Jelgavā valsts svētkus atzīmēs ar plašu programmu

18.11.2017.

Valsts svētku laikā iedzīvotāji aicināti apmeklēt un piedalīties dažādos pasākumos Jelgavas pilsētā, programmā – ugunszīmju iedegšana, brīvdabas koncerti, mūzikla koncertuzvedums “Pūt vējiņi!” Jelgavas Kultūras namā, 3D multimediāla projekcija “Mītavas leģenda”, svētku kulminācijā – uguņošana mūzikas pavadījumā.

18. novembrī

 

Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas 99. gadadienas svinības 18. novembrī Jelgavā sāksies ar svētku ekumēnisko dievkalpojumu pulksten 15.00 Svētās Annas baznīcā, kam pulksten 16.30 sekos ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.

 

No pulksten 16.00 Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavas izglītības un pirmsskolas mācību iestādes audzēkņi, amatiermākslas, pašvaldības iestādes un uzņēmumu kolektīvi iedegs valsts svētkiem veltītas sveču kompozīcijas “Latvija ugunszīmēs”. Šogad Jelgavas centru izgaismos vairāki tūkstoši sveču liesmu, veidojot 50 ugunszīmes.

 

Svētku koncerts Hercoga Jēkaba laukumā sāksies pulksten 17.00. Uz šīs brīvdabas skatuves uzstāsies V. Dumpis un grupa, D. Damlica ar grupu “Summer band”, J. Grūtups un grupa “Cryn White”, grupa “Pilnmēness”, kā arī M. Galvanovskis un grupa.

 

Savukārt pulksten 17.00 Jelgavas Kultūras namā sāksies mūzikla koncertuzvedums “Pūt, vējiņi!”, kas veidots pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem. Piedalās Jelgavas Kamerorķestris, Jelgavas Bigbends, Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo”, K. Lācis (klavieres), K. Zemītis (ģitāra), solisti: I. Kučinska, A.Putniņa, E.Auniņš, R. Mačanovskis, K. Seržans, E. Ose, L. Brecka u.c.

 

Tāpat no pulksten 17.00 atdzīvosies Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis. Uz celtnes sienas būs vērojams īpašs, svētkiem veidots 3D multimediāls stāsts “Mītavas leģenda”. Tas vēstīs par neuzvaramajiem zemgaļiem, kuru zemei pat izcilākie karotāji – vikingi – metuši līkumu, par laiku, kurā Jelgava bija Dziesmu svētku mājas un citiem iemesliem, kādēļ lepoties ar mūsu Mītavu, mūsu Latviju! Projekciju varēs aplūkot līdz pat pulksten 21.00. 

 

Svētku kulminācijā – Jelgavas uzņēmēju sarūpēta svētku uguņošana mūzikas pavadījumā no Pasta salas pulksten 20.00.

 

Satiksmes organizācija 18. novembrī

 

18. novembrī sabiedriskais transports būs bez maksas

 

21. novembrī

 

Atzīmējot 98 gadadienu,  kopš Jelgava tika atbrīvota no bermontiešiem, 21. novembrī pulksten 15 Meža kapos notiks piemiņas brīdis, kurā godināsim karavīrus, kas krituši, cīnoties par Jelgavas atbrīvošanu.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies