5.2 °C, 3.7 m/s, 89 %

Sākumlapa JaunumiLatvijas U-19 izlases pārbaudes spēles
Latvijas U-19 izlases pārbaudes spēles
16/10/2018

Pārbaudes spēlē futbolā šodien Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā Latvijas U19 izlase ar 0:3 zaudēja Grieķijas vienaudžiem, kurus piektdien bija izdevies uzvarēt.

Spēles sākumā abas komandas apmainījās tālsitieniem, bet Latvijas izlasei radās arī pāris izdevības no tuvākas distances, taču pēc Čebraila Makrecka un Raivja Ķirša sitieniem bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. 25. minūtē Latvijas komanda nonāca iedzinējos, bet puslaika izskaņā pēc laba tālsitiena Bogdana Samoilova izpildījumā grieķus glāba vārtsargs Jannis Nikopolidis, kurš ir 2004. gada Eiropas čempiona Antonios Nikopolida dēls.

Jau otrā puslaika pašā sākumā rezultāts kļuva 2:0 Grieķijas U19 izlases labā. Dažas minūtes vēlāk Latvijas komanda ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, taču arī šoreiz Samoilova un Nikopolida duelī uzvarēja grieķu vārtsargs. Puslaika vidū abām komandām bija iespējas gūt vārtus, bet 74. minūtē Latvija nonāca iedzinējos jau ar 0:3.

Atgādinām, ka piektdien abas komandas jau tikās turpat, Jelgavā, Latvijas jaunajiem futbolistiem svinot uzvaru ar 2:0. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Maksims Toņiševs, bet grieķi kopš 34. minūtes noraidījuma dēļ spēlēja desmit puišu sastāvā.

15.oktobrī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, otrajā pārbaudes spēlē futbolā Latvijas U19 izlase ar 0:3 zaudēja Grieķijas vienaudžiem, kurus piektdien bija izdevies uzvarēt.

U19 izlase Aleksandra Basova vadībā gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas risināsies no 13. līdz 19. novembrim. 11. grupā Latvijas komandas pretinieki būs Krievijas, Melnkalnes un Kipras jaunie futbolisti.

Latvija U19 – Grieķija U19 0:3 (0:1)

Iepriekšējā spēle

12.oktobrī uzvaru Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā svinējusi Aleksandra Basova vadītā Latvijas U19 futbola izlase, kas ar rezultātu 2:0 pieveica vienaudžus no Grieķijas.

Latvijas U19 izlases sākumsastāvā izgāja četri spēlētāji no ārzemju klubiem – Rūdolfs Soloha (“Nottingham Forest”), Roberts Veips (“Sampdoria”), Deivids Titovs (“Brantford”) un Bogdans Samoilovs (“Koln”) -, trīs spēlētāji ar Virslīgas pieredzi – Emīls Birka un Rihards Ozoliņš no “Mettas”/LU un Kristers Lūsiņš no “Valmiera Glass”/ViA -, kā arī četri futbolisti no Virslīgas dublieru čempionāta.

Abus vārtus Latvijas U19 valstsvienības labā guva dublieru čempiones RFS spēlētājs Maksims Toņiševs, kurš RFS-2 rindās šosezon guvis piecus vārtus. Otros vārtus Toņiševs guva, Grieķijas izlasei spēlējot mazākumā.

Latvijas U19 – Grieķijas U19 2:0 (1:0)

Par treniņnometni

Latvijas U-19 jauniešu futbola izlase (2000. gadā dzimušie un jaunāki futbolisti) laika posmā no 8. līdz 15. oktobrim sapulcēsies vienkopus uz treniņnometni Latvijā, kuras ietvaros Aleksandra Basova vadītā komanda Jelgavā aizvadīs divas pārbaudes spēles pret Grieķijas komandu. Šī būs Latvijas izlases noslēdzošā pārbaude pirms došanās uz UEFA Eiropas U-19 čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīru, kas no 13. līdz 19. novembrim risināsies Kipras pilsētā Pafosā.

U-19 valstsvienība vienkopus uz nometni sapulcējās jau pirmdien, 8. oktobrī, un turpmākās dienas uzturēsies Jelgavā. Treniņi paredzēti gan FK Jelgava bāzē, gan Zemgales Olimpiskajā sporta centrā. Pārbaudes spēles pret Grieķiju paredzētas 12. un 15. oktobrī Zemgales Olimpiskā centra stadionā. 2017. gadā Latvijas U-19 izlase viesojās Grieķijā, tāpēc šī būs mūsu pretinieku atbildes vizīte Latvijā.

UEFA U-19 Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārta, 11. apakšgrupa

Otrdiena, 13. novembris plkst. 11:00 KIPRA – MELNKALNE (Kouklia Community stadions, Paphos)
plkst. 14:30 KRIEVIJA-LATVIJA (Peyia Municipal, Paphos)