5.9 °C, 4.6 m/s, 53.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsOptibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
Optibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
30/11/2017

Optibet Hokeja līgas (OHL) regulārās sezonas turnīrā sesto uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Jelgavas hokeja kluba “Zemgale/LLU” vienība. Jelgavas komanda 29.novembrī viesos Liepājā prata atspēlēties no 0:2 un spēles papildlaikā pieveikt vienu no turnīra līdervienībām hokeja klubu “Liepāja/Optibet”.

Uzvaras vārtus jelgavnieku labā guva viens no stabilākajiem komandas aizsargiem Imants Ļeščovs. HK “Zemgale/LLU” nākamā mājas spēle 2.decembrī. Nākamo OHL regulārā čempionāta kārtas spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs 2.decembrī Jelgavas ledus hallē. Mājas spēlē jelgavnieki uzņems spēcīgo HK “Kurbads”. Spēles sākums pulksten 15.00.

HK “Zemgale/LLU” pēdējā laikā uzņēmusi lielisku spēļu ritmu, neskatoties uz to, ka pēdējās divas spēles kopā ar komandu veselības apsvērumu dēļ nav bijis tās galvenais treneris Haralds Vasiļjevs. Jelgavas hokejistiem pirms 29.novembra spēles bija izdevies uzvarēt piecas spēles pēc kārtas, kā rezultātā arī pakāpties uz turnīra tabulas trešo vietu, kamēr liepājnieki ieņēma pirmo pozīciju.

Liepājnieki rezultātu atklāja jau ceturtajā minūtē, kad ar vārtu guvumu izcēlās Valters Freijs. Trešdaļas vidū viesi tika pie pirmā vairākuma mačā, taču nespēja tajā pat īsti nostāties pretinieku uzbrukuma zonā. Piecas ar pusi minūtes pirms beigām pēc īsām saspēlēm pretinieku vārtu tuvumā ripa nonāca pie Georga Golovkova, kurš no vārtu līnijas ieslidoja vārtu priekšā un raidīja ripu augšējā tuvējā stūrī – 2:0. Pusotru minūti pirms pirmās trešdaļas beigām viesi beidzot guva savus pirmos vārtus. Pēc piespēles no labā stūra vārtu priekšā Olafs Aploks ar šķēlienu raidīja ripu liepājnieku vārtos. Līdz ar to pēc divdesmit spēlētām minūtēm tablo vēstīja 2:1 par labu “Liepājai/Optibet”.

Otrās trešdaļās devītajā minūtē jelgavnieki panāca izlīdzinājumu, aizsteidzoties pretuzbrukumā un Kristapam Legzdiņam gūstot otros savas komandas vārtus mačā – 2:2. Vēlāk, nonākuši skaitliskajā vairākumā, liepājnieki vairākumā trāpīja pa vārtu stabu. Pēc divām trešdaļām tablo vēstīja par neizšķirtu (2:2). Pēdējās trešdaļas sākumā komandas apmainījās vārtu guvumiem, bet astotajā minūtē Krišs Grundmanis pretuzbrukumā pirmo reizi vadībā izvirzīja viesus (4:3). Nepilnas sešas minūtes vēlāk Roberts Mamčics kārtējo reizi novienādoja ciparus uz tablo – 4:4.

Spēles pēdējās sekundēs mājinieki vēl palika mazākumā, bet “Zemgale/LLU” pietrūka laika izveidot nopietnu uzbrukumu. Papildlaiku viesi turpināja ar vairākumu, tikai šoreiz jau četratā pret trijiem. Otrajā papildlaika minūtē, nostājušies vairākumā, viesi guva uzvaras vārtus ar tālšāvienu – 5:4.

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas: