5.9 °C, 4.6 m/s, 53.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsLATVIJAS SIEVIEŠU VOLEJBOLA IZLASES SPĒLES
LATVIJAS SIEVIEŠU VOLEJBOLA IZLASES SPĒLES
20/08/2018

Otro spēli Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas sieviešu volejbola izlase aizvadīja Bosnijā un Hercegovinā, Kakanjā tiekoties ar komandu, kas pirmajā kārtā sagādāja pārsteigumu, pēc diviem zaudētiem setiem pret rumānietēm izbraukumā Krajovā spēja uzvarēt spēli piecos setos. Arī nākamā spēle Latvijas volejbolistēm izbraukumā – 22. augustā Krajovā ar Rumāniju.

18.augusta spēli Latvijas izlases rindās uzsāka tās pašas spēlētājas, kuras pirmajā spēlē Jelgavā: Dolotova, Āboliņa, Strazdiņa, Levinska, Pastare, Hrapāne un libero Šimkuse, vēlāk laukumā ejot visām pieteiktajām spēlētājām, atskaitot otru libero Lindu Liniņu.

Spēles 1.setā latvietēm neizdevās sakārtot servju uzņemšanu pēc labām bosniešu servēm, un rezultāts strauji auga mājinieču labā, setam beidzoties 22 minūtēs – 25:8 mājinieču labā.

2.seta sākumā pēc jelgavnieces Kristīnes Dzierkales (nāca laukumā Montas Strazdiņas vietā) uzbrukuma pirmajā tempā, Elvitas Dolotovas darbības aizsardzībā, “atdzīvinot mirušu bumbu”, Alises Elizabetes Pastares eisa un Martas Kamēlijas Levinskas uzbrukuma vadībā pabija arī viešņas (3:1, 4:3). Mājinieces atjaunoja servju artilērijas uzbrukumus (piecas netveramas serves setā), un ne pusminūtes pārtraukumi, ne maiņas Latvijas izlasē nespēja tos neitralizēt – 25:16 bosniešu labā.

3.setā pēc Dzierkales uzbrukuma pirmajā tempā izdevās gūt pirmo punktu setā. Pēc Pastares māņu sitiena un trim(!) Dzierkales netveramām servēm pēc kārtas izdevās panākt arī 5:3, bet pēc Pastares otrā eisa mačā – arī 8:5, liekot Goranam Nešičam saukt savas aizbilstamās malā uz ražošanas apspriedi.

Apturot pie tīkla Jeļizavetu Morozovu, bosnietes izvirzījās vadībā ar 12:9, taču lielākoties ar pašu kļūdām pārsvaru zaudēja – 12:12. Pēc tam mājinieces vaļības laukumā vairs neatļāvās, un spēle beidzās, kad īsti galā neizdevās tikt ar Imanas Isamovičas servi, – 3:0 (25:8, 25:16, 25:16) Bosnijas un Hercegovinas labā. Tā kā otrs mačs grupā, kurā Spānija uzņems Rumāniju, notiks rīt, bosnietes pelnīti kļuvušas par grupas līderēm.

Latvijas komandā par rezultatīvāko spēlētāju ar 8 gūtajiem punktiem kļuva Dzierkale, bet pa 6 punktiem – Terēzei Hrapānei un Alisei Elizabetei Pastarei. Mājinieču līdere Dajana Boškoviča apstājās pie 14 punktiem, ar 10 punktiem viņai palīdzot Edinai Selimovičai un Vericai Simičai.