Aicina vecvecākus smelties ierosmi saturīgai laika pavadīšanai ar mazbērniem

30.05.2019. Sabiedrības integrācijas pārvalde

Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina vecvecākus un citus interesentus uz tematiski izglītojošu tikšanos Jelgavas senioriem “Pavadīsim brīvlaiku kopā ar mazbērniem priekpilni”, kas notiks piektdien, 31.maijā pulksten 13:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē, Skolotāju ielā 8, Jelgavā.

Maijs ir pēdējais skolas mēnesis sākumskolas bērniem, tādēļ pavisam drīz liels skaits vecāku saskarsies ar jautājumiem par to, kas pieskatīs bērnus, kur droši atstāt savas atvases, kamēr paši dodas ikdienas darba gaitās.

 

“Saskaroties ar visai biežiem jautājumiem par to, vai Sabiedrības integrācijas pārvaldē vasaras periodā tiek organizētas nometnes bērniem vai plānoti kādi radošie pulciņu, kur bērnu varētu atstāt uz noteiktu laiku, secinājām, ka jautājums ir aktuāls”, stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža.

vecveca.jpg

Nav noslēpums, ka glābiņš situācijās, kad skolas mācību gads ir noslēdzies un tik ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks ir sācies, ir vecvecāki, kuriem jāuzņemas bērnu pieskatītāju funkcijas. “Laiki ir mainījušies, bērni vairs neprot paši spēlēties. Tie pieprasa pastiprinātu uzmanību un nemitīgus ierosinājumus un ieteikumus par to, kā aizvadīt dienu”, stāsta vecmāmiņa Biruta. “Vecāki ir aizņemti darbā, viņiem nav laika, tādēļ vasaras periodā bērnus visbiežāk pieskata vecvecāki.

 

Esam padomājuši par to, ka senioriem noderētu kāda tematiskā tikšanās, kurā varētu uzzināt par saturīgu brīvā laika pavadīšanu, par to kā brīvajās dienās iekļaut gan attīstošas un izziņas procesu veicinošas aktivitātes, gan saglabāt tās prasmes un zināšanas, kas iegūtas mācību gada laikā skolā, piemēram lasītprasmi, gan sportiskās aktivitātes, bet galvenais, lai šis kopā pavadītais laiks ir maksimāli priekpilns gan bērnam, gan vecvecākiem”, stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

 

Tematisko tikšanos vadīs Egita Matulēna, kurai ir daudzu gadu pieredze darbā ar bērniem, vadot un organizējot bērnu nometnes, strādājot skolā, pulciņos un dažādās nodarbībās. Viņas zināšanu bagāžā ir arī pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programma “Montesori pedagoģijas elementi bērna attīstībai”. “Darbs ar bērniem ir aizraujošs un izaicinājumu pilns, tomēr tas vienmēr ir ar plusa zīmi, tiem kas to dara no sirds, tāpēc katru reizi, pirms tikšanās ar bērniem, ir jānoskaņojas, satiekot bērnus tie jāsamīļo, jāizveido acu kontakts un tad var notikt arī darbs”, pieredzē par darbu ar bērniem dalās Egita. Viņa uzsver, ka svarīgi ir atrast balansu starp to, lai bērnam būtu gan uz attīstību vērstas aktivitātes, spēles, gan sports un kustības, gan pietiekams laiks miegam, gan laiks ar vecākiem, sarunām, kaut nedaudz, bet tas ir būtiski, gan brīvais laiks, kad var nedarīt neko.

 

“Pasākumā gribu padalīties ar vecvecākiem ar idejām un praktiskām lietām, ar ko var piepildīt ikdienu, pavadot to kopā ar bērnu. Pastāstīšu arī, kur var atrast dažādas interesants lietas, lai padarbotos kopā ar mazbērnu praktiski, kā arī raisītu bērnos radošumu”, tā Egita.

 

Pasākumu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība. Dalība pasākumā ir bez maksas.

 

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Uzņemtais materiāls tiks reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Prepared by

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies