu sastāvā pēc 15 gadu pārtraukuma izcīnīja uzvaru. Ričards Alans čempionātā rādīja augstvērtīgu sniegumu – viņš izcīnīja Baltijas čempiona titulu 100 metru skrējienā, uzstādot jaunu personīgo rekordu, kas reizē ir arī šīs sezonas labākais rezultāts Latvijā šajā vecuma grupā.

Ričards Alans Kļaviņš 100 metru distanci pieveica 10,96 sekundēs, uzstādot jaunu personīgo rekordu, – šīs šobrīd ir arī sezonas labākais rezultāts Latvijā šajā distancē U-18 grupā. Ričardam Alanam Kļaviņam šī nav vienīgā zelta medaļa čempionātā – viņš kopā ar vēl trim Latvijas sportistiem izcīnīja arī 1. vietu 4×100 metru stafetē, izskrienot to 43,41 sekundē, bet sudraba medaļu Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis izcīnīja 200 metru skrējienā. Viņa rezultāts – 22,48 sekundes. Sportists ļoti vēlējies sacensībās pārstāvēt Latviju un tieši Jelgavu, kas ir viņa dzimtā pilsētā.

Trīs medaļas Baltijas komandu čempionātā izcīnīja arī BJSS treneres Lailas Nagles audzēkne Māra Anna Zīverte. Jelgavniece Latvijas komandas sastāvā izcīnīja zelta medaļu 4×400 metru jauktajā stafetē (rezultāts – 3:34,04 minūtes), bet 2. vietā noslēdza 200 metru skrējienu, kurā viņas rezultāts ir 12,37 sekundes, un 4×100 metru stafeti meitenēm. Latvijas meiteņu komandas rezultāts – 48,66 sekundes.

Ričardam Alanam Kļaviņam sacensību sezona ir noslēgusies un viņš ir devies nelielā atpūtā, bet Mārai Annai Zīvertei šajā nedēļas nogalē vēl gaidāmas pēdējās sacensības. Viņa Latvijas pieaugušo izlases sastāvā 10. un 11. augustā Horvātijas pilsētā Varaždinā piedalīsies Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensībās. Jāpiebilst, ka komandas sastāvā iekļauti vēl divi Jelgavas vieglatlēti – diska metēja Dace Šteinerte un šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš pārstāv Jelgavas novada Sporta centru.