Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Meta, Sniedze
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Piektdiena, 2. decembris
19:57
Mūsu svētki 2016 *
Lielākie pasākumi 2016. gadā *
18. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls *
Norises vieta un laiks: Pasta sala
5.-7. februāris


Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” jau astoņpadsmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu. 2016.gada festivāla tēma ir „Pasaules brīnumi”.
Festivāla laikā skatītāji varēs aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem.
Lieldienu pastaiga *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils parks, 27. marts

Lieldienās Jelgavnieki un pilsētas viesi iešūpo sauli un pavasari Jelgavas pils parkā ,,Lieldienu pastaigā'', meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas ar folkloras kopu ,,Dimzēns'', muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā.
Latvijas Stādu dienas 2016 *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils pagalms un pils parks, 7.-8.maijs

Katru pavasari Jelgavā pulcējas labākie dārznieki, lai Jelgavas pils parkā piedalītos Stādu dienās. Latvijas stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāru tirgotāji Stādu dienās pārdod Latvijā audzētu stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus, dārza inventāru, kā arī sniedz profesionālas konsultācijas, bet vietējie mākslinieki rūpējas par patīkamu svētku gaisotni.
Jelgavas pilsētas svētki *
Norises vieta un laiks: Visā Jelgavas pilsētā, 27. - 29.maijs
Maija beigās nedēļas garumā tiks svinēti Pilsētas svētki ar dažādām norisēm visai ģimenei. Jelgavnieku iznesīgums un pārsteidzoša asprātība vērojama pilsētas svētku gājienā, kurā dodas Jelgavas uzņēmumu un firmu, kolektīvu un iestāžu pārstāvji.
Jau par tradīciju kļuvusi arī Amatu diena, kas speciāli izveidotās amatnieku ielās Hercoga Jēkaba laukumā pulcē simtiem amatnieku un mācekļu.
Starptautiskā kaķu izstāde „Jelgavas Kaķis 2016” *
Norises vieta un laiks: 4. - 5.jūnijs Zemgales Olimpiskajā centrā

Jau sesto gadu Jelgavā notiek starptautiskā kaķu izstāde ar bagātīgu piedzīvojumu un atrakciju programmu visai ģimenei - „Jelgavas kaķis”. Katru izstādes dienu ir  apskatāmi vairāki simti labākie savu šķirņu pārstāvji, kuri mērojuši ceļu uz Jelgavu no tuvākām un tālākām Eiropas valstīm. Aizraujoši konkursi gaida ne tikai apmeklētājus, bet arī kaķus. Klātienē var vērot reto kaķu šķirņu šovus – iepazīties ar Latvijai jaunām šķirnēm.
10. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā *
Norises vieta un laiks: Pasta sala, no 11. - 12.jūnijs.

Jūnijā Jelgavā sabrauc mākslinieki no daudzām valstīm, lai pārsteigtu pilsētniekus un daudzos viesus ar vienreizējiem mākslas darbiem, kas veidoti no vairāk nekā 1000 tonnām smilšu. Smilšu skulptūras apmeklētājiem, dažādās interpretācijās un skulptoru redzējumā, par cilvēku izcelsmes vietu - Āfriku, būs iespējams aplūkot 11. un 12. jūnijā Pasta salā. Svētkus pieskandina vairāki koncerti ar tautai mīļiem muzikantiem un citi pasākumi, kas garantē patīkamu atpūtu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un arī ģimenēm.

 
Vasaras saulgrieži Jelgavā *
Norises vieta un laiks: Pasta sala un Jelgavas pils saliņa, 21.jūnijs.

Līgo dziesmās un zāļu smaržās pilsēta tiek ietērpta gada lustīgākajā pasākumā "Ielīgosim Jelgavā". Pasākumā ikvienam tiks dota iespēja pīt vainagus, piedalīties uguns rituālos, saules pavadīšanā, kaimiņu aplīgošanā, dančos un rotaļās ar folkloras kopām. Tradicionāli tiek sumināti arī pavasarī dzimušie jelgavnieki un apbalvoti sakoptākās dzīves telpas uzturētāji - pilsētnieki ar īstenu saimnieka raksturu.
XVI Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XIV Piena paku laivu regate *
Norises vieta un laiks: Pasta sala, Lielupes promenāde, 27. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā. Regate notiek uz Lielupes ūdeņiem.
Mācību gada sākums "ZinīBums" *
Norises vieta un laiks: Pasta salā, 1. septembris

Pēc pirmā zvana iezvanīšanas skolās, svētki turpinās Pasta salā ar dažādām jautrām rotaļām, atrakcijām un radošajām darbnīcām, kurās skolēni varēs izpausties gan veiklībā, gan atjautībā. Priekšnesumus sniedz vietējie dziedātāji.
Metāla svētki un inženieru dienas *
Norises vieta un laiks:
10.septembris
- 6.Metāla svētki. Pasta sala
9. - 11.septembris Inženieru dienas un PRO KART sacensības. Stacijas parks, Zemgales prospekts
 
Metāla svētki ir plašs izglītojošs, izzinošs un atpūtas pasākums visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuros var gan baudīt mākslu un kultūru, gan iepazīties ar izglītības, karjeras un darba iespējām metālapstrādes nozarē. Svētku laikā notiek dažādi metināšanas konkursi esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī paraugdemonstrējumi. Paralēli svētkiem notiks arī Inženieru dienas, kas motivē pievērst jaunās paaudzes uzmanību tehnikai un tehniskajai domāšanai. Jelgavas pilsētas ielās ikvienam tiks dota iespēja vērot „Pro - Kart” čempionātu, kā arī citu tehnisko sporta veidu sacensības.
Azemitologa svētki *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils pagalms, 1.oktobris

Jelgavas pils pagalmā notiek pirmkursnieku tikšanās ar Alma Mater Zinību vīru- Azemitologu. Tiek nodots svinīgais solījums, notiek studentiskas draiskulības; bet galvenais - tas ir piederības un lepnuma apliecinājums par izvēlēto specialitāti un augstskolu kopumā.
Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pilsēta, Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas pilsētas kultūras nams, no 11. līdz 21.novembrim

No 11. līdz 21.novembrim par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienai visi aicināti uz koncertiem  Sv.Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiek iedegtas jelgavnieku pašu veidotas Uguns zīmes. Gadadienas vakara noslēgumā –uguņošana!
Gada nogales svētki *
Norises vieta un laiks: visā Jelgavas pilsētā,  decembris un Vecgada vakars.

 

Drīz pēc tam, kad 27.novembrī ir svinīgi iedegta svētku egle, pilsēta pošas ziemas saulgriežu svinībām un Jaunā gada sagaidīšanai.  Kultūras namā un sv. Annas baznīcā skan svētku dziesmas.
 


 
www.jelgava.lv © 2002-2016, Izstrādājis SIA DatorCentrs