Aicina iesaistīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs

14.10.2018.

Līdz ar vēsāka laika iestāšanos bezmaksas treniņi notiek Zemgales Olimpiskajā centrā, bet atsevišķas nodarbības līdz pavasarim ir pārtrauktas. No šīs nedēļas daļa treniņu pārcelti uz Zemgales Olimpisko centru (ZOC) un ziemas sezonas piedāvājums papildināts ar vingrošanas nodarbībām “Vesela mugura” un “Body art”.

 

Nūjošana oktobrī notiks divas reizes nedēļā, bet novembrī un decembrī – tikai svētdienās, turklāt svētdienās jau šobrīd mainīts nūjošanas norises laiks. Tāpat vēl tikai oktobrī jelgavniekiem ir iespēja apmeklēt skriešanas koptreniņus Pasta salā.

 

Jelgavnieki var iesaistīties nodarbībās par bērnu audzināšanu, programmā “Strādā vesels!”, “Ēd vesels!” un “Topošo vecāku skola”, bet bērniem ar īpašām vajadzībām tiek piedāvātas deju un kustības terapijas nodarbības.

Šobrīd jelgavnieki var iesaistīties divās jaunās zemas intensitātes vingrošanas nodarbībās – “Vesela mugura un “Body art”. Nodarbības var apmeklēt ikviens bez vecuma ierobežojuma.

 

Vecāki, kuru ģimenē aug 12–16 gadus veci pusaudži, var pagūt pieteikties desmit nodarbību ciklam “Ceļvedis, audzinot pusaudzi”, kurā būs iespēja gūt padomus, kā veidot attiecības ar saviem bērniem. Pirmā nodarbība – 9. oktobrī pulksten 17.30, un turpmāk tās notiks reizi nedēļā – otrdienās. Bet pirmsskolas vecuma bērnu vecāki gaidīti uz nodarbībām “Emocionālā audzināšana”, kurās vecāki varēs uzzināt, kā audzināt un labāk izprast savu bērnu. Kopumā būs desmit nodarbības, pirmā tikšanās – 9. oktobrī pulksten 19.30. Nodarbības reizi nedēļā – otrdienās – vadīs psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa savā privātpraksē Krišjāņa Barona ielā 40. Vecāki, kuri vēlas apmeklēt kādu no šiem cikliem, iegūt detalizētu informāciju un pieteikties var pie K.Lankovskas pa e-pastu karolina.lankovska@soc.jelgava.lv vai tālruni 63048913.

BEA afiša_2-page-001.jpg

 CAP afiša_2-page-001.jpg

Ziemas sezonas jaunums ir bezmaksas deju un kustību terapijas nodarbības pie deju un kustību terapeites Lienes Ķinces bērniem ar invaliditāti. Nodarbības plānotas nelielās grupās bērniem ar uzvedības un mācīšanās traucējumiem, nervu sistēmas slimībām, skeleta, muskuļu un saistaudu slimībām. Lai pieteiktos nodarbībām un noskaidrotu, vai šāda veida nodarbības bērnam būs piemērotas, lūgums sazināties ar deju un kustību terapeiti L.Ķinci pa e-pastu lienekince@inbox.lv. Nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā. 

 

Vairākas veselību veicinošas aktivitātes bez maksas tiek nodrošinātas arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). 20. novembrī sāksies piecu nodarbību cikls vecākiem “Pusaudžu emocionālā audzināšana”, kurā vecākiem tiks sniegta informācija par šī vecumposma attīstības jautājumiem, kā labāk saprasties ar savu pusaudzi, kā panākt, lai pusaudzis sadarbojas, uzticas un runā ar vecākiem. Nodarbības notiks otrdienās pulksten 17.30 ZRKAC.

 

 Vingro okt-dec.png

Bet no 1. novembra jelgavnieki aicināti iesaistīties bezmaksas izglītojošā fizisko aktivitāšu programmā veselības profilaksei un darbspēju uzturēšanai “Strādā vesels!”. Dalībniekiem būs divas teorētiskās nodarbības pie ārstes rehabilitoloģes un desmit praktiskas nodarbības, kurās varēs iemācīties ikdienā viegli izpildāmus vingrojumus veselības profilaksei, tādējādi novēršot ar darba vidi saistītus veselības riskus, piemēram, ilgstoši sēdošs darbs vai piespiedu pozas, redzes sasprindzinājums.

 

Savukārt no 7. novembra ZRKAC jaunos vecākus aicina apmeklēt Topošo vecāku skolu, lai dažādu speciālistu vadībā labāk sagatavotos dzemdībām un brīdim, kad ģimenē ienāk mazulis.

 

1. novembrī ZRKAC sāksies bezmaksas četru semināru cikls par veselīgu uzturu un ēšanas paradumu veidošanu “Ēd vesels!”. Semināru laikā jelgavniekus izglītos par apzinātas un veselīgas ēšanas paradumiem, skaidrojot, kas ir būtiski veselībai, labsajūtai un svara korekcijai. Papildu informācija par ZRKAC piedāvātajām nodarbībām, kā arī pieteikšanās – pa tālruni 29222737, 63082101 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies