8.2 °C, 4.7 m/s, 85.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsFK “JELGAVA” noslēdz SynotTip virslīgas čempionātu
FK “JELGAVA” noslēdz SynotTip virslīgas čempionātu
12/11/2018

10.novembrī FK “Jelgava” aizvadīja pēdējo “SynotTip” Virslīgas čempionāta kārtas spēli izbraukumā pret “Valmiera Glass/ViA”, zaudējot ar 1:0. Čempionātu jelgavnieki noslēdz sestajā vietā!

Jelgavnieki 19. minūtē bija ļoti tuvu rezultāta atklāšanai – FK “Jelgava” komandas spēlētājs Gurams Lukava (Nr.15) no tuvas distances izdarīja sitienu uz vārtiem, bet FK “Valmiera Glass/ViA” vārtsargs Elvis Arnavs izglāba Valmieras komandu no vārtu zaudējuma. Nevienai no komandam puslaikā tā arī neizdevās gūt vārtus. Pārtraukumā komandas devās ar bezvārtu neizšķirtu – 0:0.

Otrajā puslaikā iniciatīvu arvien pārliecinošāk pārņēma ventspilnieki, kas 78. minūtē rezultējās ar vārtu guvumu – pēc izspēlēta stūra sitiena bumbu Vladislava Kurakina sargātajos vārtos raidīja valmieriešu kapteinis Gatis Kalniņš (Nr.19) 1:0. Jelgavniekiem tā arī neizdevās atspēlēties un spēle noslēdzās ar rezultātu 1:0 FK “Valmiera Glass/ViA” labā.

FK Jelgava – FK Valmiera Glass/Via 1:0 (0:0)

Čempionāta pēdējā kārta bija izšķiroša, lai kļūtu skaidrs, kura no komandām cīnīsies par palikšanu Virslīgā. Jelgavnieki zaudēja valmieriešiem, neizcīnot punktus, bet arī FK “Metta/LU” piekāpās ventspilniekiem, kuriem izcīnītā uzvara ļāva čempionātu noslēgt 2. vietā. Pirmajā vietā ierindojās FK “Riga FC”, savukārt bronzu šosezon izcīnīja – FK “RFS”.

Iepriekšējā spēle

4.novembrī, FK “Jelgava” aizvadīja “SynotTip” Virslīgas čempionāta 27. kārtas spēli “Daugavas” stadionā tiekoties ar FK “Metta/LU” un izcīnot uzvaru ar 2:1, tādējādi atgriežoties tabulas turnīra 6.vietā.

Jelgavnieki atklāja spēles rezultātu, kad 17. minūtē bumbu pretinieku vārtos raidīja Jaels Eisdens (Nr.4). Pirmajā puslaikā rīdziniekiem atspēlēties neizdevās. Viņi turpināja to otrajā puslaikā un pēc FK “Jelgava” kapteiņa Arta Lazdiņa (Nr.28) pārkāpuma FK “Metta/LU” komanda tika pie brīvsitiena. To spēles 71. minūtē realizēja Tamirlans Džludinovs, panākot rezultātu 1:1. Spēles laikā jelgavnieki noorganizēja bīstamas epizodes pie pretinieku vārtiem, ieguva arī brīvsitienu, ko Gurams Lukava (Nr.15) uzsita pāri vārtiem. Uzvaras vārtus FK “Jelgava” labā, otrā puslaika 82. minūtē guva Daniils Ulimbaševs (Nr.9), kurš pēc G.Lukava saspēles ar Marku Kurtišu (Nr.11) pretinieku vārtu priekšā, deva piespēli D.Ulimbaševam, kurš bumbu ar galvu raidīja “Metta/LU” vārtos.

FK Jelgava – FK Liepāja/Mogo 2:1 (1:0)

Līdz ar izcīnīto uzvaru jelgavnieki turnīra tabulā, atgriezās 6. pozīcijā. Pēc čempionāta pēdējās kārtas noskaidrosies, kurai no komandām vajadzēs aizvadīt pārspēles par vietas saglabāšanu Virslīgā. Abām komandām pēdējā spēle notiks 10. novembrī – jelgavnieki izbraukumā tiksies ar “Valmiera Glass/ViA”, bet “Metta/LU” cīnīsies ar FK “Ventspils”.