8.7 °C, 5 m/s, 83.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsBK “Jelgava/LLU” jaunā sezona
BK “Jelgava/LLU” jaunā sezona
09/11/2017

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) regulārās sezonas turnīrā pirmo zaudējumu piedzīvojis Jelgavas basketbola klubs “Jelgava/LLU”. Jelgavnieki šī gada 2.novembrī aizvadīja izbraukuma spēli Ventspilī, kur tikās ar Ventspils Augstskolas basketbolistiem.  Jelgavniekiem nākamā spēle izbraukumā 10.novembrī.

Jelgavnieki atzina Ventspils komandas pārākumu ar rezultātu 68:72, tādējādi piedzīvojot pirmo zaudējumu šajā sezonā.

Nākamo LBL2 turnīra kārtas spēli BK “Jelgava/LLU” vienība aizvadīs 10.novembrī Kandavā, kur pulksten 20.00 sāks cīņu ar vietējo BK “Kandava/COMPAR” komandu.

Š.g. 2.novembra spēles pirmās ceturtdaļas sākumā laukumā varēja vērot līdzīgu spēli, tomēr līdz pirmajam pārtraukumam mājinieki bija spējuši iekrāt piecu punktu pārsvaru un rezultātu 15:20. Otrās ceturtdaļas laikā ventspilnieki palielināja pārsvaru un puslaika pārtraukumā abas komandas devās ar rezultātu 27:36.

Trešajā spēles ceturtdaļā BK Jelgava/LLU panāca izlīdzinājumu un tā noslēdzās ar rezultātu 52:52. Tomēr pēdējās 10 minūtēs jelgavnieki nespēja noturēt uzsākto tempu un Ventspils Augstskolas basketbolisti svinēja uzvaru ar rezultātu 72:68.

Nākamo spēļu grafiks

Uzziņai

Basketbola klubs Jelgava šogad komandas sastāvā ieviesis vairākas izmaiņas – komandā turpinās spēlēt septiņi spēlētāji no iepriekšējās sezonas – komandas kapteinis Edgars Krūmiņš, centra spēlētājs Jānis Atelbauers, uzbrucēji Andris Justovičs, Jānis Bērziņš, Toms Bitītis, kā arī saspēles vadītāji Kalvis Krūmiņš un Maksims Husko. Šogad komandai pievienojušies vairāki jaunie sportisti – saldenieki Emīls Kravinskis un Edijs Frīdmanis, kā arī jelgavnieks Kaspars Neimanis. Nozīmīgs ieguvums klubam ir Salvis Mētra, kurš komandā atgriezies no Olybet LBL komandas Barons kvartāls, kas iepriekšējā sezonā izcīnīja bronzas medaļas. Komanda var lepoties arī ar agrākā spēlētāja Jēkaba Rozīša atgriešanos Jelgavā pēc vairāku sezonu prombūtnes, kā arī ar Uldi Feldmani, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja klubu Jūrmala/Fēnikss. Kopā ar komandu šobrīd treniņu procesu aizvada un pārbaudes spēlēs piedalās arī saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks.

Jaunajai sezonai LBL2 pieteikumus iesniegušas astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.