Seminārs par plecu segām Latvijā 19. un 20. gadsimtā

06.12.2017.

Sv. Trīsvienības baznīcas tornī ceturtdien, 14. decembrī pulksten 18 norisināsies  latviešu tautastērpu noslēdzošais seminārs “Plecu segu attīstība Latvijā 19. un 20.gadsimtā”.

Uzstāsies Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone, kura stāstīs par plecu segu darināšanas, rotāšanas un valkāšanas tradīcijām, kā arī par šī ziemas apģērba praktisko un māksliniecisko nozīmi.

Seminārā varēs uzzināt par plecu segu formām – garenajām plecu segām jeb villainēm, ko darināja un valkāja līdz 19.gadsimta beigām, lielajiem lakatiem jeb sagšām, kas nomainīja villaines pilsētas modes apģērba ietekmē un par mūsdienu daiļamatnieku austajām plecu segām, kas top kā jaunrades darbi.

Sv. Trīsvienības baznīcas tornī līdz 22.decembrim apskatāma arī plecu segu tēmai veltīta izstāde “Ziemu gaidot” ar audējas Ausmas Spalviņas lakatu kolekciju. Semināra laikā notiks tikšanās ar mākslinieci un būs apskatāmi viņas austie lakati.

Šis ir noslēdzošais seminārs, lekciju ciklā “Semināru cikls par latviešu tradicionālo tautas tērpu”, kas notiek Jelgavas reģionālā tūrisma centrā, realizējot Valsts kultūrkapitāla fonda finansētu projektu.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību parvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies