Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Atvars, Gvido
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Otrdiena, 31. marts
9:38
Mūsu svētki 2015 *
Lielākie pasākumi 2015. gadā *
Šogad Jelgava svin 750 gadu jubileju. Jelgavnieki nozīmīgajiem svētkiem gatavojas īpaši, tāpēc jubilejas gads būs krāšņs, skanīgs un neaizmirstams. Krāsas, kas simboliski norāda, cik interesanti, radoši un dažādi ir jelgavnieki, caurvij arī 750 gadu jubilejas simboliku.
17. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls *
Norises vieta un laiks: Pasta sala
6.-8. februāris


Jelgavas pilsētas Dome un pašvaldības iestāde „Kultūra” jau septiņpadsmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu. 2015.gada festivāla tēma ir „Ledus pasaka”.
Festivāla laikā skatītāji varēs aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem.
Lieldienu pastaiga *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils parks, 5. aprīlis

Lieldienās Jelgavnieki un pilsētas viesi iešūpo sauli un pavasari Jelgavas pils parkā ,,Lieldienu pastaigā'', meklējot Lieldienu zaķa paslēptās olas ar folkloras kopu ,,Dimzēns'', muzicējot un priecājoties kopā ar lieliem un maziem dažādās spēlēs un atrakcijās: olu ripināšanā, zīmēšanā uz asfalta un keramikas traukiem, podu dauzīšanā, olu mešanā grozā.
Latvijas Stādu dienas 2015 *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils pagalms un pils parks, 9.-10.maijs

Katru pavasari Jelgavā pulcējas labākie dārznieki, lai Jelgavas pils parkā piedalītos Stādu dienās. Latvijas stādu audzētāji, kolekcionāri un dārza inventāru tirgotāji Stādu dienās pārdod Latvijā audzētu stādāmo materiālu, dekoratīvus elementus dārzam, augsnes bagātinātājus, dārza inventāru, kā arī sniedz profesionālas konsultācijas, bet vietējie mākslinieki rūpējas par patīkamu svētku gaisotni.
9. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā *
Norises vieta un laiks: Pasta sala, no 23. līdz 24.maijam.

Maijā Jelgavā sabrauc mākslinieki no daudzām valstīm, lai pārsteigtu pilsētniekus un daudzos viesus ar vienreizējiem mākslas darbiem, kas veidoti no vairāk nekā 600 tonnām smilšu. Svētkus pieskandina vairāki koncerti ar tautai mīļiem muzikantiem un citi pasākumi, kas garantē patīkamu atpūtu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un arī ģimenēm.
Jelgavas pilsētas svētki - 750 *
Norises vieta un laiks: Visā Jelgavas pilsētā, 28. - 31.maijs
Visi aicināti uz Jelgavas pilsētas svētkiem, kas piedāvā dažādas norises visai ģimenei.
Jelgavnieku iznesīgums un pārsteidzoša asprātība vērojama pilsētas svētku gājienā, kurā dodas Jelgavas uzņēmumu un firmu, kolektīvu un iestāžu pārstāvji.
Jau par tradīciju kļuvusi Amatu diena, kas speciāli izveidotās amatnieku ielās Raiņa parkā pulcē simtiem amatnieku un mācekļu.
Sporta diena *
Norises vieta un laiks: Zemgales Olimpiskais centrs, 31.maijs

Ik gadu jelgavnieki Sporta dienā svin ģimeniskus sporta svētkus par godu veselīgam un aktīvam dzīves veidam. Sacensības notiek daudzās dažādās disciplīnās, bet īpašu popularitāti ir iemantojis amizantais "Sievu nešanas čempionāts", kur pāri demonstrē savu spēku un saticību.
Starptautiskā kaķu izstāde „Jelgavas Kaķis 2015” *
Norises vieta un laiks: 13., 14.jūnijs Zemgales Olimpiskajā centrā

Jau piekto gadu Jelgavā notiek starptautiskā kaķu izstāde ar bagātīgu piedzīvojumu un atrakciju programmu visai ģimenei - „Jelgavas kaķis”. Katru izstādes dienu ir  apskatāmi vairāki simti labākie savu šķirņu pārstāvji, kuri mērojuši ceļu uz Jelgavu no tuvākām un tālākām Eiropas valstīm. Aizraujoši konkursi gaida ne tikai apmeklētājus, bet arī kaķus. Klātienē var vērot reto kaķu šķirņu šovus – iepazīties ar Latvijai jaunām šķirnēm.
XV Vispārējie Latvijas Piena, Maizes un Medus svētki, XIII Piena paku laivu regate *
Norises vieta un laiks: Raiņa parks, Lielupe, 29. augusts

Augusta pēdējā sestdienā svinam gadskārtējos Piena, Maizes un Medus svētkus. Apmeklētājiem tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize, savukārt varenie maiznieki dižojas ar pasaulē lielākiem maizes ražojumu rekordiem.
Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā.
Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, šajos svētkos netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, apliecinot, ka jautrības radīšanā var lieliski iztikt bez tiem.
Mācību gada sākums *
Norises vieta un laiks: Raiņa parkā, 1. septembris

Pēc pirmā zvana iezvanīšanas skolās, svētki turpinās Raiņa parkā ar dažādām jautrām rotaļām, atrakcijām un radošajām darbnīcām, kurās skolēni varēs izpausties gan veiklībā, gan atjautībā. Priekšnesumus sniedz vietējie dziedātāji un dejotāji.
Metāla svētki *
Norises vieta un laiks: Raiņa parks, 5.septembris

No Metālapstrādes dienas un Metālmākslas simpozija Jelgavā radušies jauni svētki - Metāla skulptūru festivāls. Svētki ir plašs izglītojošs, izzinošs un atpūtas pasākums visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuros var gan baudīt mākslu un kultūru, gan iepazīties ar izglītības, karjeras un darba iespējām metālapstrādes nozarē. Tajā tiekas mākslinieki no daudzām pasaules valstīm, lai nedēļas garumā veidotu lielformāta metāla mākslas objektus saistībā ar festivāla tēmu. Kā jau rūpniecības pilsētā, Jelgavā godā tiek celtas metālapstrādes prasmes, tāpēc svētku laikā notiek dažādi metināšanas konkursi esošajiem un topošajiem profesionāļiem, kā arī paraugdemonstrējumi. Pasākums noslēdzas ar metāla mūzikas koncertu.
Azemitologa svētki "Jelgavai 750" *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pils pagalms, 1.oktobris

Jelgavas pils pagalmā notiek pirmkursnieku tikšanās ar Alma Mater Zinību vīru- Azemitologu. Tiek nodots svinīgais solījums, notiek studentiskas draiskulības; bet galvenais - tas ir piederības un lepnuma apliecinājums par izvēlēto specialitāti un augstskolu kopumā.
Ādolfa Alunāna dienām veltīts izrāžu festivāls „No aktiera nāk joki” *
Norises vieta un laiks: Kultūras nams, 9.-10.oktobris

Oktobra sākumā svinam Ādolfa Alunāna dzimšanas dienu.
Jelgava ir Alunāna pilsēta. Festivāla organizēšanas sākotnējā ideja bija uzturēt dzīvu Ā. Alunāna kā latviešu teātra tēva garu. Gadiem ejot, festivālā tiek nostiprināta ideja spēlēt tikai latviešu oriģināldramaturģiju.
Uz festivālu tiek aicināti amatierteātri ar ilggadēju pieredzi un gandrīz visi teātru režisori ir profesionāļi. Turklāt katru gadu uz festivālu tiek aicināta arī kāda trupa no ārzemēm.
Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības *
Norises vieta un laiks: Jelgavas pilsēta, Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas pilsētas kultūras nams, no 10. līdz 21.novembrim

No 10. līdz 21.novembrim par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai visi aicināti uz koncertiem  Sv.Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiek iedegtas jelgavnieku pašu veidotas Uguns zīmes. Gadadienas vakara noslēgumā –uguņošana!
Gada nogales svētki *
Norises vieta un laiks: visā Jelgavas pilsētā,  decembris un Vecgada vakars.

 

Drīz pēc tam, kad 29.novembrī ir svinīgi iedegta svētku egle, pilsēta pošas ziemas saulgriežu svinībām un Jaunā gada sagaidīšanai.  Kultūras namā un sv. Annas baznīcā skan svētku dziesmas.
 


 
www.jelgava.lv © 2002-2015, Izstrādājis SIA DatorCentrs