VID informēs par Brexit ietekmi un ienākumu deklarācijas iesniegšanas aktualitētēm

11.02.2019.

Pirmdien, 18. februārī, pulksten 17 Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti visus interesentus aicina uz semināru, kurā informēs par aktualitātēm ienākumu deklarācijas iesniegšanas kārtībā, nodokļu sistēmā un attaisnoto izdevumu iesniegšanas kārtībā kā arī atbildēs uz dažādiem jautājumiem. Tikšanās notiks Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, Svētes iela 33.

VID speciālisti vērš uzmanību - 2019. ir pirmais gads, kad gandrīz ikvienam Latvijas iedzīvotājam jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, kurā ievēroti progresīvās nodokļu sistēmas principi un nosacījumi. Ienākumu deklarācijas aprēķinus par 2018. gadu ietekmē ieviestā progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme un diferencētais neapliekamais minimums.  2018. gadā abu minēto likmju lielums ir atkarīgs no kopējiem gada laikā gūtajiem ienākumiem, tātad – ne tikai algas.

 

Gadījumos, kad ienākumi 2018.gadā bijuši mainīgi, un tie atšķiras no iepriekšējā gada ienākumiem, var rasties situācija, ka nodokļi nav samaksāti pilnā apmērā, tādējādi var rasties nepieciešamība piemaksāt trūkstošo nodokļa daļu. Šāda situācija var rasties:

  • iedzīvotājiem, kuriem iepriekš nav bijuši ienākumi (piemēram, māmiņas, kas atgriežas darbā, personas, kuras nesen uzsākušas darba gaitas);
  • personām, kurām ir vairāki ienākumu avoti (piemēram, papildus darba algai saņem arī autoratlīdzību vai pensiju);
  • personām, kuras 2018. gadā ir mainījušas darba devēju.

 

Tāpat VID norāda, ka, ņemot vērā Apvienotās Karalistes plānu izstāties no Eiropas Savienības, straujās pārmaiņas jau marta nogalē varētu ietekmēt gan ceļotājus, gan tos, kuri pa pastu saņem pakas no Apvienotās Karalistes.

 

Abos gadījumos izmaiņas nevarēs nepamanīt, tāpēc VID speciālisti skaidros, ar ko turpmāk jārēķinās un kā rīkoties, lai vienkāršāk sakārtotu savas saistības ar valsti.

 

Savu dalību pasākumā aicinām pieteikt, zvanot uz 63012155; 63012169 vai rakstot uz e-pastu: ilze.osite@zrkac.jelgava.lv.

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar

Valsts ieņēmumu dienestu

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies