8.2 °C, 4.7 m/s, 85.2 %

Sākumlapa JaunumiNoslēgusies 2018.gada triāla sezona Latvijā
Noslēgusies 2018.gada triāla sezona Latvijā
06/11/2018

Ar Agarska Triāla Kluba sezonas noslēguma daudzcīņu, Jelgavas čempionāta otro posmu un Latvijas Minikausa noslēdzošo ceturto posmu, noslēdzās 2018.gada triāla sezona Latvijā.

Sacensībās piedalījās 36 sportisti. Tās sākās ar kvalifikāciju, kurā dalībnieki uz ātrumu veica vienu triāla posmu. Pēc rezultāta tika noteikta starta kārtība tālākajās sacensībās. Galvenais sacensību veids bija triāls pēc “Open Free” noteikumiem. Četros posmos un trīs apļos dalībnieki sadala vietas šai sacensību veidā un Jelgavas čempionāta kopvērtējumā.

Triālā uzvaras laurus plūca šī gada Latvijas čempions Kristers Einass (Grobiņas MK), atstājot otrajā vietā Danielu Grinkeviču (Agxtreme) un trešajā vietā Artūru Grīnfeldu (AGxtreme)

Jelgavas čempiona zelta medaļu divu posmu kopsummā izcīnīja K. Einass, sudraba medaļu ieguva D. Grinkevičs, bet bronzu – Kaspars Vērnieks (MT skola).

Daudzcīņas otrs sacensību veids bija Slaloms triāla trasei raksturīgā apvidū. Uz ātrumu jāizbrauc 10 vārti (endurokross pēc triāla noteikumiem, jo par kājas pielikšanu pie zemes pienākas papildus soda sekundes). Slaloma un “Open Free” triāla kopvērtējumā tika noteikts šīs sezonas daudzcīņas uzvarētājs – Kristers Einass, otrais palika Daniels Grinkevičs, bet trešais Artūrs Grīnfelds.

Enduro motociklu grupā uzvarēja Ģirts Dubavs (individuāls dalībnieks), otrajā vietā ierindojās Armands Frīdenbergs (Agarska Triāla Klubs), trešais palika Kalvis Kušķis (Motosport Racing Team).

Vieglajā grupā pirmo vietu ieguva Uģis Šalts, otro Ott Holger Ross un trešo vietu ieņēma Meelis Magnuson.

Kvalifikācijas un slaloma ātrumsacensību kopsummā tika noteikts arī sezonas sacensību ātruma karalis un par to kļuva Latvijas un Jelgavas šī gada čempions Kristers Einass.

Agarska Triāla Klubs izsaka pateicību Atpūtas un sporta kompleksam “Rulītis” un Ceļa būvniecības sabiedrībai “Igate” par atbalstu un dotajām iespējām izmantot viņiem piederošo teritoriju sacensību organizēšanai.

Par sacensībām

“Openfree” sacensību dalībnieks šķērso posmus, kuros vārti ir ar dažādām vērtībām (2, 5 un 10 punkti), ievērojot kontrollaiku 1,5 minūtes posmā un cenšoties veikt posmus bez soda punktiem. Uzvarējušais dalībnieks ir tas, kurš ir savācis augstāko punktu summu sacensību noslēgumā. Velo dalībniekiem kontrollaiks 2 min posmā.

Triāls uz ātrumu pēc 2018.gada Pasaules čempionāta kvalifikācijas parauga – divi posmi, četri apļi (B un I grupās trīs apļi). Posmos tiks piešķirti soda punkti pēc triāla noteikumiem. Uzvarētāju nosakot primārais ir soda punkti. Pie vienādiem soda punktiem uzvarētāju nosaka pēc ātrākā laika.

Katrā no sacensību veidiem dalībnieks saņem punktus atbilstoši Latvijas triāla čempionāta kopvērtējuma punktu skaitīšanas tabulai. Sumējot abu sacensību veidu rezultātus nosaka uzvarētāju kopvērtējumā. Ja kopvērtējuma punktu skaits vairākiem dalībniekiem vienāds, augstāka vieta dalībniekam, kurš ieņēmis augstāku vietu open free triālā. Velo grupu dalībnieki brauc abus sacensību veidus.

Informācija: Agarska Triāla Kubs, Sporta servisa centrs