Veselības veicināšana

Projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” 2017.gada darba plāns

Veselības veicināšanas programma Jelgavas pilsētai 2016.-2022.gadam

Turpinās veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavā

22.11.2017.


Veiksmīgi noritējušas novembra bezmaksas veselīga uztura nodarbības jelgavniekiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Uzturas speciālistes Gundegas Rudzītes – Aņiščenko vadībā ģimenes mācījās, kā no nedārgiem pārtikas produktiem pagatavot veselīgus un uzturvielām bagātus ēdienus.

 

Nākamās veselīga uztura nodarbības notiks 5. un 12.decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.30 Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļas telpās, Zirgu ielā 47a (2. stāvā).

Pilsētā turpinās citas veselības veicināšanas aktivitātes: bērnu grupas no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm turpina vingrot fizioterapeita vadībā, seniori aktīvi peld, dejo un vingro. Cilvēki ar īpašām vajadzībām apgūst zināšanas par emocionālo veselību un veselīgu uzturu un vingro. Tāpat turpinās vingrošanas nodarbības Zemgales Olimpiskajā centrā un nūjošanas koptreniņi.

Visas aktivitātes notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

Sporto un esi vesels!

31.10.2017.

 

Projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā 1. kārtas ietvaros Jelgavas pilsētā tiek aizsākts sportisko aktivitāšu cikls “Sporto un esi vesels!”.

Lai vingrošanas intensitāte atbilstu mērķauditorijai, nodarbības tiek dalītas pēc intensitātes un mērķgrupām.

Aktīvās vingrošanas nodarbības pirmdienu un ceturtdienu vakaros plkst 19.00 "Aktīvs un spēcīgs", kā arī otrdienu un trešdienu vakaros "Līdzsvars un balanss" attiecīgi plkst. 19.00 un 20.00, norisināsies Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), Kronvalda ielā 24.

Svētdienas nūjošanas koptreniņi plkst 11.00 sākas no 1. Internātpamatskolas pagalma Institūta ielā 4.

Tāpat pieejams arī viss nepieciešamais inventārs nūjošanai.

 

Projekts tiks realizēts līdz 2019. gada 31. decembrim. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem, kopējais finansējums – vairāk kā 638 000 eiro. Projekta prioritārās jomas ir onkoloģija, sirds un asinsvadu veselība, garīgā veselība, kā arī mātes un bērna veselība, projekta laikā tiks realizēti pasākumi fizisko aktivitāšu un veselīga uztura paradumu veicināšanai, garīgās veselības sekmēšanai, atkarību izraisošo vielu profilaksei, kā arī seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem. Visas projektā plānotās aktivitātes un pasākumi iedzīvotājiem ir pieejami bez maksas.

 

new-piktochart_25630773 (1).png

Nodarbību grafiks

 

 

Bezmaksas lekcijas senioriem un viņu tuviniekiem

31.10.2017.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Pensionāru biedrību 8. novembrī pulksten 14 aicina seniorus un citus interesentus uz bezmaksas lekciju "Senioru traumatisms", kurā traumatologs ortopēds stāstīs, kā izvairīties no kritieniem un stiprināt kaulu sistēmu.

Lekcijā seniori, viņu radinieki, kā arī citi interesenti varēs uzzināt par to, kā mazināt traumatismu, izvairīties no kritieniem un padarīt drošāku savu dzīves vietu. Tāpat dalībniekus izglītos par osteoporozes attīstību un iepazīstinās ar veidiem, kā stiprināt savu kaulu sistēmu. Lekciju vadīs traumatologs ortopēds, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs Sandris Petronis.

Lekcija norisināsies Jelgavas Pensionālu biedrības telpās Dobeles ielā 62a. Pieteikties lekcijai iespējams, zvanot pa tālruni 63012542 vai rakstot pa e-pastu lita.keisa@soc.jelgava.lv.

Pasākums ir Jelgavas Veselības veicināšanas programmas aktivitāte.

 

afiša_senioru%20traumatisms.png

 

 

 

Uztura nodarbības trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm

 

09.10.2017.

 

Oktobrī Jelgavā tiks uzsāktas bezmaksas veselīga uztura nodarbības personām no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Tajās uztura speciāliste Gundega Rudzīte-Aņiščenko klātesošajiem izglītojoši un praktiski stāstīs un demonstrēs, kā pagatavot vienkāršus un garšīgus ēdienus, kas ģimenes budžetā neprasīs lielus līdzekļus. Nodarbībās varēs uzzināt, piemēram, ko interesantu un garšīgu pagatavot no bezmaksas pārtikas paku satura. Pagatavoto ēdienu uz vietas varēs arī nobaudīt.

 

Nodarbības paredzētas:  31. oktobrī, 14. un 21. novembrī, kā arī 5. un 12.decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.30 Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļas telpās, Zirgu ielā 47a (2. stāvā).

 

Pieteikšanās: Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 - Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes 103. kabinetā, vai pa tālruni: 63048913. 

 

Nodarbības notiek Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.  

 

uzturs_tru.jpg

Nodarbību grafiks

 

Bezmaksas vingrošana bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

 

09.10.2017.

 

Profesionāla fizioterapeita vadībā oktobrī notiek bezmaksas grupu vingrošanas nodarbības trūcīgu, maznodrošinātu un daudzbērnu ģimeņu bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem.

 

Vingrošanas nodarbības notiek Zemgales Veselības centrā (Jelgavā, Zemgales prospektā 15) divas reizes nedēļā: piektdienās plkst. 16.00-17.00 un trešdienās plkst. 15.00-16.00).

 

Nodarbību dienas: 11., 13., 18., 20., 25., 27. oktobris, 1. un 3. novembris. Interesenti vēl var pieteikties Jelgavas sociālo lietu pārvaldē (Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9) 103. kabinetā vai pa tālruni: 63048913.

 

Nodarbības notiek Veselības veicināšanas projekta ietvaros. Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

new-piktochart_24998996.png

 

 

Veselības aprūpes saņemšana

Jelgavas pilsētas slimnīca Jelgavas poliklīnika Medicīnas sabiedrība "Optima 1"
5e1cc0ceaae7b346c00cbb0e9e9e86be.jpg
 
cbfe0b54add964fa0afd6d97ff62ac72.jpg
 
2c09adc38fda4a2715b4363fd9fb6aeb.jpg
www.optima1.lv

Neatliekamā medicīniskā palīdzība

 • neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek nodrošināta bez nosūtījuma un bez maksas

Ambulatorā medicīniskā aprūpe

 • slimību profilaksi un ambulatoro aprūpi slimības gadījumā veic ģimenes ārsts, pie kura reģistrējies iedzīvotājs
 • ārstu - speciālistu konsultācijas un ambulatoros diagnostiskos izmeklējumus, maksājot tikai pacienta iemaksu, iespējams saņemt ar ģimenes ārsta nosūtījumu 
 • ģimenes ārsta speciāls nosūtījums nav nepieciešams apmeklējot tiešās pieejamības ārstus:
  • psihiatru;
  • ftiziatru jeb tuberkulozes speciālistu;
  • venerologu;
  • narkologu;
  • endokrinologu cukura diabēta slimniekiem;
  • onkologu;
  • ginekologu (gadījumā, ja ģimenes ārstam ir vienošanās ar speciālistu)
  • bērni līdz 18 gadu vecumam bez speciāla nosūtījuma var apmeklēt arī zobārstu, kurš ir līgumattiecībās ar reģionālo slimokasi.

Stacionārā medicīniskā aprūpe

 • Lai saņemtu plānveida veselības aprūpes pakalpojumus slimnīcā ir nepieciešams nosūtījums.
 • Pacientu uz slimnīcu plānveida ārstniecībai var nosūtīt:
  • ģimenes ārsts,
  • tiešās pieejamības speciālists – psihiatrs, ftiziatrs jeb tuberkulozes speciālists, venerologs, narkologs, endokrinologs cukura diabēta slimniekiem, onkologs, zobārsts bērniem līdz 18 gadu vecumam.