Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Mirdza, Žanete, Žanna
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 23. marts
4:13
Mūsu svētki 2017 *
XVII Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XV Piena paku laivu regate *
Hercoga Jēkaba laukums, Pasta sala, Lielupes promenāde, 26. augusts

Augusta pēdējā sestdienā Hercoga Jēkaba laukumā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā. Regate notiek uz Lielupes ūdeņiem.
Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, šajos svētkos netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, apliecinot, ka jautrības radīšanā var lieliski iztikt bez tiem.
 
Saistītie raksti
Piena paku regatē piedalās 24 komandas (28.08.2016.) Komentēt
27. augustā ikviens varēja sekot līdzi Eiropā lielākajai piena paku peldlīdzekļu parādei jeb XIV BALTAIS Piena paku laivu regatei Jelgavā, Lielupes ūdeņos. Šogad peldlīdzekļu izgatavošanā izlietotas 42 000 piena pakas, ko dāvināja piena pārstrādes uzņēmums AS „Tukuma Piens”.
Mazie jelgavnieki saņem piemiņas karotītes (28.08.2016.) Komentēt
Sestdien, 27.augustā pie kultūras nama Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveica jaundzimušos jelgavniekus, kuri nākuši pasaulē pēc vasaras saulgriežiem. Svinīgi uzņemot jaundzimušos jelgavniekus pilsētnieku saimē, viņiem pasniegtas piemiņas karotītes ar Jelgavas simboliku un grāmata „Mūsu bērns”.
“XIV Baltais Piena paku laivu regatei” varēs sekot līdz tiešraidē (26.08.2016.) Komentēt
Jau šo sestdien, 27. augustā, atraktīvākos kuģotājus pulcēs viens no jautrākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos – “XIV Baltais Piena paku laivu regate”. Tas ir lielākais šāda veida pasākums Eiropā, kas jau četrpadsmito reizi norisināsies Jelgavā. Regates norisei no pulksten 15 varēs sekot līdzi mobilajā televīzijā “LMT Straume”.
Satiksmes ierobežojumi Piena, maizes un medus svētkos (23.08.2016.) Komentēt
Sestdien, 27.augustā, Hercoga Jēkaba laukumā notiks gada gardākie svētki - Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki. Savukārt Lielupes ūdeņos risināsies BALTAIS Piena paku laivu regate. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Pilsētsaimniecība” aicina ievērot izvietotās norādes un automašīnas novietot izveidotajās stāvvietās.
Tūrisma iespējas Jelgavā Piena, maizes un medus svētku laikā (21.08.2016.) Komentēt
27.augustā Jelgavā ar plašu pasākumu programmu tiks svinēti gadskārtējie Piena, Maizes un Medus svētki, bet Lielupē norisināsies Eiropā lielākā piena paku laivu regate. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svinēt svētkus kopā un doties izzinošā ekskursijā kājām pa pilsētu, izbaudīt piedāvātās aktīvās atpūtas iespējas un īpašo piedāvājumu gardēžiem, kā arī iegūt unikālu pilsētas suvenīru, apmeklējot apskates objektus.
Šķirošanas skrējiens Jelgavā (21.08.2016.) Komentēt
Lai pilsētnieku un pilsētas viesu vidū popularizētu atkritumu šķirošanu un atbildīgu attieksmi pret vidi, 27. augustā, Latvijas Piena, maizes un medus svētkos, pilsētā pirmo reizi notiks fotoorientēšanās sacensības “Šķirošanas skrējiens Jelgavā”. Reģistrēšanās – stundu pirms starta, taču dalībnieki iepriekš aicināti pieteikties.
Jelgavā – baltākais piens, gardākā maize un saldākais medus (20.08.2016.) Komentēt
Laiks baudīt gardumus 27. augustā “Piena, maizes un medus svētkos” Jelgavā, kurus jau sešpadsmito reizi organizēs Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”. Svētkos pulcēsies šo produktu meistari un ražotāji, aicinot piedalīties degustācijās, konkursos, dažādās darbnīcās, kā arī baudīt koncertus un just līdzi “Baltais Piena paku laivu regates” dalībniekiem.
Turpinās pieteikšanās „XIV Baltais Piena paku laivu regatei” (17.08.2016.) Komentēt
27. augustā Jelgavā drosmīgākos laiviniekus pulcēs viens no jautrākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos – “XIV Baltais Piena paku laivu regate”, kas norisināsies jau četrpadsmito reizi. Dalībnieki aicināti pieteikties līdz 19.augustam.
Biezpiena un maizes gardumu konkurss (07.08.2016.) Komentēt
XVI Piena, maizes un medus svētku ietvaros 27.augustā Hercoga Jēkaba laukumā jau otro gadu notiks konkurss “Biezpiena un maizes gardumi uz svētku galda”.
Tirgotāji var pieteikties Piena, maizes un medus svētkiem (27.07.2016.) Komentēt
27.augustā Hercoga Jēkaba laukumā notiks XVI Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki. Pašvaldības iestāde „Kultūra” līdz 19.augustam aicina pieteikties piena, maizes un medus produktu ražotājus, kuri svētku laikā vēlas tirgoties vai piedāvāt savus pakalpojumus.


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs