Nepalaid garām pieteikšanos Piena paku laivu regatei un Piena, Maizes un Medus svētkiem!

16.08.2019.

Pašā vasaras izskaņā, 31. augustā, Driksas ūdeņos startēs 17. "Baltais" Piena paku laivu regate. Kaut arī pieteikšanās regatei vēl rit līdz 25. augustam, aktīvākās komandas jau sākušas domāt par plostu tehnisko un vizuālo risinājumu un ir tapušas jau pirmās piena paku laivu skices!

Pirmo reizi regatē šogad piedalīsies arī SIA "Autoskola" kolektīvs, piena paku laivas vizuālajā noformējumā cenšoties ieskicēt savas nozares tematiku. Tāpat savu piena paku laivu būvēs Jelgavā bāzētais interneta tiešsaišu nodrošinātājs "SportsTV.lv", "Chocolette Confectionary" šokolādes rūpnīca un citi draugu un uzņēmumu kolektīvi.

 

Jāatgādina, ka katrai komandai organizatori nodrošinās ap 2000 tukšu viena litra piena paku, kas tiks rezervētas pieteikumu saņemšanas kārtībā. Viena aizlīmēta, tukša litra piena paka uz ūdens notur apmēram 700–900 gramu smagumu – tas jāņem vērā, aprēķinot laivai nepieciešamo paku skaitu. Sacensībās drīkst piedalīties tikai peldošie transportlīdzekļi – laivas, plosti, kuģi –, kuru peldspēju nodrošina kartona piena pakas. Par laivas klāju drīkst izmantot arī, piemēram, finieri, preskartonu, bet nav atļauta putuplasta un putu izmantošana laivu peldspējas nodrošināšanā.

 

Žūrija galvenokārt vērtēs regates dalībnieku radošumu un atraktivitāti. Labāko laivu autori tiks apbalvoti nominācijās "Oriģinālākā laiva", "Inovatīvākā laiva", "Treknākais piena plosts", "Visatraktīvākā komanda", "Pilnīgs sviests", "Stilīgākā apkalpe", "Ātrākā laiva", kā arī tiks pasniegta žūrijas speciālbalva.

 

Stundu pirms brauciena tiks pārbaudīta laivas atbilstība prasībām, un šajā laikā komandām būs iespēja sniegt minūti garu prezentāciju, priekšnesumu par sevi.

 

Pieteikuma anketa pieejama vietnē festivali.jelgava.lv. Pieteikties regatei, aizpildot elektronisko anketu, var līdz 25. augustam, bet 27. augustā Jelgavas kultūras namā notiks sapulce komandu kapteiņiem.

 

Laivu braucieni Driksā 31. augustā sāksies pulksten 16, bet laureātu apbalvošana plānota pulksten 20.

 

“Piena paku laivu regate”, kā ierasts, norisinās kopā ar Vispārējiem Piena, Maizes un Medus svētkiem, kas tradicionāli Hercoga Jēkaba laukumā pulcē meistarus no visiem Latvijas novadiem. Gardēžiem būs iespēja ne tikai iegādāties produkciju, bet arī piedalīties degustācijās un atraktīvos kulinārijas konkursos. Savukārt, skvērā aiz kultūras nama dažādās aktivitātēs par veselīgu dzīvesveidu izglītos jau trešais “Labsajūtas festivāls ESI”.

 

piena_tirgus.jpg

 

Pieteikšanās dalībai Vispārējos Latvijas Piena, Maizes un Medus svētkos šeit. Pietiekšanās līdz 21. augustam.

 

Programma_Piens_Regate_2019.jpg

 

Pasākuma nolikums šeit.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies