Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 24. aprīlis
8:21
Kas ir Jelgava ? *
Pilsēta, kas rotāta ar baroka laika pērli – Jelgavas pili – un Kurzemes – Zemgales hercogu kapenēm? Varbūt Jelgava ir pilsēta, kuru saucam par jaunības, skolu un studentu pilsētu. Varbūt tā ir pilsēta, kas liek mums atcerēties skaudros karu notikumus un ugunsgrēku, kad iznīcināja to, ko iepriekšējās paaudzes bija atstājušas mantojumā no bruņinieku, hercogu un caru laikiem.
Neskatoties uz karu postījumiem un padomju laika celtniecības manierēm, mūsu pilsēta ir skaista, zaļa un viesmīlīga. Te ir daudz pārsteigumu, kuru atklāšana mūsu pilsētas viesiem vēl priekšā. Kur Jelgavas centrā atrodas aizsargājams dabas liegums Lielupes palienes pļavas? Varam arī parādīt Jelgavas trīs salas starp Lielupi un Driksu. Par Kurzemes un Zemgales hercogu labajiem darbiem liecina Jelgavas pils un vecākā augstākā mācību iestāde Latvijā «Academia Petrina». No jauna visu uzmanību sāk pievērst Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, kurā pēc renovācijas mājo Jelgavas reģionālais tūrisma centrs. Tas atgādina, ka Jelgavā ir bijusi viena no agrāk uzceltajām luterāņu baznīcām Eiropā pēc reformācijas notikumiem.
Pilsētā atrodami arhitektūras pieminekļi no baroka, klasicisma, renesanses laika. Un tikai Jelgavā ir Mīlestības aleja – piemineklis uzticībai, draudzībai un skaistiem sapņiem par pagātni un nākotni. Pilsēta līdzās rūpnīcām, ceļiem, dzelzceļiem un ūdeņiem glabā skaistus parkus, dižkokus, arhitektūras un vēstures pieminekļus, atmiņas par dižiem novadniekiem. Rainis, Jānis Čakste, Ādolfs Alunāns, Māteru Juris, hercogs Jēkabs, Jānis Bisenieks, Elizabete fon der Reke, Severīns Jensens, Frančesko Bartolomeo Rastrelli, Ernests Johans Bīnemanis un daudzi tūkstoši citi slavenāki vai mazāk zināmi ļaudis mūsu pilsētā ir dzīvojuši un darbojošies, radot to, kas mūsu apziņā vienmēr paliks kā Jelgava.


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs