Sākumlapa JaunumiSportsFK “JELGAVA” STARTĒ SynotTip VIRSLĪGĀ
FK “JELGAVA” STARTĒ SynotTip VIRSLĪGĀ
02/05/2018

Jelgavnieki bez punktiem! Nākamā mājas spēle 6.maijā!

Pirmdien, 30. aprīlī Liepājā tika aizvadīta SynotTip Virslīgas 5.kārtas noslēdzošā spēle, kurā savā starpā tikās FK “Liepāja/Mogo” un FK “Jelgava” komandas. Uzvaru par prieku vietējiem skatītājiem ar 3:1 izcīnīja “Liepāja/Mogo” futbolisti, sāgādajot jelgavniekiem ceturto zaudējumu pēc kārtas. Vienīgos vārtus “Jelgava” komandas labā guva krievu uzbrucējs Ņikita Koļajevs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Nākamo SynoTip kārtas spēli FK “Jelgava” aizvadīs 6.maijā, kad uz pirmo spēli Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) stadionā atbrauks “Metta/Latvijas Universitāte”. Spēles sākumus pulksten 15.00.

SynotTip futbola Virslīgas 5.kārtas spēlē jelgavniekiem nācās iztikt bez diskvalificētā centra aizsarga Sigita Olberķa, kamēr galvenais treneris Raviļs Sabitovs bija spiests vērot spēli, atrodoties tribīnēs. Komandas spēli no rezervistu soliņa vadīja vārtsargu treneris Sergejs Diguļovs un kluba sporta direktors Sergejs Golubevs, kuram gan tā nebija pirmā pieredze pie Jelgavas komandas stūres.

FK “Jelgava” komandas aizsardzības centrā kopā ar Maksimu Širjajevu spēlēja divi kluba audzēkņi Ivo Minkevičs un Helvijs Staļģis. Jau pēc spēles beigām Sergejs Golubevs atzīmēja, ka citu variantu, kurus spēlētājus sūtīt aizsardzībā īsti nebija. Tikmēr komandas sastāvā debiju piedzīvoja senegāliešu aizsargs Sadī Gejs. Uzbrukumā savukārt rosījās trīs bijušie Liepājas komandas spēlētāji Andris Krušatins, Andrejs Kiriļins un Marks Kurtišs.

Jau spēles 2.minūtē nesaprašanās starp aizsargiem ļāva izdevīgā pozīcijā nokļūt pērn “Jelgavā” spēlējušam Verneram Apiņam, kurš ar precīzu sitienu panāca 1:0 “Liepāja/Mogo” labā. Neraugoties uz ātri ielaistajiem vārtiem, jelgavnieki labi iejūtās spēlē, veidojot dažus puslīdz bīstamus momentus. Divreiz bumba pat pabīja liepājnieku vārtos, taču abās reizēs tika pacelts tiesneša asistenta karodziņš. Tuvāk pārtraukumam pie savam iespējām palielināt rezultāta pārsvaru. Kā allaž bīstams “Liepāja/Mogo” rindās bija Artūrs Karašausks, kurš vienā no epizodēm apzaga vārtsargu Jāni Krūmiņu, taču nespēja ieraidīt bumbu tukšos vārtos. Daudzkārt pateicoties veiksmei, jelgavnieki prata nosargāt 0:1 rezultātu pirms doties pārtraukumā.

Otrajam puslaikam sākoties spēlē iesaistījās krievu uzbrucējs Ņikita Koļajevs, kurš iedeva papildus kvalitāti “Jelgavas” uzbrukumā. Jau 51.minūtē Ņikita nopelnīja 11 metru soda sitienu, ko pats arī realizēja (1:1). Vārtu guvuma iedvesmoti jelgavnieki turpināja veidot uzbrukumus, dažbrīd liekot Liepājas publikai neizpratnē kratīt galvas. Liepājnieku otrie vārti izveidojās praktiski ne no kā: uz maiņu nākušais Vladislavs Kozlovs pārkāpa noteikumus pretinieku laukuma pusē; sekoja tāla piespēle soda laukumā, kur prasmīgi nospēlēja raženais uzbrucējs Ģirts Karlsons (2:1). Ātri vien “Liepāja/Mogo” panāca divu vārtu vadību, kar ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī atzīmējās Verners Apiņš. Atlikušajā spēles daļā rezultāts tā arī nemainījās, lai gan Liepājas komandai netrūka lielisku vārtu gūšanas iespēju.

Spēli pret “Liepāju/Mogo” izlaida Alans Siņeļņikovs, Maksims Rafaļskis un Vjačeslavs Jemeļjaņenko. Rafaļskis, kurš nepiedalījās jau iepriekšējos mačos, jau atsācis trenēties kopējā grupā, kamēr malējie spēlētāji Siņeļņikovs un Jemeļjaņenko saņēmuši vieglus savainojumus. Pēc šīs spēles FK “Jelgava” ierindojusies turnīra tabulas sestajā pozīcijā.

“Liepāja/Mogo” – ‘Jelgava” 3:1 (1:0)

Vārti: Apiņš 2′ 78′, Karlsons 71′ – Koļajevs 51′

Jelgava: Krūmiņš – Grigarāvičs, Minkevičs, Širjajevs, Staļģis, Sadī Gejs – Krušatins (Koļajevs), Nakano. Lazdiņš, Kiriļins (Kozlovs) – Kurtišs (Jermolajevs)

Ar FK “Jelgava” pilnu spēļu grafiku var iepazīties ŠEIT . FK “Jelgava” 2018.gada sezonas sastāvs: