Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Mirdza, Žanete, Žanna
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 23. marts
4:21
Biežāk uzdotie jautājumi *
1. Par portālu
2. Autortiesību atruna
3. Kā portālā meklēt informāciju?
4. Kā portālā ievietot informāciju?
5. Kas ir RSS?

6. Komentāru ievietošanas un diskusiju noteikumi
7. Atgriezeniskā saite


1. Par portālu
Jelgava.lv ir informatīvs portāls, kurā ir iespēja iegūt informāciju par Jelgavu un aktualitātēm tajā, kā arī izteikt savu viedokli par pilsētai svarīgām tēmām un aktualitātēm.
Te atrodama arī pilsētas uzziņu  un tūrisma informācija; tāpat portālā tiek sniegts ieskats pilsētas vēsturē un attīstības vīzijās.
Viena no visplašāk atpoguļotajām jomām portālā ir Jelgavas pašvaldības sniegtā informācija - izmaiņas normatīvajos aktos, ziņas, paziņojumi un amatpersonu viedokļi nozīmīgākajos jautājumos.
Portāls izveidots 2003. gadā un šobrīd arhīvā ir pieejamas ziņas par notikumiem pilsētā sākot ar 2005. gadu.

2. Autortiesību atruna
Jelgava.lv ir interneta portāls, kas ir Jelgavas pilsētas pašvaldības īpašums. Portāls satur oriģinālmateriālus, kā arī atvasinātus materiālus no citiem resursiem. Informācija, ko satur portāls ir aizsargāta saskaņā ar Autortiesību likumu.
Iesūtot materiālus portāla Jelgava.lv redaktoram, jūs nododat izmantošanas tiesības portāla redaktoram. Redaktors patur tiesības iesūtīto informāciju izmantot un publicēt, atsaucoties uz informācijas nosūtītāju.
Portālā esošo informatīvo, foto vai cita veida materiālu kopēšana, arhivēšana, pārveidošana vai pārpublicēšana citos drukātos vai elektroniskos medijos bez portāla Jelgava.lv redaktora rakstiskas piekrišanas ir aizliegta.
Informācijas izmantošana nekomerciālos nolūkos ir pieļaujama saskaņā ar Autortiesību likumu, ievietojot atsauci uz portālu www.jelgava.lv.

Ja netiek ievērots augstāk minētais, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autortiesības un pārkāpējs var tikt saukts pie likumdošanā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.
Ja vēlaties izmantot portālā publicētos materiālus, lūdzu, informējiet redaktoru elektroniski () vai tālruni (63005574).

Portāla redaktors neuzņemas atbildību par pārpublicēto informāciju no sadarbības partneru vai citu informācijas nosūtītāju materiāliem.
Publicētās informācijas autoru viedoklis var nesaskanēt ar Portāla redaktora vai Jelgavas pašvaldības viedokli.
 
3. Kā portālā meklēt informāciju?
Informācija portālā publicēta ievērojot tematisko sadalījumu:
Sadaļā Pilsēta atradīsiet Jelgavas ziņas, informāciju par aktivitātēm, ieplānotajiem pasākumiem, uzziņu informāciju un statistikas datus. Šajā sadaļā tiek atspoguļotas pilsētai svarīgākās tematiskās jomas - izglītība, kultūra, sports un norises sabiedrībā.
Sadaļā Pašvaldība publicēta Jelgavas pašvaldības sniegtā informācija - iestāžu kontaktinformācija, Jelgavas Domes sēžu kārtība, deputātu kontaktinformācija, iepirkumi, amatpersonu viedokļi un svarīgākie dokumenti (saistošie noteikumi, attīstības vīzija un publiskie pārskati).
Sadaļā Viesiem ikvienam ir iespēja uzzināt par nozīmīgiem kultūrvēstures un dabas objektiem pilsētas apkārtnē, kā arī atrast vietas atpūtai vai telpas dažādiem pasākumiem.
Sadaļa Uzņēmējdarbība atradīsiet ne tikai ziņas uzņēmējiem, bet arī informāciju par uzņēmumiem pilsētā, nomājamām vai pārdošanā esošām platībām, kā arī uzņēmumu piedāvātajām vakancēm.
Portāla pirmā lapa atvēlēta jaunāko ziņu atspoguļojumam, kā arī satur norādes uz citām nozīmīgām mājaslapām. Izmantojot izvēlnes labajā un kreisajā pusē, Jums ir iespēja uzdot jautājumus vai paust ierosinājumus pašvaldībai, piedalīties diskusijās, skatīt Jelgavas karti, pārlūkot ziņu arhīvu un uzzināt par problēmsituācijām vai rīcību ārkārtas situāciju gadījumā pilsētā.

4. Kā portālā ievietot informāciju?
Par ziņu publicēšanu un rediģēšanu portālā atbild redaktors. Ja Jūs vēlaties publicēt portālā informatīvu materiālu, lūdzu, sazinieties ar redaktoru (). Redaktors patur tiesības ziņu nepublicēt, ja tā nav saistīta ar norisēm Jelgavas pilsētā vai tās apkārtnē, vai arī ziņai ir komerciāla rakstura saturs.
Atgādinām, ka saskaņā ar autortiesību atrunu, iesūtot materiālus, jūs nododat izmantošanas tiesības portāla redaktoram, tomēr ziņas publicēšanas gadījumā tiek saglabāta atsauce uz informācijas sniedzēju.

5. Kas ir RSS?

Lai vieglāk orientētos ziņu klāstā un spētu sekot izmaiņām portālā www.jelgava.lv ziņu sadaļās, piedāvājam Jums izmantot RSS (no angļu valodas "Really Simple Syndication" - patiesi vienkārša savākšana). Ar RSS barotņu palīdzību Jūs varat ietaupīt laiku ziņu atvēršanai, caurskatīšanai un atrašanai.

Kas ir nepieciešams RSS lietošanai?
Viena no iespējām ir izmantot kādu no RSS lasītājprogrammām (RSS reader vai RSS aggregator), piemēram, RSSReader, RSSOwl, FeedReader, SharpReader. Pēc programmas uzstādīšanas datorā, iekopējiet Jūs interesējošo www.jelgava.lv RSS adresi (pilnu sarakstu skatiet zemāk) programmas direktorijā. Izmantojiet RSS lasītāja Help sadaļu, ja rodas neskaidrības.
Daži interneta pārlūki, piemēram, Internet Explorer, Google Chrome, Opera un Mozilla Firefox atbalsta RSS; tomēr, ja Jūsu interneta pārlūks neatbalsta RSS, iesakām izmantot kādu no iepriekšpieminētajām lasītājprogrammām.

RSS barotnes portālā Jelgava.lv
Aktualitātes pašvaldībā
Pilsētas ziņas
Uzņēmējdarbibas ziņas
Kultūras un izklaides ziņas
Sabiedrības ziņas
Ziņas jauniešiem
NVO ziņas
Sporta ziņas
Izlītības ziņas
Darba sludinājumi
Iepirkumi

6. Komentāru ievietošanas un diskusiju noteikumi
1) Lai atstātu komentāru nepieciešams autorizēties, izmantojot kādu no piedāvātajiem populārākajiem sociālajiem medijiem.
2) Pirms ziņojuma nosūtīšanas ieteicams pārlasīt un nepieciešamības gadījumā koriģēt tā saturu.
3) Nav atļauts ievietot rupjus, cieņu aizskarošus, melus vai draudus saturošus, nacionālu naidu kurinošus, pornogrāfiska rakstura kā arī cita satura ziņojumus, kas pārkāpj LR likumus un normatīvos aktus.
4) Nav atļauts ievietot vienu un to pašu ziņojumu vairākkārt vai ievietot tēmai neatbilstošu ziņojumu.
5) Ziņojums atspoguļo rakstītāja viedokli; tas var nesaskanēt ar portāla administrācijas viedokli.
6) Komercreklāma vai mājas lapas reklāma ievietojama tikai ar redaktora atļauju.
7) Redaktors ir tiesīgs bloķēt lietotājus, kuri pārkāpj šos noteikumus, kā arī dzēst vai rediģēt ziņojumus, kas neatbilst šiem noteikumiem.
8) Konfliktu risināšana ar administratoru notiek ar privāto ziņojumu palīdzību.
9) Šo noteikumu nezināšana neatbrīvo no atbildības par izdarītajiem pārkāpumiem.

7. Atgriezeniskā saite
Portāla redaktora pienākums nav atbildēt uz rakstu komentāros vai diskusijās uzdotajiem jautājumiem. Lai uzdotu savu jautājumu pašvaldības amatpersonai vai lai noskaidrotu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Jelgavas pašvaldības funkcijām vai portālu, lūdzam izmantot iespēju  uzdot jautājumu un  vai paust ierosinājumu. Aicinām savu viedokli vai komentāru paust kādā no diskusijām.
  
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs