0.4 °C, 1.7 m/s, 81.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsOptibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
Optibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
03/12/2017

Optibet Hokeja līgas (OHL) regulārās sezonas turnīrā sešu uzvarētu spēļu sērija pārtrūkusi hokeja kluba “Zemgale/LLU” komandai. Jelgavas ledus hallē 2.decembrī mājinieki netika galā ar pieredzējušā hokejista Jāņa Sprukta meistarību un zaudēja hokeja klubam “Kurbads” ar rezultātu 2:5. HK “Zemgale/LLU” nākamā mājas spēle 6.decembrī.

Vārtus jelgavnieku labā guva Olafs Aploks un Rimants Zeilis.

Nākamo OHL regulārā čempionāta kārtas spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs 6.decembrī Jelgavas ledus hallē. Mājas spēlē jelgavnieki uzņems HK “Prizma”. Spēles sākums pulksten 19.30.

Iepriekšējās spēles

HK “Zemgale/LLU”, kas bija izcīnījusi sešas uzvaras pēc kārtas, 2.decembrī mājās uzņēma čempionvienību “Kurbads”. Visas pirmās trešdaļas garumā viesi bija aktīvāki, un aptuveni trīs minūtes pirms tās beigām Deivids Sarkanis vairākumā atklāja spēles rezultātu – 1:0. Pēc Renāra Valtera noraidījuma otrās trešdaļas pirmajā pusē “Zemgalei/LLU” izdevās izmantot savu vairākumu – precīzs raidījums Olafam Aplokam, atjaunojot neizšķirtu uz tablo (1:1).

Ilgu laiku gan līdzsvars neturējās, jo Jānis Sprukts pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles otrās trešdaļas vidū atkal izvirzīja vadībā “Kurbadu” – 2:1. Vien pāris minūšu vēlāk Mārtiņam Porejam tika piešķirts 2+2 minūšu sods par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju, un trešajā vairākuma minūtē mājinieki beidzot izmantoja savu iespēju, Rimantam Zeilim vieninieku uz tablo pretī savas komandas gūto vārtu skaitam pārvēršot par divnieku – 2:2. Otrās trešdaļas pēdējās minūtēs “Zemgalei” pat piederēja zināms pārsvars, taču nevajadzīgs noraidījums pēdējās sekundēs ļāva “Kurbadam” pēdējo trešdaļu sākt vairākumā.

Jau pirmajā uzbrukumā “Kurbads” atjaunoja vadību – Sprukts pretinieku zonā ar ķermeni piesedza ripu, apstrādāja to un atdeva zonā ieslidojušajam Mārtiņam Gipteram, kurš, neapturot ripu, ar spēcīgu metienu pāradresēja to vārtos – 3:2. Spruktam turpinot demonstrēt augstu meistarību, “Kurbada” līderis izkārtoja vēl vienus vārtus savai komandai –
piektajā minūtē pēc teicamas Latvijas izlases veterāna piespēles vārtus guva Sandis Zolmanis un panāca jau 4:2.

Panākuši komfortablu pārsvaru, viesi vairs neforsēja notikumus laukumā, taču arī jelgavniekiem izveidot ko ļoti bīstamu nesanāca. Piecarpus minūtes pirms beigām Jēkabs Rēdlihs izmeta ripu ārpus laukuma robežām, saņemot divu minūšu noraidījumu, un “Zemgale/LLU” tika pie vēl vienas pēdējās iespējas atjaunot intrigu mačā. Tomēr mājiniekiem vajadzēja pusotru minūti, lai pirmoreiz nostāties uzbrukuma zonā, un nopietni apdraudējumi “Kurbada” vārtiem netika radīti.

Punktu mačam pielika Edgars Brancis, kurš pēc Giptera piespēles guva piektos viesu vārtus, noformējot spēles beigu rezultātu – 5:2 “Kurbada” labā. Pateicoties šim panākumam, “Kurbads” atguva trešo pozīciju turnīra tabulā, uz ceturto nobīdot atpakaļ Jelgavas vienību.

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.