SPĪGO un Raimonds Pauls koncertā "Ja man saule roku dotu"

13.10.2017.

Šis koncerts jau reizi ar panākumiem ir izskanējis aizvadītā gada nogalē, kad notika Raimonda Paula un meiteņu kora “Spīgo” albuma “Ja man saule roku dotu” prezentācija. Ņemot vērā publikas lielo atsaucību un interesi, vēlreiz 21. oktobrī pulksten 19 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, tiek piedāvāts izbaudīt Maestro daiļradi un kora mūziku skanīgu meiteņu balsu izpildījumā.

Koncerta pirmajā daļā klausītājiem būs iespēja dzirdēt Raimonda Paula dziesmu ciklu ar Ineses Zanderes dzeju “Upju dziesmas” un divas dziesmas no cikla “Saules dziesmas”.


Otrajā daļā skanēs teātra mūzika ar Jāņa Petera vārdiem. Fragmenti no kaislīgajām “Kabīrijas naktīm” un smeldzīgā mūzikla “Māsa Kerija”. Koncerta noslēgumā izskanēs popūrijs no izrādes “Draudzes bazārs”. Maestro un korim pievienosies spēcīgās balss īpašniece Ance Krauze.

 

Meiteņu koris “Spīgo” dibināts 1977. gadā. Diriģente Līga Celma-Kursiete ar kori strādā kopā ar savu mammu – Lienu Celmu, kura ir arī viena no Jelgavas 4. vidusskolas Mūzikas novirziena klases iniciatorēm. Abas izveidojušas kolektīvu, kura profesionālā latiņa ir ļoti augsta. Un pašas meitenes to nepārtraukti ceļ arvien augstāk. Koris priekšnesumos izmanto dejas elementus, konkursos sacenšas ar sieviešu kategorijas koriem, 2013. gada XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku koru karos iegūta 1. vieta sieviešu koru kategorijā, bet 2014. gadā notikušajā 8. Pasaules koru olimpiādē – divas zelta medaļas. Šogad “Spīgo” pārstāvēja Latviju pirmajā starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas gada koris 2017”.

 

Biļetes

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies