Noslēgts būvdarbu līgums par Vecpilsētas ēku pārbūvi un restaurāciju

11.04.2018.

ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros Jelgavas pilsētas pašvaldība noslēgusi būvdarbu līgumu  par ēku Vecpilsētas ielā 14 un Krišjāņa Barona ielā 50 pārbūvi un restaurāciju ar SIA “RERE MEISTARI”. Plānots, ka darbi objektā sāksies maijā un noslēgsies 2019.gada beigās.

 

Būvdarbu līguma kopējā summa ir 1 784 264,32 EUR, t.sk. PVN 21% - 309 665,71 EUR. Objektā būvuzraudzību veiks SIA “Jurēvičs un partneri”. Pakalpojuma izmaksas - 31 581 EUR, t.sk. PVN – 5481 EUR.

 

Saskaņā ar projekta ieceri, restaurējot un pārbūvējot valsts nozīmes arhitektūras pieminekli – ēku Vecpilsētas ielā 14 un ar to saistīto infrastruktūru – ēku Krišjāņa Barona ielā 50, Jelgavā veidos jaunu tūrisma objektu – Zemgales restaurācijas centru, kas piedāvās restaurācijas pakalpojumus vismaz trim materiālu grupām – tekstilam; arheoloģijai un metālam; stiklam, porcelānam un keramikai.

 

Centrs nodrošinās restauratoru darbnīcu pieejamību kultūrvēsturisko un citu nozīmīgu priekšmetu restaurācijai, iespēju interesentiem klātienē iepazīties un izzināt restaurācijas procesa gaitu, kā arī piedāvās citus tūrisma un izglītojošus pakalpojumus. Plānots, ka centrs savu darbību uzsāks 2020.gada otrajā pusē.

 

Zemgales restaurācijas centra izveide ir daļa no projekta „Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” ietvaros veicamajām aktivitātēm. Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūrvēsturisko mantojumu Zemgalē, atjaunojot valsts nozīmes kultūras pieminekļus Jelgavā, Dobelē, Bauskā, veidojot tajos jaunus, savstarpēji papildinošus tūrisma pakalpojumus, tādējādi nodrošinot to sociālekonomiskā potenciāla attīstību un integrāciju vietējās ekonomikas struktūrā atbilstoši Jelgavas pilsētas, Bauskas un Dobeles novadu attīstības programmām.

 

Jelgavas pilsētas domes sadarbības partneri projekta īstenošanā ir Bauskas un Dobeles novadu pašvaldības, kā arī Jelgavas Svēto Simeana un Annas pareizticīgo draudze un Jelgavas Romas katoļu draudze.

 

 

11.png

 

 

Foto - pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies