5.5 °C, 4.6 m/s, 50.9 %

Sākumlapa JaunumiPrāta attīstīšanas trenažieris – dambrete, ienāk Jelgavā
Prāta attīstīšanas trenažieris – dambrete, ienāk Jelgavā
02/05/2019

29. aprīlī Jelgavas 4. sākumskolā norisinājās dambretes sacensības 1.-6.klašu skolēniem. Lai sacensību gaisotne būtu maksimāli pozitīva, organizatori bija parūpējušies gan par atbilstošu telpu izvēli, gan sacensību formātu.  3 stundu laikā tika izspēlētas 6 sacensību kārtas, kurās piedalījās 79 dalībnieki.

Pie uzvarām un godalgām tika labākie dambretisti zēnu un meiteņu grupās.

5-6 klašu grupā zēniem Reinis Smilga uzvarēja visās spēlēs, tādējādi arī kopvērtējumā gūstot visvairāk punktu.  2. vietu izcīnīja Gustavs Silarājs (5.klase), savukārt godpilnā 3. vieta Robertam Vanagam (5.klase).

3.4.klašu grupā zēniem labākais bija Edgars Žebrovskis (3.klase), kurš kopvērtējuma tabulā ierindojās 2. vietā, taču palika nepārspēts savā vecuma grupā. 2. vieta Tomasam Kristapsonam (4.klase) un Kasparam Saukumam – 3. vieta. Pašiem mazākajiem, 1.-2.klašu grupā, labākais bija Rafaels Hairapetjans (2.klase), 2. vietā Edvards Volostņikovs (2.klase) un 3. vietā Elmārs Grava (1.klase).

Starp meitenēm, jaunāko klašu kategorijā, pirmo vietu ieņēma Laura Vaska (2.klase), 2. vietā Valērija Vizbule (2.klase) un 3. vietā Samanta Voiseta (2.klase). 3.-4. klašu grupā uzvarētāja Keita Beitlere (4.klase), 2. vietā Gerda Linaberga (3.klase) un 3. vietā Marta Kokta (4.klase). 5.—6. klašu grupā meitenēm neparspēta palika  Anna Trupāne (5. klase),  2. vietā  Virdzīnija Rekoviča (6.klase),  3. vietā Agnese Elīna Grase (6.klase).

Jelgavā dambretes apmācība tiek novērtēta un attīstās ļoti veiksmīgi.  Regulāras nodarbības šajā prāta sportā organizē Jelgavas 4. sākumskolā un pirmskolas izglītības iestādē “Kamolītis”. Enerģiskais angļu valodas skolotājs Miks Kapsis divu gadu laikā ir sagatavojis savu komandu līdz pat čempionāta uzvarētajtitulam, ko izcīnīja Skolu komandu čempionātā Salaspilī 13. aprīlī, kur Jelgavas komanda bija labākā 15 komandu konkurencē.

Dambretes spēle palīdz galvā rēķināt, skaitļot pat vairākus gājienus uz priekšu, tā rosina domāt, redzēt plašāk un risināt vieglākas vai sarežģītākas dzīves un spēles kombinācijas. Vecākiem, kuriem rūp savu bērna vispusīga attīstība jāzina, ka ar dambretes palīdzību attīstās prāta spējas, kas savukārt palīdz bērnam pieņemt pareizus lēmumus sevis pilnveidošanai arī citās skolas un sporta nodarbībās.