Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Svētdiena, 24. jūlijs
15:44
Mūsu svētki 2016 *
XVI Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XIV Piena paku laivu regate *
Pasta sala, Lielupes promenāde, 27. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā.
Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, šajos svētkos netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, apliecinot, ka jautrības radīšanā var lieliski iztikt bez tiem.
 
Saistītie raksti
Sākusies pieteikšanās XIV Baltais Piena paku laivu regatei (20.07.2016.) Komentēt
Līdz 15.augustam Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” aicina ikvienu interesentu pieteikties Eiropā lielākajai piena paku laivu regatei, kura šogad norisināsies 27.augustā Jelgavā. Ļauties savai radošajai fantāzijai, izgatavot laivas un piedalīties vasaras visatraktīvākajā regatē aicināts ikviens – draugu kompānijas, darba kolektīvi, uzņēmumi un ģimenes.
Uz starta Lielupē stājās 31 piena paku laiva (31.08.2015.) Komentēt
Aizvadīta Eiropā lielākā piena paku peldlīdzekļu parāde – šogad 13. „Baltais” Piena paku laivu regatē Lielupes ūdeņus kūla 31 komanda. Jelgavnieki ir izdomas bagāti un ideju, kā noformēt savu piena paku kuģi, netrūkst – tā pa Lielupi peldēja milzīga zelta zivtiņa, seši zirgi, peldošā noliktava, slapjās kulises, lidojošā govs, stelles, divi gaisa baloni un vēl citi brīnumi.
Jelgavā aizvadīti XV Piena, maizes un medus svētki (30.08.2015.) Komentēt
Sestdien, 29. augustā, Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā notika XV Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki, kuros amatnieki un tirgotāji klātesošajiem deva iespēju nobaudīt maizi, medu, pienu un citus lauku labumus. Svētku ietvaros tika noskaidrots arī „Latvijas atzītākais medus 2015”, „Zemgales gardākais maizes našķis 2015” un labākā „Siera un maizes svētku sāļā torte”.
Noskaidroti BALTAIS piena paku regates uzvarētāji (29.08.2015.) Komentēt (4)
Sestdien, 29. augustā, ikviens varēja sekot līdzi Eiropā lielākajai piena paku peldlīdzekļu parādei jeb XIII BALTAIS Piena paku laivu regatei Jelgavā, Lielupes ūdeņos. Šogad peldlīdzekļu izgatavošanā izlietotas 42 000 BALTAIS piena produktu pakas, kuras nodrošina Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums A/S „Tukuma Piens”.
Mazie jelgavnieki saņem piemiņas karotītes (29.08.2015.) Komentēt
29.augustā skvērā aiz kultūras nama Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveica jaundzimušos jelgavniekus, kuri nākuši pasaulē pēc vasaras saulgriežiem. Piemiņas karotītes ar pilsētas 750. jubilejas simboliku pasniegtas 136 mazajiem jelgavniekiem, tai skaitā vienam dvīņu pārim.
XIII BALTAIS Piena paku laivu regate skatāma tiešraidē (28.08.2015.) Komentēt
Šajā sestdienā, 29. augustā Jelgavā, Lielupes ūdeņos jau trīspadsmito gadu norisināsies BALTAIS Piena paku laivu regate, kuru varēs ikviens interesents skatīties tiešraidē no pulksten 14.30. Šogad savu dalību piena paku laivu regatei ir pieteikušas vairāk nekā 30 komandas.
Piena, maizes un medus svētki Jelgavā! Desertā - regate (28.08.2015.) Komentēt
29. augustā Jelgavā notiks ikgadējie XV Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki Hercoga Jēkaba laukumā un XIII BALTAIS Piena paku laivu regate Lielupes ūdeņos, kas solās būt īpaši raiba, savu dalību ir pieteikušas vairāk nekā 30 komandas.
Atpūtas un izklaides iespējas Piena, Maizes un Medus svētku laikā (28.08.2015.) Komentēt
Jau piecpadsmito reizi Jelgavā norisināsies Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki. Līdzās svētku baudīšanai, līdzi jušanai piena paku laivu regatei, gadatirdziņiem un degustācijām, Jelgava piedāvā arī plašas atpūtas un izklaides iespējas.
Satiksmes ierobežojumi Piena, maizes un medus svētkos (27.08.2015.) Komentēt
Sestdien, 29.augustā Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā notiks gada gardākie svētki - XV Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki. Savukārt Lielupes ūdeņos risināsies XIII BALTAIS Piena paku laivu regate. Svētku laikā automašīnu stāvvietas tiks organizētas Pilssalas ielā pretī iebrauktuvei uz Pasta salu, aiz Latvijas Lauksaimniecības universitātes ēkas un pļavā pretī Jelgavas pilij.
Piena, Maizes un Medus svētkos aicinās šķirot stiklu (26.08.2015.) Komentēt
AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar veikalu „Rimi” 29. augustā no pulksten 12 līdz 15 piedalīsies Piena, maizes un medus svētkos, lai stāstītu par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un veicinātu stikla nošķirošanu.


 
www.jelgava.lv © 2002-2016, Izstrādājis SIA DatorCentrs