"Ēnu dienā" uzzina par dažādu profesiju darba specifiku un ikdienas darbu

14.02.2018.

Trešdien, 14. februārī, arī Jelgavā aizvadīta "Ēnu diena", kurā skolēni sekoja līdzi dažādu profesiju pārstāvjiem, lai tuvāk iepazītu viņu ikdienas darbu un pienākumus. 148 skolēni šodien bija pieteikušies ēnot Jelgavas pilsētas pašvaldības, tās iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekus, izvēloties kļūt par policistu, arhitekta, mediķu un citu speciālistu ēnām. 

Ēnas šodien sekoja līdzi Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa darbam un arī viņa vietnieku Ritas Vectirānes un Jurija Stroda dienas gaitām. 

 

Viena no jauniešu pieprasītākajām ēnu vakancēm šodien bija policists. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem sekoja 14 ēnas. Ierodoties policijā, skolēni iepazinās ar tās darbu ikdienā, noskatoties filmu, uzklausot policijas darbinieku stāstus, kā arī devās ekskursijā uz atskurbtuvi. Tāpat jaunieši izmantoja iespēju paši uzdot jautājumus, piemēram, cik fiziski sagatavotam jābūt, lai strādātu policijā, un kādi normatīvi jāizpilda. Pēc ekskursijas jauniešiem bija arī iespēja patrulēt pilsētā kopā ar kādu no trim Pašvaldības policijas ekipāžām.

 

Pieci jaunieši šodien sekoja līdzi Jelgavas reģionālā Tūrisma centra tūrisma speciālistiem. Iesākumā ēnas iepazinās ar tūrisma centra darbu un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, bet pēcāk kopā ar tūrisma speciālistiem devās apsekot vairākus objektus pilsētā, kas nesen izveidoti vai piedzīvojuši pārmaiņas. Viens no pieturas punktiem bija Jelgavas pilsētas bibliotēka. Viena no tūrisma speciālista ēnām šodien bija Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolniece Jana Semjonova, kura pēc vidusskolas absolvēšanas vēlas studēt tūrisma jomā. Viņa atzīst, ka «Ēnu diena» ir vērtīga, lai redzētu profesijas aizkulises, un šodien redzētais viņu pārliecina, ka izvēlētais ceļš būs pareizais. Vēl šodien tūrisma speciālistu un jauniešu apgaitā bija iekļauts jaunais restorāns «Parks» un izklaides centrs «Tuc Tuc».

 

Vairākas ēnas sekoja līdzi arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbiniekiem, tostarp Santa Priede no Jelgavas Valsts ģimnāzijas.

 

Tāpat jaunieši ēnoja Pašvaldības operatīvā informācijas centra dispečerus, Jelgavas domes Klientu apkalpošanas centra darbiniekus, galveno krājumu glabātāju un restauratoru Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, sporta pasākumu organizatorus Sporta servisa centrā, ķirurgu, medicīnas māsas Jelgavas pilsētas slimnīcā, skolu direktorus un citus pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību speciālistus. Trīs ēnas šodien bija arī portāla www.jelgavasvestnesis.lv informācijas speciālistei un portāla redaktorei.

 

Jāpiebilst, ka skolēni ēnoja arī pilsētas uzņēmumu un valsts iestāžu darbiniekus.

 

Vairāk foto šeit.

 

Foto no pašvaldības arhīva.

 

Sagatavoja: NIKOLA RĪTIŅA (11. KLASE), OSKARS PUGEJS (10. KLASE)

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies