Mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu

13.03.2019.

No 1. aprīļa mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu. Cena par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 22,08 eiro par kubikmetru (ar PVN). Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem pakalpojuma cena mēnesī veidos 2,76 eiro (ar PVN). Salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošo tarifu maksa par atkritumu apsaimniekošanu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājam pieaugs par 10 centiem mēnesī. Tarifu ietekmē trīs pozīcijas – atkritumu savākšana un pārvadāšana, dabas resursu nodoklis un poligona tarifs jeb maksa par atkritumu apglabāšanu poligonā.

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” norāda, ka uzņēmums katru gadu

pārskata un aktualizē atkritumu apsaimniekošanas maksu. 2018. gadā visās pozīcijās notikušas izmaiņas un veiktas investīcijas dalīto atkritumu savākšanas pakalpojuma paplašināšanā. Pērn iedzīvotājiem un nelieliem uzņēmumiem piedāvāts jauns pakalpojums – konteineri izlietotā papīra, plastmasas un metāla iepakojuma uzkrāšanai, kā arī to bezmaksas izvešana. Pagājušā gadā iegādāti kopumā 1800 dzeltenie konteineri. Turpinot piedāvāt iespēju šķirot stiklu, iegādāti arī papildu 590 zilie šķirošanas konteineri. Jāpiebilst, ka iepriekšējā gadā ar Kohēzijas fonda atbalstu uzņēmums iegādājās arī jaunu dalīto atkritumu savākšanas mašīnu – ikdienā tā nodrošina dalīto atkritumu savākšanu Jelgavas pilsētas teritorijā.

 

Atkritumu apsaimniekošanas maksas palielināšanās šogad saistīta arī ar izmaiņām dabas resursu nodoklī, kas tiek maksāts par faktiski apglabātajiem atkritumiem. Līdz ar likumā noteiktajām izmaiņām augusi gan dabas resursu nodokļa likme, pieaugot no 35 līdz 43 eiro par tonnu, gan arī atkritumu poligonā “Brakšķi” apglabāto atkritumu apjoms. 2018. gadā Jelgavā savāktas 16 503 tonnas jeb 113 024 kubikmetri atkritumu – no tiem poligonā apglabāti 44 procenti, kas ir par trim procentiem vairāk nekā 2017. gadā. Šogad audzis arī poligona tarifs jeb maksa par atkritumu apglabāšanu poligonā. Poligona tarifs tiek izteikts maksā par tonnu, bet pašvaldība mājsaimniecību radītos atkritumus mēra kubikmetros. Piemērojot maksu, jānosaka viena atkritumu kubikmetra svars, un pērn tas bijis 146 kilogrami, kas ir par četriem

kilogramiem mazāk nekā iepriekš.

 

Mainoties Eiropas Savienības prasībām, maksa par atkritumu apsaimniekošanu tuvākajā nākotnē pieaugs. No 2020. gada 1. janvāra sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs līdztekus dabas resursu nodokļa likmes pieaugumam līdz 50 eiro par tonnu palielināsies līdz 56,72 eiro par tonnu – tas ietekmēs arī atkritumu apsaimniekošanas maksu pilsētā. Domes sēdē nolemts, ka saistībā ar šīm izmaiņām no 2020. gada maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 22,63 eiro par kubikmetru (ar PVN), bet daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem pakalpojuma cena mēnesī veidos 2,83 eiro (ar PVN).

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies