Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Gustavs, Gusts, Tālrīts
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 27. marts
23:30
Mūsu svētki 2017 *
Latvijas Stādu dienas 2017 *
Saistītie raksti
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Nedēļas nogalē - Stādu dienas Jelgavā 09.05.2013. 08:47 drukāt
Foto: Ivars Veiliņš
11. un 12. maijā visi dārzkopji aicināti uz Jelgavas pilsētas domes, pašvaldības iestādes „Kultūra” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes rīkotajām Latvijas Stādu dienām 2013 Jelgavā, Pils parkā. Piedāvājumā stādi, puķes, koki, krūmi, sēklas. Dažādi augsnes bagātinātāji, dārza arhitektūra un inventārs. Organizētas arī bezmaksas speciālistu – stādu audzētāju konsultācijas un lekcijas.
 
Stādu dienas ir Zemgalē plašākā stādāmo materiālu iegādes vieta, kur vienkopus savu produkciju tirgos vairāk kā 100 stādu tirgotāji, kuri piedāvās visu nepieciešamo dārzam – sākot no stādiem līdz pat siltumnīcām, zāles pļāvējiem un motorzāģiem.
 
Arī šogad klientiem, kuri būs iegādājušies ko īpaši lielu, tiks piešķirta caurlaide no pārdevēja, kas ļaus piekļūt tuvāk pilij ar savu auto.
Jau otro gadu Stādu dienām piesaistīti brīvprātīgie jaunieši, kuri ar ķerrām nogādās lielāku pirkumu līdz pils teritorijā esošam klienta auto.
 
Aicinām šīs dienas pavadīt Jelgavā ģimenes lokā, jo paralēli plānota arī plaša kultūras programma. Mazākajiem „Annels” atrakcijas, pašdarbnieku un Latvijas mākslinieku koncerti.
Pulksten 16 aicinām apmeklēt JPPI „Kultūra” bērnu un jauniešu deju kolektīva „Vēja zirdziņš” 21. dzimšanas dienas koncertu „Sajust pasauli krāsās” Kultūras namā, kā arī Mākslas dienu dalībnieku darbu izstādi un „Brazīlijas pērle – Nova Odesa vietējo iedzīvotāju redzējumā” fotoizstādi. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī gatavosim pārsteiguma dāvanu māmiņai – rozīti – piespraudīti, kas iesaiņota kārbiņā (pulksten 12). Apskatāmas arī Lauras Vizbules gleznu izstāde „Pa kāpnēm” un „J. Čakstes bulvāris laika ritējumā”. Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs ielūdz uz Sanktpēterburgas Konservatorijas kora koncertu, kā arī izstādēm. Savukārt Lielupes ūdeņos norisināsies Starptautiskās sacensības smaiļošanā un kanoe „Pavasara kauss”, kas ir Latvijas un Baltijas čempionāts garajās distancēs vieniniekos.
 
Interesentiem tiks dota arī iespēja apmeklēt Kurzemes Hercogu kapenes Jelgavas pilī. Izstāžu telpās līdzās kapenēm izstādīti restaurētie tērpi un vēsturiskas ziņas par tur guldītajām personām.
 
Savukārt Pils salas ziemeļdaļā, kur atrodas Lielupes palienes pļavas, „saimnieko” savvaļas zirgi. Jelgava ir pirmā pilsēta Latvijā, kur savvaļas zirgi mitinās pilsētas teritorijā. Šie gaiši brūnie neliela auguma zirgi ar melnu svītru pār muguru ir iecienīts pilsētas apmeklētāju galamērķis.
 
Vairāk par Stādu dienām 2013 skatīt šeit.

Saistītie raksti:
Tuvojas Stādu dienas 2013 
Satiksmes organizācija un stāvvietas Stādu dienās


Informāciju sagatavoja
Simona Saule
JPPA „Kultūra”, Sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Tālr. 29855992
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs