Sākusies oficiālā peldēšanas sezona

15.05.2019.

Lielupes labā krasta peldvietā Krasta ielā 9 un kreisā krasta peldvietā Pasta salā ierīkoti glābēju punkti, kas darbosies visas peldsezonas laikā no 15.maija līdz 15.septembrim. Tāpat uzstādītas arī pārvietojamās tualetes, no kurām viena paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

img1057.jpg

 

Labā krasta peldvietā uzstādītas rotaļu ierīces un četras pārģērbšanās kabīnes, informatīvais stends, desmit velosipēdu turētāji un atliktas atpakaļ desmit atkritumu urnas. Abās peldvietās vēl tiks uzstādītas bojas un bonas, kas apzīmēs pludmales robežas.

 

img1064.jpg

 

Sabiedrisko kārtību un drošību uz ūdens peldsezonas periodā,  ik dienu no pulksten 10 līdz 22 katrā no pilsētas pludmalēm nodrošinās glābēji. Kopumā šogad sabiedrisko kārtību un drošību uz ūdens Jelgavas Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salā esošajā peldvietā nodrošinās deviņi inspektori glābēji.
 
img1066.jpg

Sākoties pludmales sezonai jāatceras, ka pirms vizināšanās ar laivu vienmēr jāuzvelk vai arī jāpārliecinās par glābšanas vestes esamību peldlīdzeklī. Pirms iešanas ūdenī, jābrīdina krastā palikušie par to, cik ilgi un tālu ir plānots peldēt.
 
IMG_20190514_112331.jpg
 
Ja cilvēks pārkarsis saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, jo var sākties krampji. Savukārt, ja ir gadījies iekļūt straumē, jāsaglabā miers, jāpeld pa straumi uz priekšu, cenšoties nokļūt tuvāk krastam. Kad ūdenī dodas bērns, pieaugušajam noteikti jābūt tuvumā.
 
img1130.jpg
 
Lai visiem būtu patīkami atrasties pludmalē, aizliegts uz pludmali vest suņus, tajā skaitā arī klēpju sunīšus. Tāpat pludmalē ir aizliegts smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus.
 
Foto: Jelgavas pilsēta
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies