Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Severīns, Urzula
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Otrdiena, 21. oktobris
10:01
Mūsu svētki 2014 *
Lieldienu pastaiga *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils parks, 20. aprīlis

Lieldienās Jelgavnieki un pilsētas viesi iešūpo sauli un pavasari Jelgavas pils parkā ,,Lieldienu pastaigā'', meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas ar folkloras kopu ,,Dimzēns'', muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā.
16. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls *
Norises vieta un laiks: Uzvaras parks
7.-9. februāris


Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” jau sešpadsmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu. 2014.gada festivāla tēma ir „Brīnumzeme”. Gluži tāpat kā katra cilvēka fantāzija, tieši tāpat arī Brīnumzeme – katram sava. Citam ar lidojošiem, savu sapņu radītiem tēliem, bet kādam citam tā asociējas ar bērnībā radīto, brīnumaino pasaku valstību, jo ceļš uz cilvēka iztēli ir nebeidzams.
Festivālā piedalīsies 30 mākslinieki no 8 valstīm.
Festivāla laikā skatītāji varēs aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem. Skulptūras reizi stundā iedegsies gaismu šovā un neaizmirstamus brīžus sniegs noslēguma salūts. Savukārt uz festivāla lielās skatuves uzstāsies grupa "Musiqq", Ivo Fomins, Lauris Reiniks, Miks un Paula Dukuri, Samanta Tīna.
25. Studentu folkfestivāls *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils, 26.februāris

Studentu folkmūzikas festivāls ir viens no centrālajiem notikumiem Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Jelgavas kultūras dzīvē. Folkfestivālā piedalās mūziku un dzeju cienoši studenti arī no citām Latvijas augstskolām. Krāsaini daudzskanīgajā, skaņas mākslas žanriem un izjūtām bagātajā vairāku stundu garajā notikumā virmo 21.gadsimta studenta folklora – smeldzīgā vai līksmes pilnā brīdī tapušas dzejas rindas un „kojās” izauklētas un skandētas dziesmas, kurām skatītāji līdzi dungo, kvēli jūt, klusi ieklausās un skaļi atbalsta.
Latvijas Stādu dienas 2014 *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils pagalms un pils parks, 10.-11.maijs

Katru pavasari Jelgavā pulcējas labākie dārznieki, lai Jelgavas pils parkā piedalītos Stādu dienās. Latvijas stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāru tirgotāji Stādu dienās pārdod Latvijā audzētu stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus, dārza inventāru, kā arī sniedz profesionālas konsultācijas, bet vietējie mākslinieki rūpējas par patīkamu svētku gaisotni.
Jelgavas pilsētas svētki *
Norises vieta un laiks: Visā Jelgavas pilsētā, 30.maijs - 1.jūnijs
Visi aicināti uz Jelgavas pilsētas svētkiem, kas piedāvā dažādas norises visai ģimenei.
Jelgavnieku iznesīgums un pārsteidzoša asprātība vērojama pilsētas svētku gājienā, kurā dodas Jelgavas uzņēmumu un firmu, kolektīvu un iestāžu pārstāvji.
Jau par tradīciju kļuvusi Amatu diena, kas speciāli izveidotās amatnieku ielās Raiņa parkā pulcē simtiem amatnieku un mācekļu.
Vasaras saulgrieži Jelgavā, zāļu tirgus *
Norises vieta un laiks: Pils saliņa un Hercoga Jēkaba laukums, 21.jūnijs.

Līgo dziesmās un zāļu smaržās pilsēta tiek ietērpta gada lustīgākajā pasākumā - Zāļu tirgū, pulcējot Jelgavniekus gada īsākās nakts priekšvakarā. Tirdziņā alus, siera, maizes, citu gardumu, kā arī vainagu, kalmju, meiju un citu līgošanai nepieciešamo lietu tirgotāji piedāvā labāko Līgo svētkiem. Tiek sumināti pavasarī dzimušie jelgavnieki un apbalvoti sakoptākās dzīves telpas uzturētāji - pilsētnieki ar īstenu saimnieka raksturu.
XIV Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XII Piena paku laivu regate *
Norises vieta un laiks: Raiņa parks, Lielupe, 30. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize, savukārt varenie maiznieki dižojas ar pasaulē lielākiem maizes ražojumu rekordiem.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā.
Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, šajos svētkos netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, apliecinot, ka jautrības radīšanā var lieliski iztikt bez tiem.
8. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā *
Norises vieta un laiks: Uzvaras parks, no 12. līdz 13.jūlijam.

Jūlijā Jelgavā sabrauc mākslinieki no daudzām valstīm, lai pārsteigtu pilsētniekus un daudzos viesus ar vienreizējiem mākslas darbiem, kas veidoti no vairāk nekā 600 tonnām smilšu. Svētkus pieskandina vairāki koncerti ar tautai mīļiem muzikantiem un citi pasākumi, kas garantē patīkamu atpūtu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un arī ģimenēm.
Starptautiskā kaķu izstāde „Jelgavas Kaķis 2014” *
Norises vieta un laiks: 19., 20.jūlijs Zemgales Olimpiskajā centrā

Jau ceturto gadu Jelgavā notiek starptautiskā kaķu izstāde ar bagātīgu piedzīvojumu un atrakciju programmu visai ģimenei - „Jelgavas kaķis”. Katru izstādes dienu ir  apskatāmi vairāki simti labākie savu šķirņu pārstāvji, kuri mērojuši ceļu uz Jelgavu no tuvākām un tālākām Eiropas valstīm. Aizraujoši konkursi gaida ne tikai apmeklētājus, bet arī kaķus. Klātienē var vērot reto kaķu šķirņu šovus – iepazīties ar Latvijai jaunām šķirnēm.
Mācību gada sākums *
Norises vieta un laiks: Raiņa parkā, 1. septembris

Pēc pirmā zvana iezvanīšanas skolās, svētki turpinās Raiņa parkā ar dažādām jautrām rotaļām, atrakcijām un radošajām darbnīcām, kurās skolēni varēs izpausties gan veiklībā, gan atjautībā. Priekšnesumus sniedz vietējie dziedātāji un dejotāji.
Metāla svētki *
Norises vieta un laiks: Raiņa parks, 6.septembris

No Metālapstrādes dienas un Metālmākslas simpozija Jelgavā radušies jauni svētki - Metāla skulptūru festivāls. Svētki ir plašs izglītojošs, izzinošs un atpūtas pasākums visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuros var gan baudīt mākslu un kultūru, gan iepazīties ar izglītības, karjeras un darba iespējām metālapstrādes nozarē. Tajā tiekas mākslinieki no daudzām pasaules valstīm, lai nedēļas garumā veidotu lielformāta metāla mākslas objektus saistībā ar festivāla tēmu. Kā jau rūpniecības pilsētā, Jelgavā godā tiek celtas metālapstrādes prasmes, tāpēc svētku laikā notiek dažādi metināšanas konkursi esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī paraugdemonstrējumi. Pasākums noslēdzas ar metāla mūzikas koncertu.
Rudens gadatirgus *
Norises vieta un laiks: Hercoga Jēkaba laukums, 20.septembris

Kā vēsta latviešu tradīcijas, Miķeldienas laiks ir īstais brīdis, kad rīkot gadatirgu, jo tai brīdī visai lauku ražai jābūt novāktai. Vēl kāda paraža vēsta, ka tieši Miķeļdienas gadatirgus ir laiks, kad neprecētie puiši noskata sev līgavas. Tas vien apliecina, ka gadatirgus jau izsenis ir nevien andelēšanās vieta, bet arī laba vieta atpūtai.
Azemitologa svētki *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils pagalms, 1.oktobris

Jelgavas pils pagalmā notiek pirmkursnieku tikšanās ar Alma Mater Zinību vīru- Azemitologu. Tiek nodots svinīgais solījums, notiek studentiskas draiskulības; bet galvenais - tas ir piederības un lepnuma apliecinājums par izvēlēto specialitāti un augstskolu kopumā.
Ādolfa Alunāna dienām veltīts izrāžu festivāls „No aktiera nāk joki” *
Norises vieta un laiks: Kultūras nams, 11.-12.oktobris

Oktobra sākumā svinam Ādolfa Alunāna dzimšanas dienu.
Jelgava ir Alunāna pilsēta. Festivāla organizēšanas sākotnējā ideja bija uzturēt dzīvu Ā. Alunāna kā latviešu teātra tēva garu. Gadiem ejot, festivālā tiek nostiprināta ideja spēlēt tikai latviešu oriģināldramaturģiju.
Uz festivālu tiek aicināti amatierteātri ar ilggadēju pieredzi un gandrīz visi teātru režisori ir profesionāļi. Turklāt katru gadu uz festivālu tiek aicināta arī kāda trupa no ārzemēm.
Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pilsēta, Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas pilsētas kultūras nams, no 10. līdz 21.novembrim

No 10. līdz 21.novembrim par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai visi aicināti uz koncertiem  Sv.Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiek iedegtas jelgavnieku pašu veidotas Uguns zīmes. Gadadienas vakara noslēgumā –uguņošana!
Gada nogales svētki *
Norises vieta un laiks: visā Jelgavas pilsētā,  decembris un Vecgada vakars.

 

Drīz pēc tam, kad 30.novembrī ir svinīgi iedegta svētku egle, pilsēta pošas ziemas saulgriežu svinībām un Jaunā gada sagaidīšanai.  Kultūras namā un sv. Annas baznīcā skan svētku dziesmas.
 


 
www.jelgava.lv © 2002-2014, Izstrādājis SIA DatorCentrs