Sākumlapa JaunumiSportsOPTIBET hokeja līga/Latvijas čempionāts hokejā
OPTIBET hokeja līga/Latvijas čempionāts hokejā
19/02/2018

HK “Zemgale/LLU” turpina cīnīties! Nākamā spēle 21.februārī!

Otrdien, 13.februārī Latvijas čempionāta Optibet Hokeja līgā (OHL) priekšpēdējās kārtas spēles regulārajā sezonā aizvadīja četras komandas – “Kurbads” ar 3:2 mājās pieveica “Zemgali/LLU” un tabulā pakapās uz otro vietu, apsteidzot “Liepāju/Optibet”, kas ar 5:4 tikai pagarinājumā apspēlēja pastarīti “Prizmu”. Jelgavnieki Kurbada ledus hallē pirmie guva vārtus, taču galarezultātā atzina pagājušās sezonai čempionvienības pārākumu. Pa vārtiem viesu labā guva Artūrs Āboliņš un Artjoms Ogorodņikovs.

Nākamo OHL regulārā turnīra kārtas spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs 21.februārī Jelgavas leduss hallē, kas būs pēdējā šajā regulārajā turnīrā. Mājinieki pulksten 19.30 tiksies ar HK “Prizma” komandu.

Kurbada hallē Rīgā līdz pirmajiem vārtiem sanākušajiem līdzjutējiem bija jāgaida diezgan ilgs laiks. Lai gan “Kurbads” pirmajā trešdaļā uzbruka ievērojami vairāk, atklāt spēles rezultātu neizdevās. Tuvojoties otrās trešdaļas vidum, tas tika paveikts, taču – viesu izpildījumā. Artūrs Āboliņš ar saviem pirmajiem vārtiem sezonā izvirzīja jelgavniekus vadībā ar 1:0. Tiesa, ilgi līdz atbildei nebija jāgaida – Mārtiņš Cipulis trīsarpus minūtes vēlāk atjaunoja līdzsvaru uz tablo – 1:1.

Četras minūtes pirms trešdaļas beigām saķērās Lauris Rancevs un Mārcis Zembergs, un abi tika nosūtīti uz divu minūšu piespiedu atpūtas pauzi.

Nepilnas divas minūtes vēlāk Jānis Straupe pirmo reizi vadībā izvirzīja mājiniekus un trešdaļa beidzās ar “Kurbada” vadību (2:1). Pēdējā trešdaļā komandas apmainījās vārtu guvumiem – Artjoms Ogorodņikovs vispirms panāca 2:2, bet astoņas ar pusi minūtes pirms spēles beigām Mārcis Zembergs guva “Kurbadam” uzvaras vārtus – 3:2.

Kurbads – Zemgale/LLU 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Vārti: 28:03 Āboliņš (Bernhards) 0:1, 31:49 Cipulis (Upītis) 1:1, 37:53 Straupe (Bluks) 2:1, 44:20 Ogorodņikovs (Rancevs) 2:2, 51:30 Zembergs (vair.) 3:2

Soda minūtes: 4:6

Metieni: 29:14

Vārtsargi: Čalpa – Petkus

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.