Pieteikšanās dalībai “Baltais piena paku laivu regatē” Jelgavā

29.06.2018.

25. augustā Jelgavā jau 16. reizi norisināsies viens no atraktīvākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos – “Baltais Piena paku laivu regate”. Šogad atzīmējot mūsu valsts nozīmīgo gadadienu regates tēma izvēlēta “Simtgades plosts”. Interesenti aicināti pieteikt savas komandas līdz 19. augustam.

“Baltais piena paku laivu regate” ir vienīgās šāda veida sacensības Eiropā. Nav jābūt atlētiskiem airētājiem, lai piedalītos un uzvarētu regatē, jo žūrija galvenokārt vērtēs ideju radošumu. Komandas tiks apbalvotas sešās nominācijās: oriģinālākā laiva, visatraktīvākā komanda, inovatīvākā laiva, treknākais piena plosts, “Pilnīgs sviests” un ātrākā laiva.

 

Interesenti – ģimenes, draugu kompānijas, uzņēmumi – aicināti pieteikties dalībai līdz 19. augustam. Šogad atzīmējot mūsu valsts nozīmīgo gadadienu regates tēma izvēlēta “Simtgades plosts”. Pieteikuma anketa

 

 

Regates konkursa noteikumi paredz, ka laiva jāuzbūvē pašu rokām un to darbināšana notiek tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Elektrības, degvielas citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta. Savukārt, lai nodrošinātu laivu peldspēju nedrīkst tikt izmantos putuplasts un putas. Detalizētāks noteikumu apraksts meklējams pasākuma nolikumā.

 

Galveno būvmateriālu nodrošinās atbalstītājs AS “Tukuma Piens”, kas šogad katru komandu nodrošinās ar vismaz 2000 piena paku.

 

Laivu prezentācijas, parādes, ātruma braucieni, apbalvošana un noslēguma ballīte norisināsies Lielupes promenādē. Šajā dienā Jelgavā tiks svinēti arī Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki, kas tradicionāli Hercoga Jēkaba laukumā pulcēs meistarus no visiem Latvijas novadiem. Gardēžiem būs iespēja ne tikai iegādāties produkciju, bet arī piedalīties degustācijās un atraktīvos kulinārijas konkursos.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra"

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies