Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 24. aprīlis
8:20
Pilsētas ziņas RSS
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Sakārtos daudzdzīvokļu mājas pagalmu 09.03.2015. 18:34 drukāt
Foto: Raitis Supe
Paziņoti Lielās talkas Pagalmu konkursa uzvarētāji. Līdztekus daudzdzīvokļu māju pagalmiem no Daugavpils, Vecpiebalgas un Rīgas kopā ar mājas iedzīvotājiem tiks sakārtots arī pagalms Jelgavā – Krišjāņa Barona ielā 5.

Pagalmu konkursā šogad iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 50 pagalmi no visas Latvijas. Lai izvēlētos uzvarētājus, tika ņemts vērā gan tas, cik lielā mērā nepieciešama palīdzība katram konkrētajam pagalmam, gan arī pievienotie dokumenti, kas ir būtiski, lai saskaņā ar valstī noteiktajiem likumiem un normatīvajiem aktiem varētu realizēt pagalma labiekārtošanas darbus.

Noslēdzoties Lielās talkas Pagalmu konkursam, ir zināmi četri pagalmi, kas ar Pagalmu sakopšanas kustības atbalstītāja AAS „Gjensidige Baltic” palīdzību tiks sakārtoti šogad. Reģionos šogad uzvarēja trīs pagalmi: Jelgavā, K.Barona ielā 5, Daugavpilī, kā arī Vecpiebalgas pagastā. Savukārt Rīgas pagalms izvēlēts no iepriekšējo gadu pieteikumiem.

Labiekārtošanas projektu izstrāde tiks uzsākta tuvāko nedēļu laikā, rīkojot tikšanos ar iedzīvotājiem un apsekojot pagalmus klātienē, sazinoties arī ar pašvaldībām un pagalmu zemes īpašniekiem, pasūtot nepieciešamās pagalmu topogrāfiskās kartes, lai būtu zināmas apakšzemes komunikācijas, noskaidrojot pagalmu plusus un mīnusus, vienojoties ar iedzīvotājiem par nepieciešamākajiem pagalmu uzlabojumiem un pārveidi, piešķirtā budžeta ietvaros kopā ar ainavu arhitektiem un studentiem no LLU, RTU un RISEBA, izstrādājot pagalmu projektus, kas tiks saskaņoti atbildīgajās iestādēs un iesniegti būvvaldēs.

Talkas šogad notiks vairākās kārtās – 25. aprīlī, Lielās talkas dienā, pagalmu iedzīvotāji varēs uzsākt pirmos sakopšanas darbus, līdz, sagaidot projektu oficiālo saskaņošanu, drīkstēs veikt veco labiekārtojuma elementu izrakšanu un jaunu uzstādīšanu.

Tāpat pašlaik mājas lapā www.talkas.lv iedzīvotāji rosināti atzīmēt viņiem zināmās piesārņotās vietas, kuras būtu nepieciešams sakopt Lielās talkas dienā.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs