Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Mirdza, Žanete, Žanna
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 23. marts
4:20
Amatpersonas viedoklis

Šajā sadaļā Jums ir iespēja iepazīties ar Jelgavas pašvaldības amatpersonu un speciālistu viedokļiem dažādos aktuālos jautājumos.

RSS
Pasta salā uzstāda gaismas dekorus (09.02.2017.) Komentēt
Šonedēļ Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde (JPPI) ‘’Pilsētsaimniecība’’ veic aktuālākos darbus pilsētas un iedzīvotāju dzīves uzlabošanai, kā arī uzstāda gaismas dekorus Pasta salā 19. Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam.
Andris Rāviņš: «Pilsēta ir vērtība, kas mūs vieno» (23.12.2016.) Komentēt
«Šogad esam radījuši vēl kādu nozīmīgu un paliekošu vērtību pilsētai, kas līdzīgi kā karogs vai himna mūs vieno, dara stiprākus un vairo kopības izjūtu, – Jelgavas lielo ģerboni. Tas pagājušajā nedēļā iekļauts Ģerboņu reģistrā, un tagad mūsu valstī tikai Rīgai un Jelgavai oficiāli ir savs lielais ģerbonis,» uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
No septembra izglītības sistēmā naudas būs vairāk (14.07.2016.) Komentēt
“Paaugstinot pedagogu minimālā atalgojuma slieksni no 420 līdz 680 eiro, no 1. septembra valstī tiks uzsākts nozīmīgs pārmaiņu process izglītības sistēmā. Atalgojuma palielinājums būs kā stimuls, lai celtu kopējo izglītības kvalitāti. Darbs pie aprēķiniem turpinās gan ministrijas, gan pašvaldību līmenī, tomēr kopumā izglītības sistēmā naudas būs vairāk, un tā ir laba ziņa,” uzsver Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
Gudrā pilsētā pats svarīgākais ir cilvēks un viņa drošība (26.05.2016.) Komentēt
"Pilsētas svētki ir tas laiks, kad īpaši piedomājam par vērtībām, ko radām un ieguldām savā pilsētā. Saliekot kopā vairāk nekā 60 tūkstošu Jelgavas iedzīvotāju labās domas un darbus, rodas vesela straume, kas pilsētai ļauj augt un kļūt stiprākai. Mūsu pienākums ir ielikt savu artavu pilsētas dzīves uzlabošanā, līdzdarboties pievienotās vērtības radīšanā. Jo pievienotā vērtība nav tikai ekonomisks rādītājs. Tas ir arī rādītājs, kas izmērāms sajūtās, iespējās un prasmēs," aicinot iesaistīties Jelgavas Pilsētas svētkos, uzsver Jelgavas mērs Andris Rāviņš.
Par komunālajiem jautājumiem varēs ziņot arī pa tālruni 8787 (04.04.2016.) Komentēt
31.marta laikrakstā "Jelgavas Vēstnesis" publicēta intervija ar Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītāju Gintu Reinsonu. Piedāvājam iepazīties ar pausto viedokli par pilsētvides uzraudzību un civilās aizsardzības jautājumiem.
Lai krāsas un dzīvesprieks arī ikdienā (28.12.2015.) Komentēt
“Šis - 750. jubilejas - gads mūsu pilsētai ir bijis īpašs – ar lielu rosību, spilgtām emocijām un sajūtām piepildīts. Jelgavnieki – lielie un mazie - ne tikai aktīvi piedalījās visās svētku norisēs, bet ar lepnumu tās veidoja paši - ar skaidru vēstījumu par savu piederību Jelgavai. Svētki ienesuši jaunus akcentus pilsētas ikdienas dzīvē, kas ar vēl lielāku uzņēmību liek padarīt iesāktos darbus un ķerties pie jauniem” sarunā par aizejošo un nākamo gadu teic Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Šogad aprit 750 gadi kopš Jelgavas dibināšanas (papildināts 20.04.2015.) (18.04.2015.) Komentēt
Šogad pilsēta svin savu 750 gadu jubileju, un ļoti būtiska loma svētku norisēs atvēlēta tam, kā pilsēta veidojusies gadsimtu gaitā, kas ir tie notikumi un cilvēki, ar kuriem varam lepoties vēl šodien. Sarunā Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase uzsver, ka no katra perioda pilsētas vēsturē jācenšas paņemt kā pozitīvā, tā arī negatīvā pieredze, kura var būt noderīga šodien.
Jāsāk projektēt Ziemeļu šķērsojums un Valsts ģimnāzijas rekonstrukcija (23.02.2015.) Komentēt
Ceturtdien Jelgavas domes deputātiem būs jālemj par šā gada pilsētas budžeta apstiprināšanu – pagājušajā nedēļā darbs pie budžeta projekta noslēdzies domes komitejās. Sagatavotais budžeta projekts šim gadam paredz, ka pašvaldības ieņēmumi būs 56,9 miljonu eiro apmērā, kur apjomīgākie darbi ir satiksmes termināļa infrastruktūras rekonstrukcijas pabeigšana ap dzelzceļa staciju, Lietuvas šosejas posma rekonstrukcijas pabeigšana un divu nozīmīgu projektu aizsākums: Ziemeļu tilta un Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projektēšana.
A.Rāviņš: Sabiedrību vieno tolerance (09.02.2015.) Komentēt (1)
Mūsu pilsēta vēsturiski ir daudznacionāla, kur dzīvo vismaz pārdesmit dažādu tautību cilvēki.  Vairums šeit jūtas droši un ir toleranti savā attieksmē viens pret otru. Diemžēl notikumi Ukrainā ir sašķēluši tautiešus Latvijā, tas noticis arī Jelgavā. Izmantojot nestabilo situāciju, ir bezatbildīgi spēlēt uz cilvēku nacionālajām jūtām, savstarpēji naidot, neuzņemoties atbildību. Demokrātiskā sabiedrībā katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli, respektējot arī citus. 
Tuvākajos gados varēsim vairāk pievērsties pilsētas mikrorajoniem (19.01.2015.) Komentēt
15.janvāra laikrakstā "Jelgavas Vēstnesis" tika publicēta intervija ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Juriju Strodu. Piedāvājam iepazīties ar pausto viedokli par aktuālajiem projektiem Jelgavā un pilsētvides attīstību.


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs