1.1 °C, 1.3 m/s, 97.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” gūst uzvaru! Pirmā pusfināla spēle 24.februārī!
HK “Zemgale/LLU” gūst uzvaru! Pirmā pusfināla spēle 24.februārī!
22/02/2018

Jelgavas ledus hallē veiksmīgu pēdējo spēli Optibet Hokeja līgas (OHL) regulārajā čempionātā aizvadījusi Jelgavas vīriešu hokeja komanda “Zemgale/LLU”. Mājinieki 21.februāra spēlē ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārliecinoši pārspēja Rīgas hokeja kluba “Prizma” vīrus. Pa vārtiem jelgavniekiem guva Ričards Bernhards, Olafs Aploks un Lauris Rancevs. Šī bija HK “Zemgale/LLU” sešpadsmitā uzvaru aizvadītajās 30 spēlēs, regulārajā sezonā nopelnīti 45 punkti un 4.vieta turnīra tabulā.

Pirmo OHL pusfināla kārtas spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs sestdien, 24.februārī Rīgā. Jelgavnieki pulksten 13.30 tiksies ar HK “Mogo”.

21.februrās spēles pirmā trešdaļa aizritēja ar lielu Jelgavas hokejistu pārsvaru, pa Edgara Lūsiņa vārtiem tika izpildīti 16 metieni, taču atklāt spēles rezultātu jelgavnieki nespēja. Jāpiemin, ka perioda beigu daļā rīdziniekiem bija lieliska iespēja, jo mājinieki īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, kā rezultātā gandrīz pusotru minūti bija jāspēlē trijatā pret pieciem. Rihards Cimermanis vārtos darbojās droši, tādējādi pēc 20 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu – 0:0.

Spēles 22.minūtē pēc Andreja Kostjuka piespēles pirmos vārtus spēlē guva Ričards Bernhards, kurš vēl pavisam nesen pārstāvēja Latvijas klubu otro izlasi Baltijas kausa izcīņā. Otrajā trešdaļā diezgan aktīvu hokeju demonstrēja arī rīdzinieki, tomēr 27.minūtē “Zemgale/LLU” pārsvaru skaitliskajā vairākumā dubultoja Olafs Aploks – 2:0. Trešdaļas otrajā pusē atkal mājinieki nopelnīja vairākus noraidījumus, taču spēja saglabāt itin komfortablo 2:0 pārsvaru.

110 sekundes pirms spēles noslēguma Rīgas komanda Lūsiņu mainīja pret sesto laukuma spēlētāju, kas palīdzēja “Zemgale/LLU” hokejistiem pielikt punktu intrigai – ripu tukšos vārtos pēc Kristapa Jākobsona piespēles raidīja viens no mājinieku ātrākajiem hokejistiem Lauris Rancevs (3:0).

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas:

• HK MOGO
  • HK Zemgale/LLU
  • HK Liepāja/Optibet
  • HS Rīga
  • HK Prizma
  • HK Kurbads

Šā gada playoff izcīņā piedalīsies regulārā čempionāta četras labākās komandas. Regulārā čempionāta uzvarētāji spēkosies ar ceturtās vietas esošo komandu, bet otrās vietas vienība spēlēs pret trešās pozīcijas izcīnījušo klubu.

Pusfināli un fināli tiks aizvadīti līdz četrām uzvarām. Savukārt laukuma priekšrocības playoff turnīrā iegūs augstāku vietu ieņēmušās komandas regulārajā čempionātā.

Informācija: K.Upenieks