Noslēdzies Jelgavas pilsētas basketbola čempionāta tālmetienu konkurss

15.04.2019. Sporta servisa centrs

Nedēļas nogalē Jelgavas sporta hallē tika aizvadīts “Jelgavas pilsētas basketbola tālmetienu konkurss”. Par labāko tālmetēju jeb “snaiperi”  atzīts komandas “Valauto” spēlētājs Jēkabs Roziņš. Uzvarētājs saņēma naudas balvu 100 EUR. Otro vietu un 50 EUR naudas balvu  ieguva Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Valters Drusts.

Konkurss tika organizēts pēc Eiropas basketbolā zināmā formāta – katram dalībniekam minūtes laikā jāizmet 25 tālmetieni no piecām dažādām pozīcijām: abiem laukuma stūriem, 45 grādu leņķa un no vidus. Katrā pozīcijā bija piecas bumbas, no kurām pēdējā – divu punktu vērtībā. Maksimālais punktu skaits, ko iespējams sakrāt, ir 30.

Tālmetienu konkursā piedalījās 18 sportisti, no kuriem lielākā daļa bija Jelgavas pilsētas čempionāta komandu pārstāvji, jo katrai komandai bija iespēja pieteikt konkursam divus dalībniekus. Vēl pieci konkursa dalībnieki tika noskaidroti īpaši rīkotā atlases turnīrā, kurā piedalījās 14 dalībnieki, bet tiesības startēt konkursā ieguva pieci labākie.

Pirmajā kārtā katrs dalībnieks izpildīja 25 metienus, un pieci labākie tika tālāk. Otrajā kārtā iekļuvušajiem bija identisks rezultāts – viņi sakrāja 14 punktus: Kaspars Caune, Edgars Krūmiņš, Artūrs Dreimanis, Jēkabs Roziņš un Valters Drusts. Viņiem metienu sērija bija jāizpilda vēlreiz, bet šoreiz divi labākie iekļuva finālā. Precīzākie otrajā kārtā bija J.Roziņš ar 15 punktiem un V.Drusts ar 18 punktiem. Finālā abi trešoreiz izpildīja 25 metienu sēriju – šoreiz veiksmīgāks bija J.Roziņš ar 19 punktiem, bet V.Drusts sakrāja astoņus punktus. 

 

Konkurss tapa sadarbībā ar BK "Jelgava" un JPPI "Sporta servisa centrs" atbalstu.

 

Informācija un foto: Sporta servisa centrs, Jelgavas Vēstnesis

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies