Apmācību seminārs “Outdoors Work For Youth” Gruzijā un izdzīvošanas māksla Svaneti kalnos

No 2014. gada 13. līdz 21. septembrim pieci Jelgavas BJC “Junda” pārstāvji apmeklēja 8 dienu apmācību semināru Gruzijā, ko organizēja Tbilisi biedrība “Droni” ar programmas “Erasmus +” atbalstu. Tas bija viens no pirmajiem pieredzes apmaiņas braucieniem 3 Jundiešiem, kurā tika iepazīstas neformālās āra apmācības metodes darbā ar jauniešiem. 

Brauciena laikā tika iepazīti citi dalīborganizāciju pārstāvji un jaunieši, notika apmācības āra nometnes apstākļos, kur paši dalībnieki mācījās dzīvot kalnu apvidū, pielietojot savas zināšanas nometnes iekārtošanā, ūdens ieguvē, telšu celtniecībā, dodoties pārgājienā, un lauka virtuves iespēju izmēģināšanā, lai mežonīgās dabas apstākļos nodrošinātu savas pamatvajadzības, paralēli apgūstot neformālās apmācību metodes grupu darbā un iepazīstot gan vietējo Gruzijas kultūru un dabu, gan citas pārstāvētās dalībvalstis. 

Trīsdesmit projekta dalībnieki piedzīvoja arī vairākus izaicinājumus – nogurdinošas stundas sabiedriskajā transportā līdz nometnes vietai, trīs dienu izdzīvošanas kursu trešās augstākās Gruzijas virsotnes (Ušba, 4700 m) pakājē, kuri tika izturēti godam un bija skaisto Svaneti kalnu reģiona pieredzes vērti. Braucot pa līkumainajiem kalnu ceļiem un vairākjoslu šosejām Tbilisi sastrēgumos, tika iepazīta Gruzijas taksistu auto vadīšanas prasmes, kā arī tika pārbaudītas valodas iemaņas, sazinoties ar citiem projekta dalībniekiem no Somijas, Ukrainas, Polijas un Gruzijas, kas arī piedalījās apmācībās. 

Tā kā kurss ilga nedēļu, divas dienas tika veltītas turpmāko sadarbības projektu ideju ģenerēšanai un programmas “Erasmus +” iespēju izzināšanai Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi. Neizpalika gruzīnu viesmīlības apliecinājumi, izrādot tradicionālās dejas, iedrošinot, nogaršot vietējos ēdienu un izzināt vietējās apskates vietas, rūpējoties par katra mācīšanās pieredzi projektā. 

“Lielisks brauciens, kurā gūta pieredzē āra dzīves pasākumu organizēšanai dažādos laika apstākļos. Bija iespējas iepazīties ar citu valstu pārstāvjiem un iepazīt viņu projektu veidošanas pieredzi. Tā kā pirmo reizi piedalījos šādā starpvalstu projektā, tad bija prieks iepazīt Gruzijas kultūru un tradīcijas,” tā Latvijas grupas pārstāvis Nauris Hofmanis. Dalībniece Kristīne Linde novērtēja braucienu uz Gruziju kā labu pieredzi, lai iepazītos ar jaunu valsti, cilvēkiem, gūtu iespaidu par dzīvi kalnos, kā arī lai labāk saliedētos komandā vienotam mērķim. Pēc piedzīvotā viņa labprāt mēģinās piedalīties šādos pasākumos vēl, ne tikai kā dalībniece, bet arī kā organizators, lai nodotu savas jauniegūtās zināšanas arī citiem!