Lepni par latvisko - Jundas "Jauniešu klubs” līgos starptautiski

No 16. līdz 25. jūnijam Jelgavas bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar EK programmu „Jaunatne darbībā” organizē kultūras un tradīciju izziņu rosinošu un māksliniecisku starptautiskās jauniešu apmaiņas projektu THOGETHER FOREVER. „Lediņi„ kļūs par mājvietu jauniešiem no četrām dalībvalstīm – Latvijas, Lietuvas, Turcijas un Horvātijas.

Jelgava un tās apkārtne desmit dienas kļūs mazliet eiropeiskāka un multikulturālāka, pulcējot 30 dalībniekus no Turcijas, Horvātijas, Lietuvas un Latvijas. Visi projektā TOGETHER FOREVER iesaistītie jaunieši ir vecumā no 13 līdz 25 gadiem un viņu mērķis ir iepazīt tuvāk Latviešu tradicionālo kultūru un citu valstu tradīcijas. Jelgavas bērnu un jauniešu centra JUNDA jaunieši ar prieku ārzemju viesus iepazīstinās ar latviešu maizes cepšanas tradīciju, māla veidošanu un siera siešanas procesu, kā arī piedalīsies horvātu, turku un lietuviešu radošajās darbnīcās, ko vadīs projektā iesaistītie dalībnieki. Starptautiskās jauniešu apmaiņas laikā jaunieši dosies pārgājienā, lai iepazītos arī tuvējo apkārtni, iepazīstot Latvijas dabu, kā arī mācīsies piedzīvoto iemūžinātu pinhole fotografēšanas tehnikā.

Tomēr par projekta kulmināciju viennozīmīgi kļūs vasaras saulgriežu svinības 21. jūnijā Pils saliņā Jelgavā un Jāņu dienas sagaidīšana Valgundē - 23. jūnijā, uz kuru projekta TOHETHER FOREVER dalībnieki ielūdz pievienoties kopīgai līgošanai ar vietējo folkloras kopu pulksten 18:30, dancojot, spēlējot spēles un ejot rotaļās.
t01403265004.jpg

 

t01403265009.jpg

 

t01403265013.jpg

 

t01403265016.jpg

 

t01403265020.jpg

 

* Projekts TOGETHER FOREVER tapis ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.