Sākumlapa JaunumiSportsBASKETBOLA KLUBS “JELGAVA/LLU” SEZONA
BASKETBOLA KLUBS “JELGAVA/LLU” SEZONA
04/02/2018

Jelgavnieki atkal uzvar! Nākamā mājas spēle 9.februārī!

Sekmīgu mājas spēli Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) turnīra ietvaros 26.janvārī aizvadījuis “Jelgava/LLU” basketbola komanda. Jelgavas Sporta hallē BK “Jelgava/LLU” pēc pirmā puslaika pret Rīgas Stradiņa universitātes komandu bija iedzinējos ar 27 punktiem, taču, aizvadot iespaidīgu spēles otro puslaiku, mājiniekiem izdevās panākt pagarinājumu un nodrošināt uzvaru ar 97:88. Rezultatīvākais mājiniekiem bija Salvis Mētra ar 42 gūtiem punktiem.

Nākamo LBL2 turnīra kārtas spēli BK “Jelgava/LLU” aizvadīs 9.februārī Jelgavas Sporta hallē. Jelgavnieki savā laukumā tiksies ar Biznesa Augstkolosas “Turība” komandu, spēles sākums pulksten 20.00 .

Pirms 26.janvāra spēles BK “Jelgava/LLU” ar bilanci 12-1 atradās spēcīgāko 12 komandu turnīra tabulas pirmajā vietā un pagaidām viss liecina, ka jelgavnirki šo pozīciju varētu arī saglabāt un izslēgšanas turnīru uzsākt kā galvenā favorīte, jo iepriekšējā spēlē izdevās pieveikt labi nokomplektēto Ķekavas komandu, kas šobrīd ar 10-2 ir otrajā pozīcijā. RSU ar 4-6 bilanci atradās turnīra tabulas otrajā daļā un skaidrs, ka jelgavnieki šajā spēlē bija izteikti favorīti.

Basketbola gadās tādas dienas, kad pašiem nekas īsti neizdodas, kamēr pretinieki var mest no jebkādām pozīcijām un bumbas gluži vienkārši lido grozā. Aptuveni tāda bija spēles pirmā ceturtdaļa, pēc kuras Jelgavas komanda jau bija iedzinējos ar 14:32. Otrajā ceturtdaļā nedaudz izdevās piebremzēt pretinieku uzbrukumu, bet lielākās problēmas bija pašiem ar punktu gūšanu, kā rezultātā pēc pirmā puslaika mājinieki paši sev bija radījuši gaužām sarežģītu situāciju – 26:53.

Puslaika pārtraukuma Jelgavas vienības galvenais treneris Gatis Justovičs kārtējo reizi šosezon pierādīja, ka spēj uzlabot savas komandas sniegumu mača gaitā. “Jelgava/LLU” aizvadīja fantastisku spēles trešo ceturtdaļu, kuru uzvarēja ar 25 punktu pārsvaru un nonāca divu punktu attālumā no RSU. Pēdējās desmit minūtēs spēle bija līdzīga, un cīņa nonāca līdz pagarinājumam – 79:79. Piecās minūtēs mājinieki sameta 18 punktus un neatstāja viesiem nekādus variantus – 97:88.

Salvis Mētra aizvadīja iespaidīgāko spēli sezonā, laukumā pavadot 38:24 minūtes, gūstot 42 punktus, izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, izpildot septiņas rezultatīvas piespēles un pārtverot četras pretinieku piespēles. 15 punktus pievienoja Kaspars Neimanis, vēl 13 Uldim Feldmanim, bet Jēkabs Rozītis šoreiz spēli pabeidza ar 11 punktiem.

LBL 2. divīzija, 27. janvāris

BK Jelgava/LLU – BA Turība 97:88 (14:32, 12:21, 35:10, 18:16, 18:9)

BK Jelgava/LLU: Mētra 42, Neimanis 15, Feldmanis 13, Rozītis 11, A.Justovičs 7, Kravinskis 6, Bērziņš 3, Krūmiņš, Ziemelis

TURNĪRA TABULA

Uzziņai

Basketbola klubs Jelgava šogad komandas sastāvā ieviesis vairākas izmaiņas – komandā turpinās spēlēt septiņi spēlētāji no iepriekšējās sezonas – komandas kapteinis Edgars Krūmiņš, centra spēlētājs Jānis Atelbauers, uzbrucēji Andris Justovičs, Jānis Bērziņš, Toms Bitītis, kā arī saspēles vadītāji Kalvis Krūmiņš un Maksims Husko. Šogad komandai pievienojušies vairāki jaunie sportisti – saldenieki Emīls Kravinskis un Edijs Frīdmanis, kā arī jelgavnieks Kaspars Neimanis. Nozīmīgs ieguvums klubam ir Salvis Mētra, kurš komandā atgriezies no Olybet LBL komandas Barons kvartāls, kas iepriekšējā sezonā izcīnīja bronzas medaļas. Komanda var lepoties arī ar agrākā spēlētāja Jēkaba Rozīša atgriešanos Jelgavā pēc vairāku sezonu prombūtnes, kā arī ar Uldi Feldmani, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja klubu Jūrmala/Fēnikss. Kopā ar komandu šobrīd treniņu procesu aizvada un pārbaudes spēlēs piedalās arī saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks.

Jaunajai sezonai LBL2 pieteikumus iesniegušas astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.

Informācija: K.Upenieks, Sporta servisa centrs